Dış Görünüşünüzdeki Detayların Karşınızdaki İnsanlarda Uyandırdığı 5 Psikolojik Etki

Dış görünüşünüz, en ufak detaylarıyla bile karşınızdaki insanların izlenimini değiştirebilecek güçtedir.
Giydiğiniz kıyafetler, duruşunuz hatta saçınızın rengi bile diğer insanların size olan düşüncesinin şekillenmesini sağlar. İlk görünüşte belki bilinçli olarak çok dikkat çekmediği düşünülen dış görünüş detayları, insanların bilinçaltına birçok mesaj gönderir.
İşte dış görünüşünüzün insanlarda oluşturduğu psikolojik etkiler:

1) Gülümsemek iyi bir izlenimin anahtarıdır.

Gülümseyerek iletişim kurmak, çevrenizdeki insanların sizi daha pozitif hatırlamasını sağlayacaktır.
Yapılan bir araştırma da bu durumu kanıtlar nitelikte: İnsanlara gülümseyen birinin fotoğrafı gösteriliyor ve deneklerin bu fotoğraflara bakarken kaşlarını çatmaları isteniyor. Deneklerin kaşlarını çatmak yerine fotoğraftaki öznenin mimiklerini taklit etmeye daha meyilli oldukları ortaya çıkıyor.
Karşılıklı gülümseme durumu; kişilerin beyninde kendilerini iyi hissettirecek kimyasallar salgılanmasını ve beyindeki ödül merkezinin harekete geçmesini sağlar. Bu durum da sizin çok daha iyi bir izlenim yaratmanız için bulunmaz bir fırsattır.

2) Kıyafetinizin rengi karşınızdaki insanların bilinçaltına mesajlar gönderir.

Küçük bir detay gibi görünse de kıyafetlerinizin rengi, insanların zihninde sizi nerede konumlandırdığı hakkında büyük bir etkiye sahiptir.
Siyah renk kıyafetleri tercih etmek; kararlı, başarılı ve azimli biri olduğunuz izlenimini yaratır. Mor; asilliğin ve zarifliğin mesajını karşınızdaki insana gönderir. Gri; insanların sizin hakkınızda daha uzlaştırıcı ve dengeli bir hissiyata sahip olmalarını sağlar.
Bu doğrultuda vermek istediğimiz mesajlara göre kıyafet tercihinizi yapabilirsiniz.

3) Duruşunuz tahmin ettiğinizden çok daha önemlidir.

Sadece diğer insanlarla olan iletişiminizde değil, daha pozitif bir zihin yapısına sahip olmanız için de hayati önem taşıyan duruşunuz, olumlu izlenimler için basit ama etkili bir noktada bulunuyor.
Dik durmanın sizi daha mutlu, kendinizden emin ve daha cesur göstereceği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

4) Aksesuarlarınız kim olduğunuzu anlatan detaylardır.

Aksesuar seçimleriniz, konuşmanıza bile gerek kalmadan sizi anlatan detaylardan biridir. Zevkinizin ve kişiliğinizin bir yansıması olarak kabul edilen aksesuarlar, insanların sizin hakkındaki izlenimlerini anlamanız için kilit bir noktada bulunuyor.
Seçtiğiniz saatin parlaklığı ve büyüklüğü bile insanların bilinçaltına mesajlar gönderir. Örneğin parlak bir saat tercihi, sizi daha dikkat çekici ve gözler önünde olmak isteyen biri gibi gösterirken; mat ve koyu renkleri seçmeniz daha ciddi ve gösterişten uzak kalmak istediğiniz izlenimini yaratabilir.

5) Saç renginiz vermek istediğiniz enerjiyi yansıtır.

Her saç rengi insanlarda farklı izlenimler yaratır. Siyah ya da kahverengi tonlardaki saçlar genellikle akıllı, profesyonel ve çekici olarak algılanırken; sarı saçlar eğlenceli, cana yakın, samimi olarak algılanır. Ancak tabii ki bu noktada saç tonunuzun kendi enerjinizle de uyuşması yaydığınız enerjiyi doğrudan etkileyecektir.
Saç renklerinin insanlar üzerinde yarattığı izlenimlere hakim olarak tercihinize uygun bir renk seçimi yapmak tahmin ettiğinizden çok daha önemlidir. Bu konuda olmazsa olmaz noktalardan biri de hangi renk olursa olsun doğal bir görünüme sahip olmaktır.
Saç renginizde ufak değişiklikler yapmak sandığınızdan çok daha pratik!

Garnier Color Naturals⇗ ile hem yoğun hem de canlı renklerle oldukça doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz. Beslenen saçlarınızın yeni rengi de kendi doğal saç renginiz gibi görünecek.

Garnier’in Doğal Tonlar Koleksiyonu’na buradan⇗ ulaşabilir, ürünler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kategoriler: Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/