Pizzayı Ne Kadar Sevdiğini Anlatarak Yale Üniversitesi’ne Kabul Alan Genç Kız

Dilara Avlupınar

Dilara Avlupınar

Boğaziçi Ekonomi

Yale, Oxford, Cambridge hepsi ulaşılması zor, yüksek prestijli okullar değil mi? Ancak Tennessee’den bu kızın Yale’e kabul edilme hikayesinin size ilham vereceğine inanıyoruz. Carolina Williams, Yale Üniversitesi’ne başvuru yaparken “Yapmayı Sevdiğiniz Bir Şey Hakkında Minimum 200 Kelimelik Bir Yazı Yazınız.” kısmına Papa Johns’dan pizza sipariş etmeyi ne kadar çok sevdiğini yazıyor. Şansına, Yale üniversitesinde başvurularla ilgilenen görevli de bir pizza fanı çıkıyor ve hemen şöyle bir cevap alıyor “Bir pizza aşığı olarak, yazını okurken kahkaha attım ve hemen bir pizza siparişi verdim.”

İşte o yazı;

Yapmayı çok sevdiğiniz bir şeyle ilgili minimum 200 kelimelik bir yazı yazın

Kapı zilim yüksek bir sesle çalmaya başlar ve sonra yağmurun enstrümental bir yorumunu taklit ederek alçalır. Yapmayı en sevdiğim şey eve pizza sipariş etmek olduğundan bu tonu analiz etmek için birçok fırsatım oldu. Teslimatı yapan kişi kapımı çaldığında birden Pavlov’un köpeklerinden birine dönüşüyor, o muhteşem peynirin geldiğinin sinyalini alarak tükürük salgılıyorum. En sevdiğim yemek olduğundan Papa Johns tarafından yaratılan bu mutlu an beni çok neşelendiriyor ve kokusu sanki kutlama gibi geliyor. Sessiz evime pizza söylemek beni rahatlattığı için, tadı konfor gibi geliyor. Küçükken pizza söylemek beni büyümüş hissettirirdi ve o tatmin duygusunu bana hala yaşattığı için kendi kendine yetebilirliği temsil ediyor. O sıcak mukavva kutuları kabul etmek benim için ikinci bir doğa gibi. Ve böyle sıradan bir şeyin sekiz dilimi bağımsızlık, teselli ve sevinç duygularını uyandırabildiği için pizza sipariş etmeyi her zaman seveceğim.

Hemen ardından gelen cevap ise şu şekilde;

Merhaba Carolina,

Ben …… , Yale Üniversitesi’nde Tenessee’yi de kapsayan başvurularla ilgileniyorum. Yale’e kabulünü tebrik etmek istedim. Başvurunu okuma fırsatı bulduğum için çok mutluyum. Bu kış gelen binlerce başvurudan biraz olsun kafamı uzaklaştırmak ve eğlenmek için sürekli kitap okumaya çalışan biri olarak bir yılda 100 kitap okumak üzerine yazdığın yazıyı çok beğendim ve pizza hakkındaki yazını okurken kahkaha attım. Yakın arkadaş olmak isteyeceğim tarzda biri olduğunu düşünüyorum. Başvurundaki her noktanın göze çarptığını ve Yale’de sana da bir yer vermekten heyecan duyduğumuzu bilmeni isterim.

Sadece bu kadar da değil.
Sadece bu kadar da değil. Carolina, pizza yazısı sayesinde Yale Üniversitesi’ne kabul aldığını Papa Johns’a tweet atıyor.

“Papa Johns’un, onlardan pizza siparişi vermeyi ne kadar sevdiğim konulu yazımın Yale Üniversitesi’ne kabul almamı sağladığını bilmesini isterim.”

Papa John’s bu tweet’e şu şekilde cevap veriyor:
“Carolina, tebrikler! Yazında bizden bahsetmen bizi çok gururlandırdı. Bize, özel mesaj gönderebilir misin?”
Daha sonra Carolina ile iletişime geçen şirket, defter, çanta, kalem, t-shirt gibi bir çok eşya göndermiş. Ayrıca Papa John, Carolina için özel bir video çekerek yurttaki arkadaşlarına bedava bir pizza partisi, bir yıllık bedava pizza ve önümüzdeki yaz Papa Johns’un genel merkezinde bir staj teklif etmiş.
Ancak Carolina, Yale Üniversitesi yerine Auburn Üniversitesi’ni tercih etmiş olsa da bu hikaye bize tutkularımızın, samimiyetimizin bizi yeni fırsatlarla tanıştırabileceği mesajını veriyor.
Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/