Acil İş Arıyorum Diyenlere 5 İş Önerisi

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

Siz de “Fazla vaktim yok Acil İş Arıyorum” diyenlerdenseniz ve kısa sürede iyi para kazanabileceğiniz, çok fazla uzmanlık gerektirmeyen meslekler arıyorsanız, bu içerikteki 5 iş önerisi sizi bu konuda memnun edecektir.

CEOtudent‘ta daha önce yazılmış olan İnternetten Para Kazanmanın 22 Yolu adlı içeriğin tersine bu içerik bir uzmanlık gerektirmeden kısa vadede para kazanmanız için yazılmıştır.

Hayatta kimi zaman bir konuda uzmanlaşmaya vaktimiz olmadığı, ama paraya ihtiyacımız olduğu zamanlar oluyor. Bu gibi zamanlarda çok fazla uzmanlık gerektirmeyen, iş bulma aciliyetini kısa sürede giderecek bir işe başlamamız gerekiyor. Gelin acil iş bulmanız gerekliyken hangi işleri yapabileceğinize bakalım. Bunlardan en popülerleri: Garsonluk, evcil hayvan gezdiriciliği, sahne ve etkinlik görevliliği, hasta bakıcılığı ve animatörlük. Tekrar hatırlarmakta fayda var, bu meslekler uzun vadede çok fazla kazandırmasa da, öğrenciyseniz ya da paraya çok sıkışık olduğunuz bir zamandaysanız gününüzü kurtaracaktır.


1) Garsonluk

Acil İş Arıyorum Diyenlere 5 İş Önerisi
Günübirlik davetlerde gecelik ya da restoranlarda aylık para kazanabileceğiniz en kısa süreçte kazanç sağlayabileceğiniz mesleklerden biridir garsonluk. Sektörde sirkülasyon çok fazla olduğu için işe alımlara neredeyse her zaman açık bir meslektir.

2) Evcil Hayvan Gezdiriciliği

Acil İş Arıyorum
Yurt dışında çok popüler olan ve Dog Walker olarak geçen mesleğin ne kadar arandığında ve ihtiyaç duyulduğuna bakabilirsiniz. Günde 2 – 3 kere çevrenizde evcil hayvanı bulunan insanların hayvanlarını gezdirerek hem sağlığınıza hem cebinize yarar sağlamış olursunuz. Böylelikle acil iş aramanız son bulmuş olur. Bingo!

3) Hasta Bakıcılığı

Yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmenin mutluluğunu yaşayarak, bir insanın hayatına dokunarak para kazanmak kadar güzel bir şey olabilir mi? Kariyer sitelerinde gezinip, sizi sömürmeleri için iş aramaktansa, kendi mutluluğunuzu da düşünmekte fayda var.


4) Animatörlük

Modern yaşamın getirdiği somurtkanlığı bir kenara bırakıp kariyerinizi insanların yüzünde gülücükler oluşturarak şekillendirmeye başlamanız herhalde bu şartlar altında en iyi öneri olabilir. Animatörlük yaparak davetlerde günlük olarak para kazanabilirsiniz.

5) Sahne ve Etkinlik Görevlisi

Eğer etkinliklerin bol olduğu bir yerde yaşıyorsanız. Kısa süre içerisinde iyi para kazanmak için buralarda görev almak büyük şans. Hem etkinliklere tanık olacaksınız hemde para kazanacaksınız. Nispeten yorucu bir iş olsa da kısa vadede cebinizde para bulunmasına yardımcı olacaktır.
Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/