Tek Başınıza Geçireceğiniz Koca Bir Gün ve 4 Olumlu Sonucu

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

Kişinin yaşamanın bazı aşamalarında kendisiyle yalnız kalması ve iyi vakit geçirmesi gerekir. Kendi içinde düşünmeli, yaşamının akışını sorgulamalı ve hatalarını fark edip bunları nasıl yoluna koyacağını tüm detaylarıyla düşünebilmek için kendine zaman yaratması gerekir. Fakat iş arkadaşları, okul arkadaşları veya aile kısacası sosyal çevremizdeki herkes bizi bundan alıkoyar. Ya da içinde var olmaya çalıştığımız yoğun dönemlerimizde kendimizle baş başa kalmayı unutuyor olabiliriz. O yüzden bunu hayatımızın bir parçası yapmalı, haftalık ya da aylık bir ritüel haline getirmeliyiz. Haftanın bir gününü kendinize ayırıp tek başınıza vakit geçirdikten sonra varacağınız bazı olumlu sonuçları derledik.

1) Özgürlük damarlarınızda dolaşacak.
Nereye gitmek istiyorsunuz? Ne yapmak istiyorsunuz? Bir kahve dükkanında tatlı bir şeyler mi yiyeceksiniz? Ya da bir parkta kitap mı okuyacaksınız? Tüm seçimlerini kendinizin yapacağı koca bir gününüz var. Her şey siz nasıl isterseniz öyle olacak. En son ne zaman kendinizi bu kadar özgür hissettiğinizi hatırlamayacaksınız.tekb1

2) Belki biraz öz eleştiriye ihtiyacınız var?
Gece yatmadan önce ya da günün belli saatlerinde kendimiz ve geleceğimiz hakkında düşünür, kaygılanır veya heyecanlanırız. Fakat bu duygu geçişleri hızlı ve yüzeysel gerçekleşir. En son ne zaman oturup saatlerce kendinizi, geleceğinizi düşündünüz? Bir şeyleri yoluna nasıl koyacağınızı düşünmek için kocaman bir gününüz olacak. Ve kendiniz hakkında zamanında çokça düşünmeniz gerektiğini ve bazı kararlarınızı sonuçlandırmak için geciktiğinizi fark edeceksiniz.tekb2

3) Rahatlığın bu kadarı!
Yanınızdayken sizden utanacağını düşündüğünüz, yürürken yanınızda durmanız gereken, soru sorduğunda cevap vermeniz gereken ya da buluşma saatinde beklemeniz gereken kimse yok. O yüzden olabildiğince relax olun.

tekb3

4) Kazandığınız öz güvenin tadının çıkarın.
Kimseye bağlı kalmadan tek başınıza dolu dolu bir gün geçirdiniz. Kimseye fikrini sormadan kendiniz için bir şeyler aldınız. Üstelik oldukça da keyifliydi. Günün sonunda kendinize olan güveniniz artacak ve bunu neden daha sık yapmadığınız için kendinize kızacaksınız.
tekb4

Facebook'ta Paylaşnew-twitter-paylas

Kategoriler: Psikoloji, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/