10 Milyondan Fazla İzlenmiş Altın Değerinde 5 TED Konuşması

Dilara Avlupınar

Dilara Avlupınar

Boğaziçi Ekonomi

Birçoğumuzun ilham almak ya da keyifli vakit geçirmek için başvurduğu yollardan biri TED konuşmaları. İnternet sitesinde 2700’den fazla TED konuşması bulunuyor, dolayısıyla hepsini takip edebilmek mümkün değil. 10 milyondan fazla izlenmiş ve izlediğinizde size bir şeyler kattığını hissettiğiniz 5 videoyu bir araya getirdim. Altyazı seçeneklerinden Türkçe’yi seçebilirsiniz. İyi seyirler!

1) Celeste Headlee – Daha İyi Sohbet Edebilmenin 10 Yolu (11.111.238 İzlenme)

Celeste Headlee yıllardır radyo sunuculuğu yapıyor. İşiniz insanlarla ne kadar iyi konuştuğunuza bağlıysa nasıl daha iyi sohbet edileceğini öğreniyorsunuz. Celeste mesleği sayesinde iyi bir konuşmanın formülünü çok iyi öğrenmiş, bizlerle de 10 altın kuralını paylaşıyor.
2) Shawn Achor – Daha İyi Çalışmanın Mutlu Sırrı (17.501.555 İzlenme)


3)  Robert Waldinger – Hayatı İyi Yapan Nedir? (20.957.566 İzlenme)

Bizi hayatımızda mutlu ve sağlıklı kılan nedir? Yetişkin gelişimi üzerine 75 yıl süren bir araştırmanın başında olan Waldinger, gerçek mutluluk ile ilgili erişilmez verilere sahip. Konuşmasında araştırma sonucunda edindikleri üç önemli dersi bizlerle paylaşıyor.
4)  Brene Brown – Kırılganlığın Gücü (34.273.968 İzlenme)

Empati, aidiyet gibi yakınlık duyguları üzerine çalışan Brene Brown bu konuşmasında, kendisini kendini ve insanlığı tanımaya iten kişisel arayışını anlatıyor.


5) Simon Sinek – Mükemmel Liderler Bir Harekete Nasıl İlham Verirler? (38.484.029 İzlenme)

“Eğer işler düşündüğünüz gibi gitmezse, bunu nasıl açıklarsınız?” Konuşmasına düşündürücü bir soruyla başlayan Simon Sinek basit ama güçlü bir ilham verici liderlik modeli hazırlamış. Apple, Marthin Luther King ve Wright Kardeşler’den verdiği örneklerle süslediği konuşması izlemeye değer.
BONUS! Tom Thum – Ağzımdaki Orkestra (11.833.064 İzlenme)

Beatbox yaparak para kazanan Tom Thum, son derece eğlenceli bir konuşma hazırlamış. Komedi ve beatbox dolu bu gösteriyi izleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

This post is also available in: English

Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/