Netflix Yapımı Filmler: Netflix’in En İyi 20 Filmi

Attention Please!

Attention Please!

İyi tavsiyeler evreni

Netflix filmleri son zamanların ilgi gören yapımlarından. Dünya çapında 200 milyona yakın abonesi olan Netflix, dizi-film alanında yeni bir kültür yaratıyor. Özellikle kendi yapımı olan filmler bu yarattığı kültürün önemli parçasını oluşturuyor.
Netflix’in parmakla gösterilen en iyi filmlerinden biri Roma. Roma filmi 2019 yılındaki Oscar Ödülleri’nde “En İyi Yönetmen” dahil olmak üzere toplam üç Oscar ödülü kazandı. Bir diğer başarılı Netflix filmi olan Marriage Story ise bu yıl 6 dalda Oscar’a adaydı ve “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” dalında Oscar aldı.
Anlayacağınız “Netflix Originals” olarak da bilinen Netflix yapımı filmlerde kalite arttıkça artmaya devam ediyor. Biz de hemen şimdi izleyebileceğiniz en iyi Netflix yapımı filmleri IMDb puanlarına göre listeledik. İyi seyirler!
Bu arada Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi filmleri listelemiştik.
Ayrıca isterseniz en iyi Netflix belgesellerine de göz atabilirsiniz.

İşte En İyi Netflix Yapımı Filmler:


Klaus: Sihirli Plan (2019) | IMDb: 8,2

Jesper posta akademisinin en kötü postacısı olması yüzünden en kötü yere, Kuzey Kutbunda donmuş bir adaya gönderilir. Ancak adada huzur yoktur, herkes birbiriyle kavgalı ve birbiriyle konuşmamaktadır. Adada kimse mektup yazmadığı için burada Jasper’ın yapabileceği bir şey yoktur. Jesper umudunu yitirmek üzereyken öğretmen Alva ile yolları kesişir. Sonrasında tek başına yaşayan Klaus ile aradaş olur. Bu dostluklarının gücüyle ada tekrar neşe dolu bir yer haline gelecektir. Netflix filmleri animasyon dalında da Klaus gibi bir yapımla ne kadar başarılı olduğunu gösterdi.
Tür: Animasyon, Macera, Komedi

NETFLIX’TE İZLEMarriage Story (2019) | IMDb: 8,0

2019’un en beğenilen filmlerinden biri olan Marriage Story, yalın anlatımı ve konusuyla bizlere adeta içimizden insanların hayat hikayesini izletiyor. Film, çocukları olan bir çiftin artık yürümeyen ilişkilerini konu alıyor. Yönetmen bir koca ve onun için büyük fırsatları arkasında bırakmış oyuncu eşinin etrafında şekillenen film, ayrıca sevginin karmaşıklığına da değiniyor. Netflix filmleri arasında Marriage Story gibi Netflix yapımı başarılı filmlere rastlamak mümkün.
Tür: Komedi, Dram, Romantik

NETFLIX’TE İZLE


The Irishman (2019) | IMDb: 7,9

Süre olarak uzun olmasıyla tepki çeken ama kadrosuyla iştah kabartan bir film The Irishman. Filmde yıllarca bir mafyanın bir numaralı tetikçisi olarak çalışan Frank Sheeran’ın yaşamı anlatılıyor. 2. Dünya Savaşı’nda başarılı bir askeri performans gösteren fakat bunun psikolojik etkilerini de taşımaya devam eden Frank, yıllarca Bufalino isimli meşhur suç örgütü için çalışıyor. “İrlandalı” olarak bilinen Frank, birçok suç işinde yer alıp bir dizi sıra dışı olaya karışıyor. Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci gibi efsanelerin bir araya geldiği film, özellikle 1950-1960-1970 dönemlerinde geçen mafya-suç filmleri sevenler için iyi bir tercih.
Tür: Biyografi, Suç, Dram

NETFLIX’TE İZLE


Roma (2018) | IMDb: 7,7

Meksika’nın başkenti olan Meksiko’nun Roma adlı mahallesinde geçen film, 60’lı ve 70’li yıllarda bu bölgede yaşananları ele alıyor. Siyah beyaz olarak çekilen Roma, o yıllarda bireysel, toplumsal ve politik çekişmelerin arasında kalmış bir ailenin kendi dengesini koruma çabasını anlatıyor. Netflix filmleri arasında en yüksek IMDb puanına sahip olan film, Venedik Film Festivali’nde prömiyer yapmış ve En İyi Film kategorisinde Altın Aslan ödülünü kazanmıştır. Film ayrıca 2019’da tam 3 Oscar ödülüne layık görülmüştür.
Tür: Dram

NETFLIX’TE İZLE


Beasts of No Nation (2015) | IMDb: 7,7

True Detective diziyle uluslararası sinemada dikkatleri üzerine çeken genç yönetmen Cary Fukunaga’nın Beasts of No Nation isimli bu yapımında Afrikalı çocuk askerlerin hikayesi anlatılıyor.
Tür: Dram, Savaş

NETFLIX’TE İZLEThe Two Popes (2019) | IMDb: 7,6

Bu ilginç yapım, Katolik Kilisesi’nde birbirine zıt görüşlerde olan iki din adamının rekabetini konu ediniyor. Tüm dünyanın pürdikkat takip ettiği Vatikanda kültüre bağlılık ve gelişim arasında bir mücadele başlayacaktır. Bu iki adam ortak bir paydada buluşup bu kültüre yeni bir doku kazandırmak için geçmişleri ile karşı karşıya gelmek zorunda kalacaklardır.
Tür: Komedi, Dram

NETFLIX’TE İZLE


The Ballad of Buster Scruggs (2018) | IMDb: 7,3

Bir Western yapımı olan The Ballad of Buster Scruggs’da birbirinden bağımsız 6 farklı hikaye anlatılıyor. Hikayelerde iç savaşın son dönemlerinde yaşananlardan bahsediliyor.
Tür: Komedi, Dram, Müzikal

NETFLIX’TE İZLE


Okja (2017) | IMDb: 7,3

Güney Kore’nin dağlarında doğup büyüyen Mija’nın en samimi arkadaşı ve can dostu Okja adındaki hayvanıdır. Birlikte güzel günler geçirmektedirler. Fakat Okja’yı bazı çıkarları için kullanmak isteyen kötü insanlar vardır. Mija Okja’yı bu kötü insanlara karşı korumak zorundadır.
Tür: Aksiyon, Macera, Dram

NETFLIX’TE İZLE


Dolemite Is My Name (2019) | IMDb: 7,3

Rudy Ray Moore, 70’li yıllarda kaydettiği Dolemite adlı komedi albümlerle birlikte 1975 yılında seyirciyle buluşan Dolemite adlı film ile ünlü olan komedyenin yaşamını konu ediniyor. Biyografi tadında olan filmde bu ünlü ismi Eddie Murphy canlandırıyor.
Tür: Biyografi, Komedi, Dram

NETFLIX’TE İZLE


Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu (2016) | IMDb: 7,3

Emekli bir yazar olan Ben Benjamin, oğlunu yıllar önce kaybetmiştir. Bununla birlikte eşiyle boşanma aşamasına gelecek kadar sorunlar yaşamıştır. Finansal olarak da zor günler geçiren yazarımız, bakıcılık işine girerek bu problemi aşabileceğine inanır. Tedavisi henüz olmayan bir hastalığı olan Trevor ismindeki gencin bakıcılığını üstlenir. Beraber yaşamlarını değiştirecek türden bir yolculuğa çıkarlar.
Tür: Komedi, Dram

NETFLIX’TE İZLEOn My Skin (2018) | IMDb: 7,3

Netflix filmleri yalnızca ABD yapımlarından oluşmuyor. Bir İtalya yapımı olan ve İtalyanca adı adı “Sulla Mia Pelle” olan film, İtalya’nın en şaibeli ve büyük tartışmalara sebep olan davalarından birinin perde arkasında yaşanan gerçeklere ışık tutuyor. Yakın tarihte yaşanan gerçek olayların bir uyarlaması olan film, basit bir suçtan tutuklanan ve gözaltında tuhaf bir şekilde hayatını kaybeden Stefano Cucchi’yi ve ailesinin değişen yaşamını anlatıyor.
Tür: Biyografi, Dram

NETFLIX’TE İZLE


The King (2019) | IMDb: 7,2

Netflix yapımı filmlerden biri olan The King, dünya edebiyatının en önemli oyun yazarlarından biri olan W. Shakespeare’in oyunundan uyarlanmıştır. Filmde Hal adındaki başına buyruk prens İngiltere’yi yöneten tahtın varisidir. Fakat o herkese ve her şeye arkasını dönmüş halk arasında yaşamını standart biri gibi sürdürmeye devam etmektedir. Lakin bir gün babası ölür. Ve prensimiz Kral Henry V olarak ülkenin başına geçmek zorundadır. Dönem filmleri sevenler için iyi bir seçim olabilir.
Tür: Biyografi, Dram, Tarih

NETFLIX’TE İZLE


Sevdiğim Tüm Erkeklere (2018) | IMDb: 7,2

Lara Jean Song Covey’in aşk hayatı, hoşlandığı beş farklı erkeğe yazdığı aşk mektuplarının tuhaf bir şekilde postalandığı sırada kontrolden çıkıyor. Bu kontrolden çıkışla birlikte hoşlandığpı 5 çocuk, Lara Jean Song Covey’in kendileri hakkındaki düşüncelerini öğreniyorlar.
Tür: Komedi, Dram, Romantik

NETFLIX’TE İZLE


Jadotville Kuşatması (2016) | IMDb: 7,2

Tarihte yaşanmış bir olayı konu edinen film, 1961 yılında Birleşmiş Milletler’in İrlanda barış gücü piyadelerini kasaba sakinlerini korumaları adına Kongo’daki Jadotville’e göndermesi ile başlıyor. İrlandalı askerler bu yolculukta zor bir saldırı ile karşılaşırlar ve saldırıya direnmekten başka şansları ne yazık ki yoktur. Fakat buna ne kadar dayanabilecekleri bilinmemektedir.
Tür: Aksiyon, Dram, Tarih

NETFLIX’TE İZLE


Private Life (2018) | IMDb: 7,2

Film, evliliği oldukça stresli bir evreden geçen Rachel ve Richard adındaki çiftin trajikomik hikayesini anlatıyor. Ebeveyn olmak isteyen çiftimiz çocuk sahibi olmakta zorluk yaşamaktadırlar. Çiftin hamilelikteki başarısız hamleleri onlar hem duygusal hem de maddi olarak yıpratmaktadır. Kendilerine katılan yeni bir birey ile birlikte çiftimizin hayatları değişmeye başlar.
Tür: Komedi, Dram

NETFLIX’TE İZLEÖnce Babamı Öldürdüler (2017) | IMDb: 7,2

Vietnam Savaşı’nde ABD’nin bombalı saldırılarına maruz kalan tarafsız bölge Kamboçya’da devreye Kızıl Kmerler girer ve yönetimi ele geçirirler. Devlet adına çalıştığına inanılanlar ve onların aileleri kamplara sürülür ya da öldürülür. Orta halli bir ailenin kızı Loung Ung bir çocuk için çok zor şeyler yaşayacak ve çocuk asker olmaya zorlanacaktır.
Tür: Biyografi, Dram, Tarih

NETFLIX’TE İZLE


Metrekare Başına Aşk (2018) | IMDb: 7,2

Bankada çalışan Sanjay ve Karina’nın bir ev sahibi olma hayalleri vardır fakat yalnız başlarına bir ev sahibi olabilecek kadar para kazanamamaktadırlar. Bir Hindistan yapımı olan filmde, ev sahibi olma hayali olan bu ikilinin bir gayrimenkul projesine dahil olmak adına anlaşmalı evliliğe karar vermeleriyle başlayan maceraları anlatılıyor.
Tür: Komedi, Romantik

NETFLIX’TE İZLE


The Christmas Chronicles (2018) | IMDb: 7,1

En büyük hayalleri Noel Baba’yı görebilmek olan iki kardeş Noel Baba’nın kızağına ondan habersizce binerler ve bu yaptıkları onlar için heyecanlı mı heyecanlı bir yolculuğun başlangıcıdır. Kate ve Teddy adındaki bu kardeşleri diğer taraftan yaptıkları bu birtakım hatalar neticesinde Noel’i büyük bir tehlikeye atarlar. Bir şekilde her şeyi yoluna sokup Noel’i kurtarmalıdırlar.
Tür: Macera, Komedi, Aile

NETFLIX’TE İZLE


The Night Comes for Us (2018) | IMDb: 7,0

Endonezya yapımı olan ve biraz aksiyon biraz gerilim tadındaki film, son işi genç bir kızı korumak olan ve bir çete için çalışan bir tetikçiyi anlatıyor. Görevle ilgili çok fazla şey öğrenen tetikçi çete üyelerinin izni olmadan görevden ayrılır. Öğrenmemesi gereken şeyleri öğrendiği için de çete tarafından derhal öldürülmesi gerekmektedir.
Tür: Aksiyon, Gerilim

NETFLIX’TE İZLEOutlaw King (2018) | IMDb: 6,9

Film, Orta Çağ’da İngiltere kralı olan I. Edward’ın İskoçya’yı işgali sıralarında Robert the Bruce’un verdiği mücadeleyi anlatıyor. Robert the Bruce doğabilecek ciddi sorunlara karşın İskoç tacını giyer ve bir grup azimli askeri bir araya getirerek acımasız kral Edward’a ve onun problemli oğlu Galler Prensi’ne karşı onurlu bir savaş verir.
Tür: Aksiyon, Biyografi, Dram

NETFLIX’TE İZLE


Bu listeyi sık sık güncelliyor olacağız. Son güncelleme tarihi: 1 Haziran 2020

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/