Sıra Dışı ve Yaratıcı Fikirlerin İnsanları En Çok Yakaladığı 5 An

Anadolu Grubu

Anadolu Grubu

Anadolu’yu dünyaya, dünyayı Anadolu’ya bağlayan yıldız.

Kafamızda her dakika onlarca düşünce, fikir birbiri ardına sıralanıyor. Gördüğümüz her nesne bizde başka fikirler uyandırıyor ya da geçmişten bir anı hatırlatıyor Zihnimiz, tüm gün bu yoğunlukla uğraşıyor. Bu esnada bazı önemli fikirler veya düşünceler arada kaybolabiliyor. Sıra dışı fikirlere biraz daha yaklaştığınız ve yaratıcılığınızın ön plana çıktığı bazı anlar vardır. Hadi gelin birlikte onlara bakalım.

1) Doğada geçen bir günün ardından

Doğa, vücudumuzdaki stresi atmamız ve pozitif enerjiyle dolmamız için mükemmel bir fırsat. Ormanda, bahçede veya denizde geçirilen bir günün ardından daha rahat nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Zihniniz berraklaşacak ve daha net düşünmeye başlayacaksınız. Doğa, zihninizi ve ruhunuzu sakinleştirerek daha rahat çalışmanızı sağlayacaktır. Uzun bir doğa yürüyüşü sonrasında kalem ve kağıdınızdan uzaklaşmayın, çünkü fikirler zihninize adeta hücum edecek!

2) Etkileyici bir film izlerken

Bazı filmler, sonlarıyla sizi şoka uğratır. Tüm film boyunca beklediğiniz gerçeğin bambaşka çıkması zihninizde şimşeklerin çakmasına ve beyninizin uyanmasına yol açar. O anlarda, yaratıcılığınızın yükseldiğini ve fikirlerin zihninizde belirdiğini hissedeceksiniz. Etkileyici bir film, zihninizi sarsarak düşünmeye itecek ve hiç aklınıza gelmeyen fikirlerle dolacaksınız.

3) Hayran olduğunuz manzaraya bakarken

Herkesin beğendiği ve hayran olduğu bir görüntü vardır. sizi etkileyen bu manzara bakarak yaptığınız çalışmalar, diğer yerlerdekine göre daha verimli olabilir. Gördükleriniz, sizde tarifsiz duygular uyandırır ve zihninizin bambaşka çalışmasına yardımcı olur. Deniz, tarihi bir yapı veya sadece sizin için anlamlı bir manzara; yaratıcılığınıza doping etkisi yaratacaktır.

4) Düzenli bir çalışma ortamındayken

Kabul ediyoruz, klişe bir an ama birçok kişi için düzenli bir çalışma ortamında bulunmak verim artırır. Çayın rahatlatıcı veya kahvenin uyandırıcı etkisiyle çalışmak size destek verir. Kimileri için bu şekilde çalışmak performans ve yaratıcılık yükseltir. Birçok isme göre rutin yaratıcılığa zarar verirken birçok isme göre de rutin sayesinde daha verimli çalışmak mümkün.

5) Bambaşka türlerde müzikler dinlerken

Müzik dinleyerek çalışmak bazılarına göre rahatsız edici bir dış etkenken bazılarına göre çalışmanın olmazsa olmazı. Bu tamamen kişisel bir tercih. Yaratıcılık gerektiren bir iş üzerinde çalışıyorsanız zihninizin her daim ayakta olması gerekir. Onu dinç tutmak ve sürekli uyarmak için farklı türlerde müzikler dinleyerek bitkin düşmesini engelleyebilirsiniz. Önce klasik müzik, ardından bir hip-hop, hemen ardından bir blues ve sonrasında bir rock parçasıyla bambaşka melodiler duyarken aklınıza gelen fikirlerin sıra dışılığı da artacaktır.
Üniversite öğrencisiyseniz ve sıra dışı fikirlerle doluysanız Anadolu Grubu olarak size uygun bir yarışmamız var: Bi-Fikir!

Yaratıcılığın, hayallerin ve fikirlerin desteklendiği Bi-Fikir yarışması, binlerce TL’lik ödüllerinin yanı sıra kariyer fırsatlarıyla sizi bekliyor.?

Detaylı bilgiye ve başvuru sayfasına www.kap.bi-fikir.com⇗ adresinden ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/