Hayallerimizi Elde Etmemizi Sağlayan Aslında Çekim Yasası mı?

Elif Temur

Elif Temur

BAU | Economics Student | Writer @ceotudent

Çekim yasasının fiziksel terimi nesnelerin birbirlerini çekişiyle ilgili Newton yasası ama aslında bizim konumuz tam olarak bu değil. Bugün bir arkadaşımla konuşurken konu konuyu açtı ve bu ‘Çekim Yasası ‘ denilen konuya geldi . Çekim yasası aslında bir şeyi nasıl istememiz gerektiğini ve gerçekten doğru yollarla istemeyi bilirsek istediklerimizi elde edebileceğimizi ön gören bir yasa. Aslında çoğu insanın  bu yasayla tanışma hikayesi kişisel gelişimin zirvesi olan , geniş kitleler tarafından okunmuş olan ‘The Secret (Sır)’ kitabıyla başlamıştır.

Bu yasaya inananlar gerçekten kendini adayanlar ve istediklerini elde etiğini söyleyen insanlar olduğu gibi , inanmayan ve bunun sadece bir saçmalıktan ibaret olduğunu düşünenlerde mevcut. Yasayı biraz anlatmak gerekirse yasanın temelinde çok güçlü bir inanç var . Yasaya göre her şeyin bir enerjisi var bir tabak yemeğin de bir adet lüks arabanın da . Her gün yemeği buluyorsunuz  çünkü bunu düşünmüyoruz bile mutlaka yemek yiyeceğimizi biliyoruz  , yemek yiyeceğimiz inancımız tam ama lüks bir araba isteyip de alamayan birisi için aynı inancı göstermediğini , ne de olsa sahip olamayacağım düşüncesinden dolayı arabayı kendine çekemediğini söylüyor .

Yasaya göre bir şeyin olmasını isteyen insan o inanca sıkı sıkıya bağlı olması gerekiyor ve sanki o istenilen durum gerçekleşmiş gibi davranılması gerekiyor. Bir örnek vermek gerekirse , bir kadının hayali Almanya’ya gitmekmiş ama bir türlü işlerini halledip , hiçbir şeyi yoluna koyamıyormuş ama en sonunda gerçekten isteyerek Almanya’ya gidecekmiş gibi hazırlanmaya başlamış , bütün kıyafetlerini bavula doldurmuş , bütün evraklarını bavula koymuş , her gün bu isteğiyle hareket etmiş , her an Almanya ‘ ya gidecekmiş gibi çalışmış , her şeyini bu düşüncenin üstüne kurmuş ve sonunda başarmış , hayalini gerçekleştirmiş.Yani bu yasada bir şeyi isterken istenilen durumun olacağından şüphe etmeden gerçekleşeceğini biliyormuş gibi davranmak size istediklerinizi elde ettirebiliyor.

The Secret Kitabından 5 Güzel Alıntı

1) Tüm bu bolluk, kendi sonsuz doğasının farkında olan bir zihin vasıtası ile parıldamaya başlar. Herkes için yeteri kadar vardır. Bunu görün. Buna inanın. Sizin için çıkagelecektir.
2) Senaryonuzu yazın. Arzu etmediğiniz şeyler gördüğünüzde, onları düşünmeyin, onları yazın, onlarla konuşun, onları uzaklaştırın, dikkatinizi arzu edilmeyen şeylerden uzaklaştırın, arzu edilen şeylere odaklayın.
3) “İnsanın zihni neyi tasarlayabilirse, ona ulaşabilir” W. Clement Stone
4) Neyi arzu ettiğinize karar verin, ona sahip olabileceğinize inanın, onu hak ettiğinize inanın, onun sizin için mümkün olduğuna inanın.
5) Düşünceleriniz sizin için değerli mi? Eğer değilse – ŞİMDİ onları değiştirmenin zamanıdır. Tam şimdi bulunduğunuz yerden başlayabilirsiniz. Bu andan ve dikkatinizi verdiğiniz şeyden daha önemli bir şey yoktur.
Size çekim yasası tamamen gerçek veya sahte diyemem , bu tamamen inançla ve evrenin sizin karşınıza çıkartacağı fırsatlarla alakalı ama şunu söylemeliyim ki iyi düşünerek gerçekten isteklerinize ve hayallerinize sıkı sıkıya bağlanarak hiç bir şey kaybetmezsiniz aksine kendinizde hedeflerinizi gerçekleştirmek için çabalama gücünü hissedersiniz belki bu çabalama gücü de sizi gerçekten hayallerinize ulaştırır. The Secret kitabının insanlara çok fazla bakış açısı kazandıracağını düşünüyorum , bir göz atmakta fayda var .
Kategoriler: İlham, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/