Origami Sanatından İlhamla Gerçek Kayık Üretildi

Berk Tezkoşar

Berk Tezkoşar

Calibration Engineer, Tech Editor, DJ

Hatırlarsınız, hepimizin çocukken yaptığı kâğıt gemiler vardı. Belki bu kâğıt gemiler sizin için bir tutku olmuştur ve gördüğünüz her havuza, denize hatta su birikintisine ufak da olsa bir gemi yapıp bırakıyorsunuzdur. Suya bıraktığınızda içinize gelen o özgürlük hissi paha biçilemez oluyordur. İşte o anda hepimizin aklında benzer soru işaretleri dolaşıyordur diye düşünüyorum. Ya büyüğü olsa ve tüm insanlık bunu kullansa?

Onak firması, origami sanatıyla bir kayık tasarladı. Kayık, polipropilen adında bir maddeden yapılmış ve uzunluğu 183, genişliği ise 33,5 inç. Onak, nerdeyse 4 metre uzunluğundaki bu kayığın 15 dakika içerisinde açılıp katlandığını söylüyor. Ayrıca yetkililer, 10 dakika civarında açıldığını ve 5 dakikanın altında bir sürede de katlandığını belirtiyor.

Onak, kayığın satışına başlamak için gün sayıyor. Zira tarih yakın, Mart 2017. En önemli kısmı ise fiyatı. Nasıl olacak?

Onak, kayık için 995 Euro, iki kürek için ise ekstra 100 Euro fiyat belirlemiş. Kısacası kayığa sahip olmak için 1095 Euro civarı bir miktarı gözden çıkarmak gerekiyor.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Yorumlar (0) Yorum Yap

/