Stajyerlerine En Fazla Maaş Ödeyen 15 Şirket

Stajyerler genellikle kahve yapan, saatlerce fotokopi çeken ve masraflardan biraz daha fazla ödenekle çalışanlardır. Silikon Vadisi’nde durum kesinlikle böyle değil. Stajyerine en fazla para ödeyen 15 şirket listesini sizlerle paylaştık.


15) Yahoo: Ayda 6,333 dolar

Eski bir stajyer şunları söyledi: “Ödeme ve faydaları umut verici. Stajım süresince birçok eğlenceli aktivite oldu. Mutlaka bahsedilmesi gereken konu yemeklerin çok iyi olması. İnsanlar oldukça arkadaş canlısı ve çalışma hızı benim için çok uygun; insanlar sıkı çalışıyorlar ancak yine de çok yoğun değil.”


14) Twitter: Ayda 6,333 dolar

Eski bir stajyer: “Stajyerler genel olarak iyi programlanmış durumda. İlk günden itibaren projelerinize başlamış olabilirsiniz. Daha önce Google Inc’de staj yaptım ve önceki deneyimlerime göre Twitter gerçekten harikaydı. Şirket orta büyüklükte bu yüzden büyümek için yeriniz var. ”


13) Expedia: Ayda 6,333 dolar

Eski bir stajyer: “Şirket kültürü, güçlü bir aidiyet duygusu ve çok iyi bir iş-hayat dengesi ile harika. İş arkadaşları son derece arkadaş canlısı. İş çok verimli bir şekilde dağıtıldı. Expedia bu noktada çok büyük bir şirket.”


12) Apple: Ayda 6,333 dolar

Eski bir stajyer: “Akıllı meslektaşlar, iyi ödeme, uygun saatler, yemek ve güzel kafeler, şirket konserleri ve etkinlikleri… Rekabetçi, siyasi, bazen işleri bitirmesi zorlu; yoğun bir iş incelemesi ve her zaman dolu bir park alanı…”


11) Google: Ayda 6,600 dolar

Eski bir stajyer: “Stajyer olarak yaptığınız iş üzerinde oldukça özgürsünüz. Role girdiğimde üzerine çalışılacak önemli projelerden biri bana verildi ancak staj devam ederken ek iş türüne dağıldı. Takımınız ve aldığınız rol hakkında pek fazla bir şey söyleyemezsiniz. Ayrıca ulaşana kadar rolünüzün gerektirdiklerini tam olarak bilemeyebilirsiniz. Google çok gizli bir şirket.”


10) Groupon: Ayda 6,667 dolar

Eski bir stajyer: “ Harika bir kültür, oldukça arkadaş canlısı insanlar, oldukça iyi kurulmuş bir iş akışı ve endüstri uygulamaları…”


9) Uber: Ayda 6,730 dolar

Şu anki bir stajyer: “ Uber heyecan verici bir şirkettir. Her hafta Travis sorularıyla toplantılar yapıyorlar. Aynı büyüklükteki diğer şirketlere göre benzersizdir. Kültür, en iyi fikirlerin kazanımıyla güçlüdür.”


8) Nest: Ayda 6,773 dolar

Eski bir stajyer: “Gerçekten zeki mühendisler. İnsanlar şirketin ürün ve misyonuna bağlanmış. Google’a bağlı olmak finans ve karlılık alanlarında çok fazla baskı oluşturuyor. Orada olduğum sürede gerçekleşen azalmalar, şirketler arası mükemmel bir ilişki olarak görünmüyor.”


7) Microsoft: Ayda 7,000 dolar

Eski bir stajyer: “Harika bir yaz geçirdim: harika konum, harika ofis ve harika iş arkadaşları. Çözdüğümüz problemler ilginçti ve finaldeki ürün bir amaca yönelikti.”


6) Walmart eCommerce: Ayda 7,219 dolar

Eski bir stajyer: “Walmart Labs’da harika mühendisler ve harika bilim adamları çalışıyor. Çalışan herkes oldukça arkadaş canlısı. İyi misyon duygusu ve samimi bir ortam. Yeni şeyler denemek ve risk almak için isteklilik. Stajyerler büyük projeler üzerinde çalışabiliyor ve staj programı şirket için öncelik taşıyor.”


5) NEC Labs America: Ayda 7,400 dolar

Eski bir stajyer: “Kendi işini yapmak için harika bir yer. İnsanlar son derece samimi ve zeki. Yönetici kadrosu gördüğüm en iyi kadro.”


4) Linkedln: Ayda 7,500 dolar

Eski bir stajyer: “Linkedln bisikletleri, spor salonu, fitness eğitmenleri, eğlence alanı ve tabi ki ücretsiz yemekleri ile harika bir kültürü tamamlıyor. Çalıştığım takımlar son derece keyifli ve yardım etmeye hevesliydi. CEO Jeff Weiner gerçekten ilham verici.”


3) Facebook: Ayda 8,000 dolar

Eski bir stajyer: “Facebook hakkında söylenecek çok şey var: Ben Facebook kültürü ve yönetimi ile çalıştım. Yönetici ve çalışan arasındaki işlevsel ilişkileri geliştirmeye son derece açık bir kültür. Ürün her gün milyonlarca insanın hayatını doğrudan etkiliyor ve şirket çalışanlarına (özellikle stajyerlerine) çok dikkat ediyor. Şirketin çok iyi beklentileri var. Şirketin vizyon ve kültürü, şirketin nasıl ilerlediğini ve ürünlerin nasıl ortaya çıktığını güçlü bir şekilde gösteriyor.”


2) Pinterest: Ayda 8,125 dolar

Eski bir çalışan: “ Heyecan verici teknoloji ve hareketli kültür. Çalışanlarını mutlu ve heyecanlı kılmak için çok çalışıyor. Stajyerlere gerçekten çok iyi davranılıyor. Çeşitliliği arttırmak için büyük çaba gösteriliyor.”


1) Dropbox: Ayda 8,500 dolar

Eski bir stajyer: “ İnsanların beni gerçekten önemsediğini hissettim. Danışmanım, takımım ve diğer stajyerler dahil herkes beni önemsedi. Ayrıca bana bir ton para verdiler. Ama tabi ki herhangi bir yerde çalışmanın asıl nedeni para değil.”

Kaynak.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: İş, Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/