Meslek Lisesi Mezunu Olup Tıp Fakültesine Giren Merve’nin Başarı Hikayesi

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

Meslek lisesi mezunu olup Akdeniz Tıp Fakültesini kazanan Merve, azim dolu bir hikayeye sahip.
Bulunduğu yer hakkında şikayet etmek yerine, disiplinle çalışan Merve herkese ilham olacak hikayesini Twitter’da paylaşmış:

“KPSS kursundaki hocalarıma YGS çalışmak istediğimi söylediğimde hepsi destek oldu, KPSS matematik ygs matematiğe fazlasıyla benziyor, temelimi attım ve o hafta o gazla Kırtasiyedeydi en pahalı ygs matematik kitabını aldım(Körfez) kalite anlayışım pahalı olmasıydı ?

“Aytde geometri ve kimyayı ful yapmıştım ikisi için farklı önerilerimi yazayım :
Geometride her şey üçgenler konusu aslında üçgenler bilmeden ilerisi yok tüm sene üçgen + başka bir geometri konusu tarzında ilerledim
Belirli soru kalıpları özellikle geometri için önemli”

“Mesajlarda ailem arkamda destekliyor ama ben bilmiyorum yapamam ders çalışmayı sevmiyorum gibi şeyler var. Bazı şeylerin değerini bilin. Siz ders çalışın diye önünüze yemeğinizi bile getiren bir anneniz varsa o odadan çıktıktan sonra telefonu eline alıp sosyal medyaya bakmadan”

“Önce düşünün. Kimi kandırdığınızı özelliklede. Bilmiyorum sizin çevreniz nasıl ama ben 23 binle mezuna kaldığımda kafan çalışsa ilk senende kazanırdın bizim kız ilk senesinde kazandı İzmir lojistiği çalışsan sen de kazanırdın gibi cümleler çok fazlaydı.”

“Açıkçası bunlara hazırlıklı olun mezuna kalmışsanız, kimseye derdinizi anlatmaya çalışmayın. Ben lojistik kazanmıştım ama hedefim de başka bir yer vardı gitmedim dediğimde inandıramadım o teyzeleri maalesef, anneme okumayacaksa bekleme evlendir diyordu düğün çıkışı.”

“Bir de sınavdan önce abim içinde bir kaç hakaret içeren bir cümleyle yarın 500 puan mı alacaksın sanki demişti sınava bir gün kala, ben sınavdan tam 500 puan aldım. O gün cevap vermemiştim aslında sınava kadar sustuğum bir çok şeyin cevabı sonucum olsun diye uğraştım, oldu da”


Azim dolu bir hikayeye sahip olan Merve, çoğu öğrenciye ilham oldu. ???

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/