Üniversiteyi Terk Ederek Başarıya Ulaşmış 11 Ünlü İsim

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

Artık mezun olmak finansal başarı için bir koşul oluşturmuyor. Bazıları büyük riskler alarak girişimci karakterinin ve kariyerinin peşinden gidiyor. Onlar için eğitim denen şey bile tam bir zaman kaybı. Onlar bir an önce iş hayatına atılıp çalışmak isterler. Bu yüzden üniversitede kendilerini ve yeteneklerini keşfederek kariyerleri için okul hayatlarını sonlandırırlar. Bu büyük riski almış ve başarıya ulaşmış bazı isimleri bir araya getirdik.

1) Bill Gates

Dünyada teknoloji sektöründeki en iyi iş adamlarından olan Gates, 20’li yaşlarında çocukluk arkadaşı olan Paul Allen ile birlikte Microsoft’u kurma hayalleriyle Harvard’dan ayrıldı.
trk1


2) James Cameron

Tüm zamanların en büyük gişe hasılatı yapan iki filmi Avatar ve Titanic’in yapımcılığını üstlenmiş olan Cameron, üniversitede fizik ve İngilizce eğitimleri alıyordu fakat bir yıl sonra bıraktı.
trk2


3) Lady Gaga

Lady Gaga, dünyada çok az insanın kabul edildiği New York Üniversitesi Sanat bölümünü kazanmıştı. Fakat o kendi müzik kariyerine odaklanabilmek adına ikinci yılında okulu bıraktı. Babası Lady Gaga’nın müzikte başarısız olması durumunda okuluna tekrar döneceğine söz vermesi şartıyla bunu kabul etti.
trk3


4) Mark Zuckerberg

Facebook’uın yaratıcılarından biri olan Zuckerberg, psikoloji ve bilgisayar bilimi için 2004’te Harvard’a başladığında Facebook’un temellerini atmıştı. Facebook üzerinde çalışmaya devam edebilmek için ikinci yılında okulu bıraktı.
trk4


5) Ellen DeGeneres

Dünyaca ünlü talk show programcısı Ellen DeGeneres, ilk zamanlarda komedyen olarak işe başladı. Ellen, New Orleans Üniversitesi’nde iletişim bölümüne kayıt oldu. Ama okulu o sıra dışı kariyerine başlamadan hemen önce bıraktı.
trk5


6) Tom Hanks

Dünyaca ünlü aktör, yönetmen ve yazar Tom Hanks kariyeri boyunca büyük başarılara imza attı. Geleceğine dair iyi fırsatlar yakaladığını düşünen Hanks, Kaliforniya Eyalet Üniversitesi’nde okuduğu tiyatro eğitimini bıraktı.
trk6


7) Steve Jobs

Yakın arkadaşı Steve Wozniak ile 1976’da Apple’a başlayan Jobs daha yaratıcı fikirlere ulaşabilmek adına 6 aylığına Oregon’daki Reed College’e gitti, ama sonunda o da okulu bıraktı.
trk7


8) Matt Damon

Hollywood’un ünlü yıldızlarından Matt Damon seçmelere katılmak için genelde derslerini kaçıran biriydi. Okulu bitirmesine bir dönem kala oyunculuk kariyeri için Harvard’ı terk etti.
trk8


9) Michael Dell

Teknoloji markalarından Dell’in kurucusu ve CEO’su olan Michael Dell, Texas Austin Üniversitesi’nden ayrılarak direkt iş dünyasına atıldı.
trk9


10) Oprah Winfrey

1986 tarihindeki Oprah Winfrey Show ile oldukça iyi tanınan Oprah, dünyada ünlü süper starların bazıları ile büyük görüşmelere, röportajlara imza attı. Burslu olarak katıldığı Tennessee State Üniversitesi’ni kendi yapım şirketini yayın hayatına başlatabilmek adına bıraktı.
trk10


11) Tiger Woods

Tiger Woods, kariyerine başladığı günden bu yana her zaman bir numaralı golf oyuncusu olarak anıldı. Dünyanın en çok kazanan sporcularından biri olan Tiger, Stanford Üniversitesi’ne kaydolmuştu ama spor kariyeri için okulunu bıraktı.
trk11

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Başarı, İlham

Yorumlar (0) Yorum Yap

/