Nikola Tesla’nın Gizli Notları

Sena Topaloğlu

Sena Topaloğlu

Editör @ceotudent

Nikola Tesla 1856-1943 yılları arasında yaşamış, yaşadığı ve yaşadığımız çağın çok ötesinde buluşlara imza atmış bir bilim insanı. Yaptığı çalışmaların gün yüzüne çıkması ile hepimiz onu daha çok merak eder ve tanır hale geldik. Yaşadığı dönemdeki buluşları şu an kullandığımız teknolojilerin temelini oluşturur nitelikte. Hayattayken başlayıp ömrünün bitirmeye yetmediği çalışmalarına dair kayıp notları bulunan Tesla, günümüzde kabul görülen fizik kurallarını sorgulamamıza sebep oluyor.
Tesla hepimizin daha ötesinde bir beyin ve vizyona sahip olmasaydı, günlük hayatta kullandığımız birçok teknolojiden mahrum halde olabilirdik. Bunlardan bazılar radyo, televizyon, floresan aydınlatma, radar, mikro dalgalar gibi vazgeçilmezlerimiz olduklarını belirtmekte fayda var.
Tesla’nın buluşları ve ortaya çıkan gizli notlarını William Lyne isimli bilim insanı vasıtasıyla öğreniyoruz. Gizli Eter Fiziği adlı kitabın yazarı ve Tesla konusunda uzman bilim adamının iddialarına göre Tesla’nın evinde bulunan el yazması notlarında anti-grative hakkında birçok çalışma mevcut.
Lyne, bu iddialarını Tesla’nın ölmeden önce yaptığı son çalışma ve konferanslara dayandırarak güçlendiriyor. Tüm bu araştırma ve iddialar sonucu şu yargıya varabiliyoruz: Tesla insan tarafından bilinen fizik ile ilgili tüm kavramları değiştirebilme yeteneğine sahipti.
Lyne, yine aynı kitabında Tesla’nın Dinamik Gravite Teorisi’nden bahsettiğini şu şekilde açıklıyor: “İki kapsamlı keşfin ilk aşaması için, 1893 ve 1894 yıllarında tüm detaylarıyla çalıştım.”
Eter kavramına ismini veren ve üzerine yoğunlaşan Tesla, insanlığın bu maddeyi anlayabilir ve kullanılabilir hale getirmesi sonucunda yapılabilecekleri de şu şekilde sıralıyor:

1.  İstediği maddeyi etere dönüştürebilir

2.  Maddi ve sürekli türeyen enerji oluşturabilir
3. Dünya’nın boyutunu değiştirebilir
4. Mevsimleri kontrol edebilir
5. Evrenin sınırları boyunca seyahat edebilir
6. Gezegenlerin çarpışmalarını yeni güneş, yeni yıldız, ısı ve ışık kaynağı üretmek için kontrol edebilir
7. İnsan kendisini sonsuz biçimlerde canlandırıp geliştirebilir.
Kategoriler: Başarı, Bilim, Tarih

Yorumlar (0) Yorum Yap

/