Gal Gadot Filmleri: Yıldızı Yükselen Oyuncunun 14 Filmi

gal gadot filmleri

Wonder Woman rolüyle ismini kadın kahramanlar arasına yazdıran Gal Gadot, İsrailli bir aktris. Gal Gadot, oyuncu olmadan önce İsrail ordusunda iki yıl hizmet etti. Daha sonra İsrail TV dizisi Bubot’ta (2007) küçük bir rol oynadı. Gal Gadot filmleri ise sadece Wonder Woman’dan ibaret değil. Hollywood’daki ilk büyük çıkışını, ‘Hızlı ve Öfkeli’ (2009) filminde Gisele rolüyle yaptı. Serinin devam filmlerinde de rol alarak gişe rekorları kıran bu filmlerde bir aksiyon yıldızı olarak hafızalarda yerini aldı.

Bugün ise Gal Gadot filmleri denilince aklımıza ilk olarak Wonder Woman geliyor. Gal Gadot, Wonder Woman rolüyle önce eleştirilere maruz kalsa da ‘Batman v Superman: Adaletin Şafağı’ (2016) gösterime girdiğinde performansı hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından büyük övgüler aldı. Yılın en çok hasılat yapan filmlerinden biri haline gelen Wonder Woman (2017), onun en iyi rolü olarak kabul ediyor. Bu içeriğimizde güzel ve başarılı oyuncunun sevilen filmlerini Gal Gadot filmleri listemizde bir araya getiriyoruz.


1) Wonder Woman (2017) | IMDb: 7.4

wonder woman gal gadot filmleri

 • Yönetmen: Patty Jenkins
 • Tür: Bilim Kurgu, Macera, Aksiyon

Gal Gadot filmleri denilince ilk akla gelen yapım Wonder Woman olduğu için listemize bu filmle başlıyoruz. Wonder Woman olmadan Amazonların prensesi olan Diana, önce yenilmez bir savaşçı olarak eğitilmişti.

Amerikalı bir pilot Steve Trevor (Chris Pine), Amazonların veya kadın savaşçıların yaşadığı gizli Themyscira adasına zorunlu iniş yapar ve onlara dış dünyada devam eden feci bir savaş hakkında bilgi verir.

Diana, sorunun kaynağının savaş tanrısı ve Amazon düşmanı Ares olduğuna inanır ve barışı yeniden sağlamak için ilk kez evini terk ederek bir yolculuğa çıkar. Tüm savaşları sona erdirmek için bir savaşta erkeklerle birlikte savaşırken, sonunda tüm güçlerini ve gerçek kaderini keşfeder.


2) Fast Five – Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (2011) | IMDb: 7.3

Hızlı ve Öfkeli 5

 • Yönetmen: Justin Lin
 • Tür: Suç, Aksiyon

Serinin birkaç ana karakterini ve yan karakterlerini bir araya getiren beşinci Hızlı ve Öfkeli, yarışçıları iddialı bir soygun için Rio de Janeiro’ya sürüklüyor. Eski polis Brian O’Conner (Paul Walker) ve Mia Torretto (Jordana Brewster), kardeşi Dom’u (Vin Diesel) gözaltından kaçırdığından beri, yetkililerden kaçmak için sınırdan sınıra seyahat ediyorlar.

Rio de Janeiro’da özgürlüklerini sonsuza kadar kazanmadan önce son bir iş yapmaları gerekiyor. Seçkin araba yarışçıları takımını bir araya getiren Brian ve Dom, peşindeki federal ajan (Dwayne Johnson) onları bulmadan önce, onların ölmesini isteyen iş adamıyla yüzleşmeleri gerektiğini biliyorlar.


3) Furious 7 – Hızlı ve Öfkeli 7 (2015) | IMDb: 7.1

hızlı ve öfkeli 7

 • Yönetmen: James Wan
 • Tür: Aksiyon, Gerilim

Hızlı ve Öfkeli 6’ yı izleyenlerin bildiği gibi Gal Gadot’un karakteri Gisele, sevdiği adam için kendini feda ederek sonunda öldü. Yine de Furious 7’de başrol olarak kabul ediliyor. Uluslararası terörist Owen Shaw’u mağlup ettikten sonra, Dominic Toretto (Vin Diesel), Brian O’Conner (Paul Walker) ve ekibin geri kalanı normal hayatlarına dönmek için ayrılırlar.

Ancak, Owen’ın ağabeyi Deckard Shaw (Jason Statham) intikam için susamıştır. Becerikli bir hükümet ajanı, güçlü bir gözetleme programı geliştirerek kaçırılan bir bilgisayar korsanını kurtarmaya yardım etmeleri karşılığında Dom ve şirketin Shaw’la ilgilenmesine yardım etmeyi teklif eder.


4) Fast & Furious 6 – Hızlı ve Öfkeli 6 (2013) | IMDb: 7.0

hızlı ve öfkeli 6

 • Yönetmen: Justin Lin
 • Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

Dom (Vin Diesel) ve Brian’ın (Paul Walker) Rio’daki soygunu, onları ve mürettebatını çok zengin insanlar haline getirdiğinden beri, dü nyanın dört bir yanına dağıldılar ancak yine de evlerine, ailelerine dönemeden kaçak olarak yaşamak zorundalar.

DSS Ajanı Luke Hobbs (Dwayne Johnson), ikinci komutanı Dom’un tanıdığı biri olan ölümcül yetenekli paralı asker sürücülerinden oluşan bir çetenin izini sürüyor. Onları kendi başına alt edemeyen Hobbs, Dom ve tüm ekibine af teklif ederek karşılığında yardım istiyor.


5) Ralph Breaks the Internet – Ralph ve İnternet (2018) | IMDb: 7.0

ralph ve internet

 • Yönetmen: Rich Moore, Phil Johnston
 • Tür: Animasyon, Macera

Disney’in hit animasyon filmi Wreck-It Ralph’ın devamı olan film hem eleştirmenler hem de izleyicilerden olumlu eleştiriler aldı. Gadot, filmde, çevrimiçi bir oyunda zorlu sokak yarışçılarından oluşan bir çetenin lider karakteri olan Shank’ı seslendiriyor.

Video oyunu kötü adamı Ralph ( John C. Reilly) ve Vanellope von Schweetz ( Sarah Silverman), Vanellope’un video oyunu “Sugar Rush”ı kurtarmak için yedek parça ararken World Wide Web’e giderek her şeyi riske atmak zorunda kalırlar.

Gal Gadot’un seslendirme alanında da ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne seren Ralph Breaks the Internet, Gal Gadot filmleri listemizin en eğlenceli yapımlarından biri.


6) Batman v Superman: Dawn of Justice- Batman ve Superman: Adaletin Şafağı (2016) | IMDb: 6.4

batman ve superman

 • Yönetmen: Zack Snyder
 • Tür: Bilim Kurgu, Macera, Aksiyon

Batman ve Superman, izleyicileri Gadot’un ikonik DC karakteri Wonder Woman’la bu filmde tanıştırıyor. Superman’in (Henry Cavill) Zod (Michael Shannon) ile olan devasa savaşının Metropolis şehrini harap etmesinin üzerinden neredeyse iki yıl geçmişti. Can kaybı ve ikincil hasar, suçla savaşan milyarder Bruce Wayne (Ben Affleck) dahil birçok kişiyi öfkeli ve çaresiz hissettirir.

Süpermen’in artık insanlık için bir tehdit olduğuna ikna olan Batman, Dünya’daki saltanatını sona erdirmeye karar verir. Ancak, ikisinin de kötü adam Lex Luthor tarafından manipüle edildiğini anladıklarında, insanlığı bir iğrençlikten kurtarmak için Wonder Woman ile güçlerini birleştirmeleri gerekir.


7) Criminal – Suç/lu (2016) | IMDb: 6.3

criminal gal gadot filmleri

 • Yönetmen: Ariel Vromen
 • Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Gerilim

CIA ajanı Bill Pope (Ryan Reynolds), bir bilgisayar korsanıyla tanışmak için gizli bir yere seyahat ederken ölür. Nerede olduğunu bulmak için umutsuz olan yetkililer, anıları bir beyinden diğerine aktarabilen deneysel bir beyin cerrahına yönelir.

CIA, ajanın anılarını, sırlarını ve becerilerini tehlikeli bir idam mahkûmu olan Jerico Stewart’a (Kevin Costner) aktarır. Artık Pope’un bilgi ve becerilerine sahip olan Stewart, uluslararası bir komployu durdurmak için zamanla yarışmak zorundadır.


8) Knight and Day – Gece ve Gündüz (2010) | IMDb: 6.3

knight and day

 • Yönetmen: James Mangold
 • Tür: Aksiyon, Macera, Komedi

Kötü adamın suç ortağını oynayan, ancak çok daha sınırlı bir rolde olan Gadot, Tom Cruise ve Cameron Diaz’ın başrollerini paylaştığı bu komedi-aksiyon gerilim filminde yardımcı oyuncu olarak bir süreliğine sahne alıyor.

June Havens (Cameron Diaz), Kansas’tan kalkan bir uçakta sevimli koltuk arkadaşıyla sohbet eder, ancak yakında uluslararası bir maceranın ortasına ineceğinin farkında değildir. Yolcu arkadaşı Roy Miller (Tom Cruise), gizli bir ajandır. Gal Gadot, yardımcı kadın oyuncu Naomi olarak karşımıza çıkıyor. Film klişe olarak görülse de Diaz ve Cruise arasındaki kimya izlenmeye değer.


9) Triple 9 (2016) | IMDb: 6.3

triple 9 gal gadot filmleri

 • Yönetmen: John Hillcoat
 • Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

Yıldızlar geçidi denebilecek oyuncu ekibine sahip filmde, hikâye, hiçbir karakterin birbirine güvenemeyeceği umutsuz bir soygun etrafında dönüyor. Gadot, hırsızları kontrol eden acımasız bir figür olan Kate Winslet‘in ana kötü adamının akrabası olarak filmde nispeten küçük bir rol oynuyor. Silahlı hırsızlar güpegündüz bir banka soygununun ardından kaçarken, Atlanta otoyolunda mermiler uçuşuyor. Sonuçlardan memnun olmayan acımasız gangster Irina Vlaslov (Kate Winslet), adamlara iş bırakmalarını emreder.


10) Date Night – Çılgın Bir Gece (2010) | IMDb: 6.3

date night 2010 film

 • Yönetmen: Shawn Levy
 • Tür: Romantik, Komedi, Suç

Date Night, Gal Gadot’un harika işler çıkardığı bir tür gibi görünen başka bir aksiyon-komediydi. Film, bir akşam yemeği rezervasyonu için başka birinin adını kullandıktan sonra tehlikeli bir duruma düşen bir çiftin peşine düşen Phil (Steve Carell) ve Claire Foster’ı (Tina Fey) takip ediyor.

Phil ve Claire sıkıcı ev hayatından bunalıp bir akşam modern bir Manhattan restoranına gitmeye karar verirler. Rezervasyon için değiştirilen kimlikler ardından büyük bir karmaşa getirir ve polislerle gangsterler tarafından hayatlarını tehdit eden bir kovalamaca başlar.


11) Zack Snyder’s Justice League – Adalet Birliği (Zack Snyder) (2021) | IMDb: 8.1

justice league zack snyder

 • Yönetmen: Zack Snyder
 • Tür: Bilim Kurgu, Macera, Aksiyon

Serinin önceki bölümünde Superman’in (Henry Cavill) fedakarlığından etkilenen Batman (Bruce Wayne), dünyayı Steppenwolf ve onun Parademons lejyonlarından korumak için The Flash (Ezra Miller), Aquaman (Jason Momoa) ve Cyborg, Adalet Birliği’ni oluşturmak üzere Wonder Woman (Gal Gadot) ile güçlerini birleştiriyor. Ancak yeni kurulan süper kahraman ittifakı, süper kötüyü durdurmaya yetmeyebilir. Bu film Gal Gadot2un Wonder Woman karakteriyle yükselişini sürdürmeye devam etti. 


12) Keeping Up with The Joneses – Komşum Bir Ajan (2016) | IMDb: 5.9

keeping up with the joneses

 • Yönetmen: Greg Mottola
 • Tür: Komedi, Aksiyon

Zach Gaffney (Zach Galifianakis) ve Karen Gaffney’ in (Isla Fisher) hayatı yeni komşuların gelişiyle biraz karmaşıklaşır. Tim Jones (Jon Hamm), başarılı bir seyahat yazarı ve eşi Natalie (Gal Gadot), bir sosyal medya danışmanı ve yemek pişirme blog yazarıdır.

Yeni komşularının gizli ajanlar olduğuna ikna olan Gaffney çifti, gerçeği öğrenmek için şüphelerinin peşine düşmeye başlıyorlar. Gaffney’ler çok geçmeden kendilerini, çıkmaz sokaklarının dışındaki hayata nefes kesici bir bakış atmalarını sağlayan bir uluslararası casusluk fırtınasının ortasında bulurlar.


13) Wonder Woman 1984 (2020) | IMDb: 5.4

wonder woman 1984

 • Yönetmen: Patty Jenkins
 • Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Wonder Woman, yani Diana Prince, 1980’lerde insanlar arasında sakin bir hayat sürüyordur. Soğuk Savaş sırasında olaylar içine girmemeye gayret ederken bir yandan da kılık değiştirerek kahramanca eylemler gerçekleştirir.

Ancak çok geçmeden kurnaz ve güçlü bir iş adamı olan Maxwell Lord (Pedro Pascal) ile insanüstü güce ve çevikliğe sahip bir kötü adam olan Cheetah ile karşılaşır. Diana tüm gücünü, bilgeliğini ve cesaretini toplamak zorunda kalacaktır çünkü karşısında iki yeni düşman vardır. Wonder Woman’ın ilk filminden tanıdığımız Steve Trevor ise beklenmedik bir olayla hayata döner.


14) Kicking Out Shoshana – Shoshana’yı Tekmelemek (2014) | IMDb: 4.7

kicking out shoshana

 • Yönetmen: Shay Kanot
 • Tür: Komedi, Suç, Spor

Muhafazakâr bir şehir olan Kudüs’te İsrailli futbolcu Ami Shoshan (Oshri Cohen) bir mafya patronu tarafından eşcinsel gibi davranmaya zorlanır. Eşcinsel bireyin toplum içinde karşı karşıya kalabileceği ötekileştirme ve dışlama refleksini kara komedi olarak ele alan filmde, Shoshan, takımının oyuncuları ve hayranları tarafından dışlanır hatta yasaklanır ancak eşcinsel topluluklar arasında bir kahraman olur.

 

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/