Brad Pitt Filmleri: En Beğenilen 30 Harika Film

Brad Pitt Filmleri çoğu kült olmuş ve seyirciler tarafından büyük ilgi gören filmlerdir. Filmlerde gösterdiği başarılı oyunculukla Brad Pitt, Akademi Ödülleri, Primetime Emmy Ödülleri gibi pek çok büyük ödüle layık görüldü. Brad Pitt’in en beğenilen 30 filmini sizin için derledik. İyi seyirler dileriz

brad pitt filmleri


1) Fight Club – Dövüş Kulübü (1999) | IMDb: 8.8

Fight Club (1999) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers

Yönetmen: David Fincher 

Diğer Oyuncular: Edward Norton, Meat Loaf, Helena Bonham Carter

Brad Pitt filmleri denince akla gelen ilk filmlerden birisi Fight Club olbilir. Jack hayatın monotonluğundan bunalmış bir sigorta memuru olarak çalışmaya devam ederken insomnia isimli uykusuzluk hastalığına yakalanır. Terapilere giderek hastalığın üstesinden gelmeye çalışan Jack Marla isimli bir kızla tanışır. Bu esnada Tyler Durden isimli Jack’in hayalini kurduğu hayatı yaşayan adamla da tanışan Jack’in hayatı değişir. Durden, Jack’i Dövüş Kulübü ile tanıştırır. Ancak bu külubün bazı kuralları vardır. Bu kurallardan ilki Dövüş Kulübü hakkında konuşmamak, ikincisi ise asla ve asla dövüş kulübü hakkında konuşmamaktır.


2) Se7en – Yedi (1995) | IMDb: 8.6

Se7en (1995) Official Trailer - Brad Pitt, Morgan Freeman Movie HD

Yönetmen: David Fincher

Diğer Oyuncular: Morgan Freeman, Kevin Spacey, Gwyneth Patrow

Yedi, Brad Pitt filmlerininin en beğenilenlerinden biridir. İki polis dedektifi seri cinayetler işleyen gizemli katilin peşine düşer. Bu seri katil 7 ölümcül günahı işleyen insanları kendince cezalandırmaktadır. Bu 7 ölümcül günah şunlardır: kibir, açgözlülük, şehvet düşkünlüğü, kıskançlık, oburluk, yıkıcılık ve tembellik. Dedektiflerin tek arzusu bu azılı seri katili yakalayabilmektir. Öldürülen kurbanlar bedenleriyle birer sanat eserine dönüştürülür. 


3) Inglourious Basterds – Soysuzlar Çetesi (2009) | IMDb: 8.3

Inglourious Basterds Official Trailer #1 - Brad Pitt Movie (2009) HD

Yönetmen: Quentin Tarantino

Diğer Oyuncular: Diane Kruger, Eli Roth, Christoph Waltz

Yönetmenliğini ve senaristliğini Quentin Tarantino’nun üstlendiği Soysuzlar Çetesi filmi Tarantino’nun en yüksek gişe hasılatını elde eden filmdir. 1941 yılında Hans Landa, nerede olduğu bilinmeyen Yahudi Dreyfus ailesinin peşine düşer. Çiftçi olan Perrier LaPadite’nin evinde arama yapan Hans saklanan ailenin o evde olduğundan şüphelenerek yoğun bir psikolojik şiddet uygular. Bunun üzerine ailesini rahat bırakması için LaPadite gerçeği anlatır. Tüm aile kurşundan geçirilirken bir kişi kaçmayı başarır. 1944 yılında Teğmen Aldo Raine önderliğindeki Yahudi Amerikalı askerlerden oluşan Soysuzlar Çetesi ise Alman askerlerini öldürerek etrafa korku salmaya başlar. Soysuzlar çetesi en beğenilen Brad Pitt filmleri sıralamasında oldukça yukarılardadır.
4) Snatch – Kapışma (2000) | IMDb: 8.3

Snatch (2000) Official Trailer 1 - Brad Pitt Movie

Yönetmen: Guy Ritchie

Diğer Oyuncular: Jason Statham, Vinnie Jones, Stephen Graham

Boks organizatörü Turkish ile partneri Tommy’nin yer altı dünyasındaki yaşantısı konu alınıyor. 85 karatlık bir elmas Antwerp’ten çalınıyor ve macera başlıyor. Elmasın peşine düşen karanlık tiplerin yolu bir noktada kesişiyor. Kesişen yolla birlikte dur durak bilmeyen bir aksiyon başlıyor.


5) 12 Years a Slave – 12 Yıllık Esaret (2013) | IMDb: 8.1

12 YEARS A SLAVE - Official Trailer (HD)

Yönetmen: Steve McQueen

Diğer Oyuncular: Chiwetel Ejiofor, Michael Kenneth Williams, Michael Fassbender

1841 yılında kendini müziğe adamış olan siyah bir vatandaş olan Solomon Northup’un tekrar özgürlüğünü kazanma mücadelesi konu alınır. Ailesiyle mutlu bir yaşamı olan ve de aynı zamanda özgür bir insan olan Solomon, Washington’daki bir iş için 2 adamla anlaşır. Güzel bir anlaşma yaptığını düşünen Solomon kendini Washington yerine Güney’de bir çiftlikte köle olarak bulur. Ailesinden haber alamadan ve ailesine haber veremeden özgürlüğü için tekrardan savaşmaya başlar. Ancak bu oldukça zorlu bir mücadeledir. Burada acıyı, şiddeti, küçük düşürülmeyi tekrar öğrenecektir. Ne olursa olsun mücadeleden vazgeçmez.


6) 12 Monkeys – 12 Maymun (1995) | IMDb: 8.0

12 Monkeys Official Trailer #1 - (1995) HD

Yönetmen: Terry Gilliam

Diğer Oyuncular: Bruce Williams, Madeleine Stowe, Christopher Plummer

5 milyar kişinin ölümüne sebep olan virüsten korunabilmek için geri kalan az sayıda insan yer altında barınaklar inşa ederek oralara sığınmışlardır. Virüs için çözüm ararlar. Buldukları çözüm ise zamanda geriye giderek duruma el koymak olur. Bu çözümü denemek için ilk gönüllü eski bir hükümlü olan James Cole’dür. Kendini 7 yıl öncesinde bir akıl hastanesinde bulur. Burada gelecekten ve neden geldiğini anlatmaya çalışır. Ancak herkes onu deli sanır. Artık mücadelesi daha da zorludur. Virüsü yok edebilmek için akıl hastanesinden kaçabilecek midir?


7) The Big Short – Büyük Açık (2015) | IMDb: 7.8

The Big Short Trailer (2015) ‐ Paramount Pictures

Yönetmen: Adam Mckay

Diğer Oyuncular: Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling

Filmin senaryosu Adam Mckay’in kitabından uyarlanmıştır. Dört kişi bankaların, medyanın ve hükümetin fark edemediği bir açığı görürler. Ekonominin küresel çöküşüyle bu açığı gören dört kişi bankacılığın karanlık ve hassas tarafında yoğunlaşır.


8) The Curious Case of Benjamin Button – Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi (2008) | IMDb: 7.8

The Curious Case of Benjamin Button (2008) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers

Yönetmen: David Fincher

Diğer Oyuncular: Cate Blanchett, Tilda Swinton, Taraji P. Henson

Daisy Williams, New Orleans’ta ölüm döşeğinde son günlerini yaşayan bir kadındır. Refakatçısı ise kızı Caroline’dır. Annesi Caroline’dan ona bir günlük okumasını ister. Bu günlük ömürlük dostu Benjamin Button’a aittir. Kör bir saatçi I. Dünya Savaşı’nda oğlunu kaybeder ve tersine işleyen bir saat yapar. Bu göstermelik gibi görünen saat I. Dünya Savaşı’nın bittiği gün dünyaya gelen Benjamin Button’un hayatını değiştirir. Button hayatı tersten yaşamaya başlar. Doğduğunda 80 yaşında biri gibi görünen Button yıllar geçtikçe gençleşmeye başlar. Button bu duruma alışsa da aşk kapısını çaldığında bu durum işleri garipleştirir. Günden güne yaşlanmak yerine bebekleşen Benjamin Button’ı zorlu bir hayat mücadelesi beklemektedir. Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi, Brad Pitt filmleri sıralamasında en beğenilen filmlerden birisidir.
9) Ocean’s Eleven (2001) | IMDb: 7.7

Ocean's Eleven (2001) Official Trailer

Yönetmen: Steven Soderbergh

Diğer Oyuncular: George Clooney, Julia Roberts, Matt Damon

Danny Ocean New Jersey’de hapishanede kalan bir suçludur. Şartlı tahliyesinden bir gün önce tarihindeki en büyük soygunun planlarını yaparak gününü geçirmektedir. Danny bu özenle hazırlanan soygunda şeflik yapacaktır. Danny ve özenle seçilmiş olan 11 kişi, Terry Benedict’in Los Angeles’daki üç kumarhanesinden toplam 150 milyon dolar çalacaklardır. Danny için bu soygun oldukça önemlidir. Çünkü eski karısı Tess Terry ile çıkmaya başlamıştır.


10) Once Upon a Time … In Hollywood – Bir Zamanlar … Hollywood’da (2019) | IMDb: 7.6

ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD - Official Trailer (HD)

Yönetmen: Quentin Tarantino

Diğer Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Margot Robbie, Sharon Tate

Rick Dalton bir televizyon dizisi aktörüdür ve amacı film sektörüne girebilmektir. Dublörü olan Cliff Booth da Dalton’un bu isteğine destek çıkmaktadır. Ancak hem Dalton’un hem de Booth’un yaşları Hollywood’da kendilerine yer bulabilmek için oldukça büyüktür. Yine de hayallerinin peşinden koşmaya devam ederler. Dalton’un komşusu olan Sharon Tate ise bir Hollywood oyuncusu ve gözdesidir. Tate ve dört arkadaşı bir gün Charles Manson tarikatı tarafından öldürülür. Hollywood’un bu yönüyle karşılaşan Dalton için zor bir süreç başlar.


11) Fury (2014) | IMDb: 7.6

Fury Official Trailer (2014) - Brad Pitt, Shia LaBeouf War Movie HD

Yönetmen: David Ayer

Diğer Oyuncular: Shia LaBeouf, Logan Lerman, Jon Bernthal

Brad Pitt filmleri denilince akla gelen ilk filmlerden birisi Fury’dir. Bazı savaşlarda imkansız denen olaylar yaşanır. Fury de öyle bir olayı konu alır. II. Dünya Savaşı esnasında 1945’in Nisan ayında Komutan Wardaddy, topçu Body Swan, yükleyici Grady Travis, şoför Trini Garcia ve yardımcı şoför Norman 300 düşman askerine karşı büyük bir mücadeleye girer. Almanya’da savaşın ortasında kalan Amerikan askerlerinden oluşan ekibin cephaneye ulaşımı zorludur. Çavuş Warwaddy’nin görevi ise askerlerini Nazi birliklerinin elinde olan bu bölgeden çıkarmaktır.


12) Sleepers – Kardeş Gibiydiler (1996) | IMDb:7.6

Sleepers (1996) Official Trailer - Robert De Niro, Kevin Bacon, Brad Pitt Drama Movie HD

Yönetmen: Barry Levinson

Diğer Oyuncular: Robert De Niro, Kevin Bacon, Jason Patric

New York’un tehlikeli bölgelerinden birinde yaşayan dört genç istemeden yaşlı bir adamın hayatını tehlikeye sokacak bir kazaya sebep olurlar. Kaza sonucunda gençler bir yıllık hapis cezası alırlar. Bu ceza hepsinin üzerinde ağır travmalar yaşatır. Gardiyanlar tarafından dövülen ve tacize uğrayan gençler hapiste geçirdikleri sürecin etkilerini yıllarca üzerlerinde taşırlar. Yıllar sonra onlara işkence eden bir gardiyanla karşılaşırlar. Bu sefer güçlü taraf onlardır.


13) Moneyball – Kazanma Sanatı (2011) | IMDb: 7.6

Moneyball (2011) Movie Trailer - HD - Brad Pitt

Yönetmen: Bennett Miller

Diğer Oyuncular: Robin Wright, Jonah Hill, Philip Seymour Hoffman

Billy Beane elindeki kısıtlı bütçe ile Oakland A isimli beysbol takımını yükseltmeye çalışır. Zengin takımlara meydan okumaya çalışır. Bunu yaparken beysbol sporunun kabul edilen temek inançları ile çatışmaya başlar. Her ne kadar etrafındakiler ona yapamayacağını söylese de Billy elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır.
14) The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford – Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı (2007) | IMDb: 7.5

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007) Official Trailer #1 HD

Yönetmen: Andrew Dominik

Diğer Oyuncular: Casey Affleck, Sam Shepard, Sam Rockwell

Robert Ford JesseJames’i bir idol olarak görmektedir. Bir gün idolüyle karşılaştığında gelecek kötü günlerden habersiz büyük bir mutluluğun içinde bulur kendini. Jesse James’i yakalayacak kişilere para ödülü verilecektir. Aynı zamanda James de yüklü bir miktar para kazanabilmek için bir soygun planı yapmaktadır. Bu planı yaparken kime güvenip kime güvenmeyeceğini bilememektedir. O yüzden tedbiri elinden bırakmamaya çalışır.


15) Interview with the Vampire – Vampirle Görüşme (1994) | IMDb: 7.5

Interview With the Vampire (1994) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers

Yönetmen: Neil Jordan

Diğer Oyuncular: Tom Cruise, Antonio Banderas, Kirsten Dunst

Brad Pitt filmleri arasında en eski filmlerden birisi Vampir’le Görüşme’dir. Film başarılı yazar Anne Rice’ın romanından uyarlanmıştır. Lestat oldukça karizmatik ve çekici bir vampirdir. Isırarak vampire dönüştürdüğü soylu genç Louis ile birlikte maceradan maceraya atlarlar. Ancak Louis vampirliğe bir türlü alışamamaktadır. Açlığını giderebilmek için bir insanı öldürmek onun için hala imkansız gelmektedir. Bunun üzerine Lestat Louis’e yardımcı olabilmek için küçük bir kız çocuğunu da vampir yapar.


16) Legends of the Fall – İhtiras Rüzgarları (1994) | IMDb: 7.5

Legends of the Fall (1994) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers

Yönetmen: Edward Zwick

Diğer Yönetmen: Anthony Hopkins, Aidan Quinn, Julia Ormond

Albay William üç oğlunu Montana’nın kırsal bölgesinde olan bir çiftlikte büyütür. Çocuklarını tek başına büyüten William aynı zamanda bir savaş gazisidir. Çocuklar ise etraflarında yer alan kişiler sayesinde maceracı bir ruha sahiptirler. Şehirden gelen Susannah ile kırsaldaki yaşam değişmeye başlar. Değişim sadece kırsalda değildir. Aynı süreçte I. Dünya Savaşı’nın sesi de dünyanın her bir tarafından duyulmaya başlanır.


17) Babel – Babil (2006) | IMDb: 7.4

Babel - Trailer

Yönetmen: Alejandro G. Inarritu

Diğer Oyuncular: Cate Blanchett, Gael Garcia Bernal, Rinko Kikuchi

Film dünyanın bambaşka yerlerinde birbirinden habersiz ancak bir şekilde bağlantılı olaylar bütününden oluşur. Fas’ta çobanlık yapan iki erkek kardeş babalarının tüfeğini denemek için bir dağın başına çıkarlar. Tüfeğin satıcısı 3 km ilerisine atış yapabileceğini söylediği için çocuklar bunu denemek ister ve ileriden geçen bir otobüse nişan alırlar. Onlar vuramadıklarını düşünüp evlerine dönerken mermi otobüste oturan Susan’ın boynuna isabet eder. Susan ve eşi Richard ise Fas’ı gezmeye gelen evli bir çifttir. Çocuklarını Amerika’da Meksikalı bakıcılarına emanet etmişlerdir. Yaralanma olayından sonra ülkelerine dönmeleri daha geç bir tarihe kaldığı için çocukları Meksikalı bakıcıları ile Meksika’ya gitmek zorunda kalır. Meksika’daki suç oranlarını duyan çocuklar için bu yolculuk oldukça korkutucudur. Bunlar yaşanırken Japonya’da Yasojiro eşini kaybetmiş, sağır ve dilsiz kızı Chieko ile yalnız kalmıştır. Annesinin intiharından etkilenen Chieko ise insanlarla iletişim kurabilmek için bir arayışa girer. Bu arayışın ortasında ise babası üzerine kayıtlı bir tüfekle suç işlemekten aranmaktadır.


18) A River Runs Though It – Bizi Ayıran Nehir (1992) | IMDb: 7.2

A River Runs Through It (1992) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers

Yönetmen: Robert Redford

Diğer Oyuncular: Craigh Sheffer, Tom Skerritt, Brenda Blethyn

Filmin senaryosu Norman Maclean’ın romanından uyarlanmıştır. Norman ve Paul Montana’da büyüyen iki kardeştir. Doğanın ortasında, merkezden oldukça uzak bir bölgede yaşayan iki kardeşin ortak tutkusu balık tutmaktır. Paul ve babası arasında sürekli tartışma ve çekişme vardır.
19) Troy – Truva (2004) | IMDb: 7.2

Troy (2004) Official Trailer - Brad Pitt, Eric Bana, Orlando Bloom Movie HD

Yönetmen: Wolfgang Petersen

Diğer Oyuncular: Eric Bana, Orlando Bloom, Diane Kruger

Brad Pitt filmleri arasında en beğenilen filmlerden birisi de Truva’dır. Truva Prensi Paris ve Sparta Kraliçesi Helen’in arasındaki aşk yüzünden iki ülke arasında büyük bir savaş çıkar. Mikene Kralı Agamemnon’un amacı ise Ege Denizi üzerinde egemenlik kurmaktır. Ancak Truva’yı işgal etmek o kadar da kolay değildir. Truva Duvarlarını aşmak kolay değildir. Achilles ise kimseden emir almadan kendi onuru için savaşan bir savaşçıdır. O ise adını tarihe altın harflerle yazdırabilmek için savaşa girer.


20) Mett Joe Black – Joe Black (1998) | IMDb: 7.2

Meet Joe Black Official Trailer #1 - Brad Pitt, Anthony Hopkins Movie (1998) HD

Yönetmen: Martin Brest

Diğer Oyuncular: Anthony Hopkins, Claire Forlani, Marcia Gay Harden

Çağın en büyük ve önemli medya patronlarından biri olan William Parrish oldukça zengin bir insandır. Parrish şirketiyle ilgili önemli bir karar verme arifesindedir. Yoğun iş temposunun içinde kafasında farklı sesler duymaya başladığını fark eder. Bu seslerin nereden geldiğini bir türlü çözemez. Parrish’in kızı, onun hiç istemediği bir evlilik yapmak üzeredir. Şirket çalışanlarından biri olan Drew ile evlenecektir. Ancak Josh isimli bir adamın hayatlarına girmesiyle her şey alt üst olur.


21) Seven Years in Tibet – Tibet’te 7 Yıl (1997) | IMDb: 7.1

Seven Years in Tibet (1997) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers

Yönetmen: Jean-Jacques Annaud

Diğer Oyuncular: David Thewlis, B. D. Wong, Jamyang Jamtsho Wagchuk

I. Dünya Savaşı esnasında 1939 yılında ünlü dağcı Heinrich Harrer ile Peter Auschnaiter Nanga Parbat’a tırmanmak için yola çıkar. Himalayalar’ın en yüksek tepelerinden birisi olan Nanga Parbat’a tırmanmak pek kolay değildir. Dağa tırmanmanın zorluğunun yanı sıra savaş tüm hızlıya devam etmektedir. İki dağcı kamp yerlerine dönmeye çalışırken İngiliz askerleri tarafından esir alınırlar.


22) Allied – Müttefik (2016) | IMDb: 7.1

Allied Official Trailer 1 (2016) - Brad Pitt Movie

Yönetmen: Robert Zemeckis

Diğer Oyuncular: Marion Cotillard, Jared Harris, Lizzy Caplan

Max 1942 yılında Kuzey Afrika’da görevde olan bir istihbarat subayıdır. Fransız Marianne Beausejour ise bir direnişçidir. İkili birbirini görür görmez aşık olur. Londra’ya döndüklerinde tekrar karşılaşırlar. Aşklarını yaşamak isterler ancak savaş ve direniş tüm hızıyla devam etmektedir. İkilinin arasındaki büyük aşk savaşın baskıları altından sağ kalkabilecek mi?


23) Spy Game – Casus Oyunu (2001) | IMDb: 7.1

Spy Game Official Trailer #1   Brad Pitt Movie 2001) HD

Yönetmen: Tony Scott

Diğer Oyuncular: Robert Redford, Catherine McCormack, Stephen Dillane

Nathan Muir ve ortağı Tom Bishop tüm zor görevleri üstelenen bir CIA ajanıdır. Bir ajanın bulunması gereken yer yerde bulunmuş ve kendini geliştirmiştir. Her türlü görevde yan yana çalışan ikili arasında bir güven bağı oluşur. Muir artık çalışma süresini doldurmuş ve emekli olmaya hazırlanmaktadır. Emeklilik sürecinde Bishop’un ağır bir suçlamaya maruz kaldığını öğrenir. Eğer Muir 24 saat içinde harekete geçmezse dostu öldürülecektir. Son görevi hayatının görevi olacak Muir’i zorlu bir görev bekler.
24) Burn After Reading – Aramızda Casus Var (2008) | IMDb: 7.0

Burn After Reading Official Trailer #1 - Brad Pitt Movie (2008) HD

Yönetmen: Etan Coen, Joel Coen

Diğer Oyuncular: Frances McDorman, Geırge Clooney, John Malkovich

Ozzie Cox, alkol problemleri sebebiyle CIA’yden kovulur. Ancak bu kovulmanın intikamını almak ister ve gizli bilgileri bir CD’de toplar. Cox aynı zamanda eşiyle boşanma sürecindedir. Boşanmak üzere olduğu eşi Kate bu CD’yi Cox’dan çalar. Ancak çaldığı CD’yi gittiği spor salonunda unutur. Spor salonunda CD’yi bulan iki kişi Cox’a şantaj yapmaya başlar. İşin içine bir de Kate’in birlikte olduğu federal ajan Harry girer. Kaos günden güne büyümeye başlar. Cox’u zorlu bir mücadele bekliyor.


25) World War Z – Dünya Savaşı Z (2013) | IMDb: 7.0

World War Z Official Trailer #1 (2013) - Brad Pitt Movie HD

Yönetmen: Marc Foster

Diğer Oyuncular: Mireille Enos, Daniella Kertesz, Matthew Fox

Gerry Lane Birleşmiş Milletler çalışanıdır. İki çocuğu ve eşiyle mutlu bir yaşamı vardır. Her şeyin normalmiş gibi göründüğü bir araba yolculuğunda hiç beklenmedik bir olaya şahit olurlar. Bir anda tüm dünyayı kaos ve korku kaplar. Gerry’i durumu çözmesi için çalışmaya çağırırlar. Eşi ve çocuklarını güvenli bir yere bıraktıktan sonra dünyayı kurtarmak için yola çıkan Gerry’nin zamanı kısıtlıdır. Hem dünyayı kurtarmaya çalışıp hem de ailesinin güvenliğini sağlamaya çalışan Gerry’i zorlu bir mücadele beklemektedir.


26) The Tree of Life – Hayat Ağacı (2011) | IMDb: 6.8

THE TREE OF LIFE Official HD Trailer

Yönetmen: Terrence Malick

Diğer Oyuncular: Sean Penn, Jessica Chastain, Hunter McCracken

Bir çocuğun çocukluk evresinden yetişkinlik evresine geçerken yaşadığı değişim konu alınır. Jack babasıyla çalkantılı bir ilişkiye sahiptir. Büyürken masumiyetini yitiren bir çocuk, çocuğunu yetiştirmek için net kuralları olan bir baba…


27) Kalifornia (1993) | IMDb: 6.7

Kalifornia Official Trailer #1 - Brad Pitt Movie (1993) HD

Yönetmen: Dominic Sena

Diğer Oyuncular: Juliette Lewis, Kathy Larson, Michelle Forbes

Yeni mezun bir gazeteci ve kız arkadaşı neden tüm seri katillerin Amerika’dan çıktığı üzerine bir çalışma yapmaya başlar. Amaçları ülkeyi karış karış gezip buldukları bilgilerle bir kitap hazırlamaktır. Ancak bu oldukça zorlu bir süreçtir. Katillerin favori mekanlarına giderek incelemeler yapan çift Early Grace isimli gizemli bir kadınla tanışırlar. Grace’in sevgilisi ise oldukça tuhaf bir gençtir. Gazeteci çift tanıştıkları bu tuhaf çift üzerinde araştırma yapmaya başlar.


28) Mr. & Mrs. Smith – Bay ve Bayan Smith (2005) | IMDb: 6.5

Mr. & Mrs. Smith (2005) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers

Yönetmen: Doug Liman

Diğer Oyuncular: Angeline Jolie, Adam Brody, Vince Vaughn

Bay ve Bayan Smith, Brad Pitt filmleri arasında maceranın doruklarında olduğu ve seyirciler tarafından oldukça beğenilen filmlerden birisidir. John ve Jane birbirini seven normal hayata sahip evli bir çifttir. Ancak dışarıdan normal görünen bir çift. John da Jane de birer tetikçidir. Ancak ikisi de birbirlerinin gizli görevleri hakkında hiçbir şey bilmemektedir. Hayatları gayet güzel devam ederken birer iş alırlar. Aldıkları iş sonucunda Jane’den Josh’u, Josh’tan ise Jane’i öldürmesi istenir. İşi yapmak için harekete geçtiklerinde ise birbirlerinin gizli yönleriyle karşılaşırlar. 
29) Ad Astra – Yıldızlara Doğru (2019) | IMDb: 6.5

Ad Astra | Official Trailer [HD] | 20th Century FOX

Yönetmen: James Gray

Diğer Oyuncular: Tommy Lee Jones, Ruth Negga, Liv Tyler

Roy McBride yıllar önce uzayda yaşam olup olmadığını araştırırken kaybolan babasının peşine düşer. Sadece babasını aramak değil aynı zamanda gezegenimizi tehdit eden bir gizemi de çözmek için görevlendirilmiştir. Bu görev sayesinde Roy hem büyük bir gizemi ortaya çıkaracak hem de insan doğasına ve kozmosa bakış açısını değiştirecektir.


30) The Devil’s Own – Sessiz Düşman (1997) | IMDb: 6.2

The Devil's Own (1997) - IRA Shootout Scene (1/10) | Movieclips

Yönetmen: Alan J. Pakula

Diğer Oyuncular: Harrison Ford, Margaret Colin, Natashe McElhone

Hayat herkese farklı sınavlarla gelir. Kimisi için yaşamı kolaylaştırırken kimisi için zorlu parkurlar hazırlar. Ancak herkes için tek bir hayat vardır. Filmde birbirinden farklı iki adamın hikayesi konu alınır. Birisi kaderin tuzağına düşmüş zorluklar içinde yaşamaya çalışan bir adamdır. Diğeri ise yaptığı göreve tutkuyla bağlıdır. İkisinin ortak bir özelliği vardır. Uğruna savaştıkları ve hatta ölümü bile kabul ettikleri bir bilinmezlik vardır. Bu bilinmezin peşinden kendi yöntemleriyle giderler.

İlginizi çekebilecek ilgili içerikler:

İzlerken İçinde Kaybolmak İsteyeceğiniz En İyi 23 Doğa Temalı Film

Etkisinden Uzun Süre Çıkamayacağınız En İyi Psikolojik Filmler

En İyi 50 Aksiyon Filmi: Adrenalin Seviyenizi Tavan Yaptıracak Aksiyon Filmleri

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version