Markalardan ‘Pride’ Temalı 10 Reklam

Her yıl haziran ayının son haftası LGBTİ bireyler ve destekçileriyle birlikte gerçekleştirilen Onur Yürüyüşü öncesi, birçok ülkede ünlü markalar LGBTİ bireyler için destek kampanyaları ve reklamlar hazırlamaktadır. Bu markaların reklamlarından birkaçını sizler için derledik.

1) Coca Cola

Gelenekçi ve aile temaları reklamlarıyla ünlü Coca Cola, SuperBowl için hazırladığı reklamda dünyanın her yerinden aileleri gösterirken bu kez “Aile ve LGBT” temasıyla bir de eşcinsel bir çifte yer veriyor reklamda. Ve açıkca LGBT bireylerin çocuk sahibi olmasını desteklediğini belirtiyor. İngilizce başlayan reklam Hintçe, Arapça gibi dillerle devam ediyor. 

 

2) Chevrolet

Chevrolet de tıpkı Coca Cola gibi “Aile ve LGBT” temasıyla eşcinsel çiftleri destekliyor.

 

3) AirBnB

AirBnB, #HostWithPride kampanyası ile eşcinsel dostu ev sahiplerini özel bir kategoride toplayarak LGBT bireyler için çözümler sunmaktadır.  

 

4) Lucky Charms

ABD merkezli bir gıda şirketi tarafından üretilen tahıl markası Lucky Charms, renkli mısır gevrekleriyle hazırladığı reklam ile farklı olmanın sorun değil de şans olduğunu vurguluyor.

 

5) Spotify

 

6) Cornetto

Hepimizin bildiği gibi Cornetto’nun yaz ve aşk temalı reklamları meşhurdur. Cornetto bu kez talihsiz bir şekilde başlayan aşk hikayesini anlatıyor.

 

7) Google

Fransa’da eşcinsel evliliğin yasal olmasından önce Belçika’daki belediye başkanı ile Fransa’dan Google Hangout bağlantısı kuruluyor. Google Hangouts üzerinden nikah kıyılıyor ve tüm dünyaya izletiliyor.

 

8) Colgate

Dünyanın en büyük diş macunu markası Colgate de bu özel reklamıyla LGBTi bireylerin Onur Ayını kutladı.

 

9) Honey Maid

Amerikan kraker markası Honey Maid bu reklam filmiyle eşcinsellere daha fazla hoşgörü ile yaklaşılması gerektiğini vurguluyor.

 

10) Hallmark

ABD’nin meşhur tebrik kartları üreticisi Hallmark, sevgililer günü için hazırladığı reklamlarda gerçek hayattan çiftlerin aşk hikayelerine yer veriyor. Aşkın her rengini barındıran reklam kampanyasında Hallmark, 56 yıldır birlikte olan Bob ve Kim çiftinden bahsederken; 3 yıldır birlikte olan Eugenia ve Corinna’yı unutmuyor.

 

Bonus: Youtube

facebook-paylas2  new-twitter-paylas2

Yorumlar (0) Yorum Yap

/