Fikirler, Multidisipliner Gelişim, Harvard Yaz Okulu, Network ve Dahası: Akbank Düşünce Kulübü

Akbank Düşünce Kulübü, gençlere yeni fikirler üretebilecekleri ve yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri bir platform yaratmak amacıyla kuruldu. Her yıl başarılı, yenilikçi, iletişim becerisi güçlü yeni üyelerin katıldığı kulüp, eşsiz fırsatlarıyla dikkat çekiyor.
Akbank Düşünce Kulübü’ne ve fırsatlara yakından bakalım.

2008’de kurulan ve çalışmalarına aralıksız devam eden Akbank Düşünce Kulübü üyeleri her yıl değişen tema üzerinde yenilikçi fikirler üretiyor ve geliştirdikleri projeleri özel bir jüriye sunuyor.

Bu tema müşteri kazanımdan genç girişimciliğe, finansal erişimden dijital dünyaya kadar çok farklı alanlarda olabiliyor.

Jüri değerlendirmesi sonunda birinci olan kulüp üyesi harika bir ödülün sahibi oluyor: Harvard Yaz Okulu!

Kazanan projenin sahibi, Harvard Yaz Okulu’nda kendi istediği dersleri seçerek 8 hafta eğitim görüyor. Unutamayacağı bir yaz yaşayarak, özgeçmişine Harvard yazıyor.

Değerlendirme süreci aşağıdaki aşamalardan oluşuyor:

• Başvuruların değerlendirilmesi
Mülakat


Akbank Organizasyonel Gelişim Bölüm Başkanı Kayhan Yavaş, Akbank Düşünce Kulübü’nü kısaca şu şekilde özetliyor:


“Akbank Düşünce Kulübü, gençlerin geleceği keşfetme potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefleyen programlarımızdan biri. 2008’den beri her yıl binlerce başvuru arasından seçilen üniversite 3. sınıf öğrencilerini bir araya getiriyoruz. O yıl belirlediğimiz bir temaya göre öğrenciler yenilikçi ve yaratıcı fikirler üretiyor. Bu tema müşteri kazanımdan genç girişimciliğe, finansal erişimden dijital dünyaya kadar çok farklı alanlarda olabiliyor. Üyelerin proje üretim sürecini en iyi şekilde yürütebilmeleri için eğitimler içeren bir Düşünce Kampı da gerçekleştiriyoruz. Düşünce Kulübü üyelerimiz hazırladıkları projeleri Akbank üst yöneticileri, akademisyenler ve konu uzmanlarından oluşan jürimize sunuyor. Birinci olan arkadaşımız Harvard Yaz Okulu ödülünün sahibi oluyor.”

Ayrıca tüm kulüp üyeleriyle birlikte sürekli büyüyen bir network içerisinde iletişim devam ediyor.

Sen de bu özel kulübe üye olmak, bu geniş networkün bir parçası olmak ve Harvard Yaz Okulu’nda unutamayacağın bir deneyim yaşamak istiyorsan, Akbank Düşünce Kulübü⇗’ne başvur!

Detaylı bilgiye ve başvuru sayfasına buradan⇗ ulaşabilirsiniz!

Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/