Sürekli Olarak Geliştirmeniz Gereken 4 Yönünüz

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

İnsan, yetkinliklerini sürekli gelişime ve yeniliğe açmalıdır. Zamanınız ya da imkanlarınız doğrultusunda bu yetkinliklerden bazılarına öncelik verebilirsiniz ya da bazılarını arka plana atabilirsiniz. Bu yetkinliklerden bazıları yaşamınız boyunca peşinizde olacak yetkinliklerdir ve naçizane tavsiyemiz, önceliği bu yetkinliklere vermenizdir.


1) İletişim

net3

İletişim seviyeniz sizi tanımlayacak kadar güçlü bir olgudur. İletişiminiz kişisel imajınızı ve özgüveninizi yansıtan en önemli yönlerinizden biridir ve sizin hakkınızda çok fazla şey anlatır. Hayatın her aşamasında güçlü bir iletişim becerisine ihtiyacınız vardır. Bunu geliştirmek için yeni insanlarla tanışabilirsiniz, sosyal yaşantınıza biraz daha ağırlık verebilirsiniz ya da kendinizi ifade edebileceğiniz daha fazla ortam yaratabilirsiniz.


2) Gelişim

odak4

Kendinizi ne kadar geliştirmiş olduğunuzu düşünürseniz düşünün, kendinize katmanız gereken yeni şeyler mutlaka olacaktır. Bu yüzden her zaman gelişime açık olmalısınız. Uzmanlaştığınız ya da uzmanlaşmak istediğiniz bir konuda neler bildiğinizi büyük bir dürüstlükle değerlendirmeli, eksik noktalarda kendinizi geliştirmek için çaba sarf etmelisiniz.


3) Sorumluluk Bilinci

q9

Sorumluluklarınız başarı gösterdiğiniz oranda ve alanda zamanla büyür. Çevrenizdeki insanlara, ailenize ya da yöneticilerinize aldığınız sorumlulukların bilincinde olduğunuzu ve bunu başarıyla sonuçlandırdığınızı kanıtladığınız takdirde daha büyük sorumluluklar almaya hazırsınızdır. Buna bağlı olarak aldığınız sorumluluklar büyüdükçe aynı oranda siz de büyümeli ve gelişmelisiniz ki altından kalkabilesiniz. Bu yüzden sorumluluklarınızı iyi değerlendirip kendinizi ne ölçüde bu sorumluluklara hazır hissettiğinizin bilincinde olun.


4) Yaşam Kalitesi

yir6

Yaşam kalitenizi artırabilmek adına yapabileceğiniz bir şeyler mutlaka vardır. Sporu, sağlıklı beslenmeyi, huzurlu bir hayatı kısacası yaşam kalitenizi artıracak olan her şeyi bir alışkanlık haline getirin. Yaşlandıkça yaşam kalitenizin önemi daha da artacaktır. O yüzden vücudunuzu tanıyın ve sürekli olarak bu konuda kendinizi geliştirmeye devam edin.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Kariyer, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/