Steve Jobs’un Son Sözleri

O benim gibi binlerce girişimci iş insanı için efsane biriydi. Bir başarı sembolüydü. 56 yaşındayken pankreas kanserine yakalanarak hayatını kaybeden Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un son sözlerini sizinle paylaşmak istiyorum. Bizler için gerçekten okunmaya değer ve ders alınacak sözler bunlar. Şimdi sözü ona bırakıyorum.

“İş dünyasında başarının zirvesine ulaştım. Diğer insanların gözünde, benim hayatım tam bir başarı örneği. Ancak, çalışmanın yanında mutluluğu çok az yaşadım. Sonuç olarak, zenginlik ve varlık hayatın alıştığım bir yönü oldu. Şu anda bir hasta yatağında tüm hayatımı gözden geçirirken, kıvanç duyduğum tüm zenginlik ve tanınmanın ölümün karşısında solduğunu ve anlamsızlaştığını anlıyorum. Karanlıkta bana hayat desteği veren cihazların yeşil ışıklarına bakarken onların çalışma uğultularını dinliyorum. Ölümün nefesinin giderek yaklaştığını hissediyorum…Şimdi şunu biliyorum; yeteri kadarını elde ettikten sonra zenginlikle ilgisi olmayan konuların peşinden gitmemiz gerekir.

Daha önemli olan şeylerin: Belki dostluklar, belki sanat, belki de gençlik yıllarında kurduğumuz hayaller…

Tanrı hepimize zenginliğin oluşturduğu illüzyonu değil, herkesin kalbindeki sevgiyi hissedebilmemiz için duygular verdi. Kazandığım zenginliği ve varlığı birlikte götüremiyorum. Birlikte götürebildiğim tek şey sevginin oluşturduğu hatıralarım.Sizinle birlikte olan, size güç veren ve size yola devam etmeniz için ışık veren gerçek zenginlik işte bu sevgi dolu hatıralar. Ailenizin, eşinizin ve dostlarınızın sevgilerine değer verin. Kendinize iyi bakın. Diğer insanlara şefkat gösterin. “

Steve Jobs

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

[divider]Konuk Yazar[/divider]

Çağlar Çoroğlu

Kaynak

Kategoriler: Başarı, İlham

Yorumlar (0) Yorum Yap

/