Gününü Masa Başında Geçirenlere 9 Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Önerisi

Fora Zeytin

Fora Zeytin

forazeytin.com.tr

Küçük molalar dışında sürekli oturmak gününü masa başında geçirenlerin kaderi. Çoğu da bu iş serüveninden yağlanmalarla ya da stres ve kaygıyla çıkıyorlar. Eklem ağrıları ve göz yorgunlukları da cabası. Fakat bu şekilde olmak zorunda değil. Yani masa başı işi yaparken de sağlıklı kalmak mümkün. 
İş ortamınızda yapacağınız bu küçük değişiklikler büyük farklar yaratabilir. Bu 9 maddeyle ümitsizliği kovuyor, işimizi daha bir keyifle yapıyoruz. Çünkü sağlığımıza dikkat ediyoruz. Başlayalım!

1) Bol bol su içmeyi ihmal etme.

Düzenli ve dengeli beslenmeden veya yeterince su tüketmeden çalışanlar baş ağrısı çekebilir, halsiz hissedebilir veya konsantre olmakta zorluk yaşayabilir. Masanızın üzerinde size kendini hatırlatacak bir su mutlaka bulundurun.

2) Ara sıra kısa yürüyüşler için sandalyenizden kalkın.


9) Bastıran açlık krizleri için çekmecende sağlıklı seçenekler bulundur.

Daha üretken ve mutlu çalışmak için doğru besin tercihleri yapmak üretkenliğinizi yüksek oranda arttırır. Bununla birlikte, zamanı efektif kullanmanızı ve yapılacaklar listenizdeki maddelere bir bir tik atmanızı sağlayacak enerjiyi verir.
İş yerinde de sağlam ve dengeli beslenebilmek aslında sanıldığı kadar zor değil. İçeriği açısından zengin besinler uzun süre tok tutmasıyla beraber uzun vadede bağışıklık sistemine de katkıda bulunur. Zeytin; yüksek antioksidan özelliğiyle ve kan basıncını kontrol etmesiyle oldukça iyi bir seçenek.

İster evde, ister ofiste, ister sokakta Fora Zeytin; siyah, çeşnili ve yeşil zeytin ezmesi seçenekleriyle keyifle tüketebileceğiniz besinlerin başında geliyor.

Tüm Fora Zeytin ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/