Nasıl Özel Ders Alınır ?

Özel ders almak çağımızda artık lüks olmaktan çıkmış ve her öğrenci için zorunluluk haline gelmiştir. Üniversite sınav sorularının zorluğunun artması ve okul dersleri için ailelerin çocuklarına ek destek sağlamaya başlaması özel dersin her birey için zorunluluk haline geldiğinin ispatıdır.
Özel dersten sonra öğrenci öğrendiklerini tekrar etmelidir. Bunun için nasıl ders çalışması gerektiğini de iyi bilmelidir.

Özel Ders Almanın Faydaları Nelerdir ? 
Özel ders, öğrenciye okul derslerinde destek olmak için en etkili yollardan bir tanesidir.
Öğrencinin okulda anlamadığı konularda destek alması, büyük bir problemin önüne geçecektir. Ayrıca özel ders alan öğrenci, ders esnasında soru çözümü yapılırken farklı çözüm teknikleri öğrenecektir. Öğreneceği bu teknikleri okulda girdiği yazılılarda, üniversite sınavında ve daha birçok alanda kullanabilecektir.

Özel ders öğrencinin karşılaştığı her olaya farklı pencereden bakmasını sağlar. Problem çözme yeteneği erken yaşlarda gelişen iş hayatında çok iyi yerlere gelebilir.

Özel Ders Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?
Özel ders almak genellikle öğrenciye olumlu yönde etkiler gösterecektir. Fakat öğrenciye olumsuz etkiler göstereceği durumlarda mevcuttur. Bu durumların başında özel ders verenler gelmektedir. Eğer öğrenciye iyi bir özel ders veren öğretmen bulunmazsa öğrenci aldığı derslerden verim alamaz. Ayrıca böyle bir durumda alınan özel ders boşuna maliyet getirmiş olacaktır.

Ders alınırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de saatlik ders ücreti düşük bir öğretmen bulunması gerekir. Orta gelirli bir aile eğer çocuğuna ders aldıracaksa maddi sorumluluklarını göz önünde bulundurarak karar vermesi gerekmektedir.

Son olarak öğrencinin öğretmenini sevmesi gerekmektedir. Öğrenci eğer öğretmenini örnek alırsa, özel dersten alınan verim daha da artar. Bu sayede öğrenci öğretmeninin söylediği her şeyi harfiyen yerine getirmeye çalışacaktır.

Özel Ders İçin Öğretmen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Özel ders için öğretmen araştırırken oldukça seçici olunması gerekmektedir. Öğretmen seçerken sadece fiyata göre karar verilmez. Kararınızı etkileyen en önemli faktör, öğrencinin öğretmeni sevmesidir.
Ayrıca öğretmen öğrenci ile ilgilenmeli, özel çalışma programları oluşturmalı, ders dışında öğrenciye vakit ayırmalı ve öğrencisine güvenmelidir.

Aradığın özel ders verenleri bulabileceğin, öğretmenlerin saatlik ders ücretlerini görebileceğin www.ogretmentercihim.com ‘a kayıt ol. Sende özel ders almaya başla.

https://www.ogretmentercihim.com/
Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/