Nasıl Konuşalım ki İnsanlar Bizi Dinlesin? (TED)

Ses ve iletişim uzmanı Julian Treasure, daha iyi dinlemeleri ve daha sağlıklı bir hitabet oluşturmaları için dünyayı gezerek insanlara eğitimler veriyor. Aynı zamanda eğitimleri hakkında da kitaplar yazıyor.
Sahneye çıktığı 5 TED konuşmasında 40 milyondan fazlaca kez izlenen Julian, TIME, The Times, The Economist ve BBC gibi dünyaca ünlü medya yayınlarında da sürekli olarak yer alıyor. Kendisinin vizyonu ise:

Çocuklarımıza nasıl okunacağını ve yazılacağını öğretiyoruz ama nasıl konuşulacağını ve dinlenileceğini öğretmiyoruz. Vizyonum, insanların bilinçli olarak dinlemelerine ve güçlü konuşmalarına ilham vererek dünyayı dönüştürmektir. Dinlemek, anlamak için bir kapıdır. Aydınlanmış bir anlaşmazlığa dayanan demokrasi ve sivil toplumun hayatta kalması için çok önemlidir. Güçlü konuşma, bizi bir fark yaratmak ve kim olduğumuz için tanınmak için özgürleştirir. Şirketim, The Sound Agency, şirketlerin on yıldan daha uzun süre dinlemelerine yardımcı oluyor. Aynı şeyi dünyadaki herkes için yapmak istiyorum. Benim vizyonum kısaca: bilinçli bir şekilde dinleyen ve kendisini güzelce ifade edebilen bir dünya.

Konuşmanın üstünkörü bir eylem olmadığını, iletişimin en temel yapıtaşlarından biri olduğunu savunan Julian’ın ‘Nasıl Konuşalım ki İnsanlar Bizi Dinlesin’ konuşmasını kesinlikle dinlemelisiniz:
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/