l Başarı Ve Azim Dolu En İyi 5 Film - CEOtudent

Başarı ve Azim Dolu En İyi 5 Film

Belki de hayatınızın dönüm noktası olacak başarı ve azim dolu bu filmlerle herşeye yeniden başlamaya hazır olun.

1 ) Enigma ( The Imitation Game )

Başarı ve Azim Dolu En İyi 5 Film 1
Nazilerin kırılması imkansız bir kod” diyerek II. Dünya Savaşı’nda kullandıkları Enigma Kodu’nu çözerek, savaşın seyrini değiştiren Alan Turing’in bir savaş kahramanı olarak gösterilmesi gerekirken, eşcinsel olduğu için yaşamış olduğu zorlu hayatı ve sonrasında yaşadıklarını konu alıyor.

2 ) Akıl Oyunları (Beautiful Mind)

Başarı ve Azim Dolu En İyi 5 Film 2
Nobel Ekonomi Ödülü’nün sahibi John Nash’in hikayesini anlatıyor. Şizofren bir dahi olan Nash’in zorluklara rağmen başardıklarını etkileyici bir dille gözler önüne seriyor. 

3 ) Tanrı’yı Oynayanlar (Something the Lord Made)

Başarı ve Azim Dolu En İyi 5 Film 3
Bilim insanı Dr. Alfred Blalock ve marangozluktan tıp dünyasının önemli isimlerinden biri haline gelen asistanı Vivien Thomas’ın Blue Baby (Mavi Bebek) hastalığının tedavisini buldukları süreci anlatıyor.

4 ) Her Şeyin Teorisi (The Theory of Everything)

Başarı ve Azim Dolu En İyi 5 Film 4
Stephen Hawking’in gerçek hayat hikayesini konu alıyor. Geçirmiş olduğu rahatsızlığa rağmen, hayata ve bilime sıkı sıkıya tutunan Hawking’in hayatının anlatıldığı bu yapım da en iyi motivasyon filmlerinden biri olarak karşımıza geliyor.

5 ) Ekim Düşü (October Sky)

Başarı ve Azim Dolu En İyi 5 Film 5
Gerçek hikayeden ilham alınarak beyazperdeye uyarlanan bir diğer başarı filmi olan Ekim Düşü (October Sky); bir madencinin oğluyken, NASA’nın en önemli mühendislerinden biri haline gelen Homer Hickam’ın azim dolu hikayesini anlatıyor. 
Kategoriler: Başarı, İlham

Yorumlar (0) Yorum Yap

/