9 yaşında girişimciliğe atılan ve ödüllere doymayan genç girişimci Leanna Archer

Minorpreneurs

Minorpreneurs

Minorpreneurs çocuk ve gençleri girişimci olarak yetiştirerek onlarla dünyayı değiştirir.

Leanna, saç ve vücut bakım ürünleri satışı yapan Leanna’s Inc.’i (www.leannasessentials.com) 9 yaşında kurdu. Leanna’nın sade kişiliği ve zorlukları reddetme kararlılığı ile insanların çocuk ve genç girişimciliği konusundaki algısını yeniden tanımladı. Azim, yoğun çalışma ve özveri ile şirketini, evinin bodrum katında başlayarak, 9 ay gibi kısa bir zamanda yıllık gelirinin yaklaşık 500.000 ABD dolarına ulaşan bir işletme haline getirdi.
9 yaşında kurduğu girişimini günden güne büyütmeye devam ederken, hayatını motive edici bir konuşmacı olmaya ve ona ait zenginliğini onun akranlarına paylaşmaya adamıştır. 11 yaşındayken konuşmacı olarak bir çok farklı yerde sahne aldı. Black Enterprises Genç Girişimciler Konferansı’nda konuşmacı olarak bulundu ve Singapur’da “Genç Şampiyon Nedir?” adlı forumda panelist olarak bulundu ve Apple tarafından 2010’da Eğitim Liderliği Zirvesi’ne temsilci olarak davet edildi. 

Onun başarıları ise; birer işletme dersi olarak West Alabama Üniversitesi, Columbia Üniversitesi ve New Jersey Teknoloji Enstitüsü’nde verilmeye başlandı. Onun kusursuz iş ahlakı ve başarısı yüzünden Leanna, 13 yaşında, Wall Street’te NASDAQ açılış zilini çalacak en genç kişi olmayı başardı. FOX Business, The Today Show, NBC, ABC, BBC UK World Service ve CNN gibi bir çok kuruluşta konuşmacı olarak davet edildi. Leanna, Forbes, Time, INC Magazine, Success Magazine, Ebony, Jet ve Glamour gibi dergilerde bir çok makalede yer aldı.
Leanna’nın başarı listesinde bir çok ödül yer almakta. YESpreneur yılın girişimcisi, 20 Honoree kapsamında Janet Jackson 20 yaş altı 20 girişimci ödülü, 2011’de BET’in Black Girls Rock ödülü, 2012’de The Grio’nun 100 Başarılı Girişimci ödülü, 2013’de Caribbean American Visioneur’da Yılın Girişimcisi ödülü, aynı yıl McDonalds 365Black Award’da Gençlik Onur ödülünü kazandı. Bunlar, Leanna’nın genişleyen kariyerinde aldığı çok sayıda ödülden sadece bir kaçı.
Siz de onun gibi bir çok başarıyı elde edebilirsiniz! Yeter ki hayallerinizin birer hayal olarak kalmasına izin vermeyin ve peşlerinden koşun!
Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

www.minorpreneurs.com
Kategoriler: Başarı, Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/