İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM ! Kendini Geliştir! İşe Yara !!!

Asıl mesele şu ki ; üniversiteye kapağı atan herkese o diplomayı eninde sonunda veriyorlar…. Artık atılma da kalktı …. Zaten üniversitelerin toplam kontenjanı ile sınavda tercih yapmaya hak kazananların da oranı %80 ‘ lere dayandı… Yani artık herkes üniversiteye girebiliyor, herkes üniversite mezunu olabiliyor ……

Bu da demek oluyor ki , tek başına üniversite mezunu olmak artık hiçbir işe yaramamaya başlıyor…. Çok olan şeyin değeri azalır , az olan şeyin kıymetlenir……

Bu da aynı zamanda şunu getiriyor ; REKABET ! Artık üniversite mezunları arasında rekabet çok daha fazla ….. Yani sizin şu anda çok zor olduğunu sandığınız ve öyle hissettiğiniz üniversite sınavı rekabetinden çok daha fazlası ve acımasızı, üniversite mezunları arasında var .
Bu rekabet ortamında  aradan sıyrılmak, kendinizi diğer gençlerin ve diğer insanların önüne çıkarmak istiyorsanız, farklılaşmanız gerekiyor. Bu farklılaşma , farklı olmaya çalışırken diğer tüm gençlerle aynı olamaz..Herkesin kullandığı telefonu kullan… Herkesin saçı gibi yap saçını.. Herkes gibi giyin.. 

Sonra da ‘BEN FARKLIYIM ! ‘ diye bak kendine .. Kimden farklısın ? Senden büyüklerden !!!
Sizleri işe alacak olan, birlikte çalışacağınız kişiler, sizden önce iş hayatına giren büyükleriniz, ağabeyiniz ablalarınız..
Empati yapın… Kendinizi başka birinin yerine koyun… Siz bizim yerimizde olsanız, kimlerle çalışırsınız ? Kendinize benzeyenlerle!!!
Peki ; siz bize benziyor musunuz ? yoksa farklılaşmak adına , sizinle aynı ortamdakilerden farklılaşmaya çalışmak yerine , ‘doğru olandan ‘  daha farklı olmaya çalıştığınızın farkında mısınız ?
Kategoriler: Gelişim, İlham, İş

Yorumlar (0) Yorum Yap

/