Google’a İş Başvurusunda Bulunan 7 Yaşındaki Kıza Google CEO’sundan Cevap

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

Kullanıcılarına verdiği kibar cevaplarla da bilinen Google, 7 yaşındaki küçük kızın iş başvurusunu da yanıtsız bırakmadı.

Birçok kişinin de olduğu gibi Chloe Bridgewater’ ın da en büyük hayallerinden biri Google’da çalışmak. Babasının Google’da çalışmak gibi bir hayali olduğunu öğrenen küçük kız, Google’ın merkez binasını da görünce gelecekte burada çalışmayı aklına koyuyor. Hemen harekete geçip Google’a robotlarla ve bilgisayarlarla ilgili olduğunu söylediği şirin bir başvuru mektubu yazıyor. Google’da bu mektuba tabi ki kayıtsız kalamıyor.

Bizzat Google CEO’su Sundar Pinchai tarafından yazılan mektupta: “Sevgili Chloe, sana mektubun için çok teşekkür ederim. Bilgisayarları ve robotları sevmene çok sevindim. Umarım gelecekte de teknoloji hakkında öğrenmeye devam edersin. Eğer sıkı bir şekilde çalışmaya ve hayallerini takip etmeye devam edersen aklına koyduğun her şeyi gerçekleştirebilirsin. Buna Google’da çalışmak da, olimpiyatlarda yüzmek de dahil. Okulun bittiğinde iş başvurunu almak için sabırsızlanıyorum.” sözleri yer alıyordu.

Chloe’nin babası Andy Bridgewater Google’dan aldıkları bu kibar cevabı sosyal medyada paylaşıp bu davranışın kızının özgüvenini oldukça arttırdığını dile getirdi. Kim bilir şimdilik yedi yaşında olan Chloe belki gelecekte gerçekten Google için çalışmaya başlar. 🙂

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Başarı, İş

Yorumlar (0) Yorum Yap

/