Bu Araştırmaya Göre Ocak Ayında Doğanların Başarılı, Ünlü ve Zengin Olma İhtimali Daha Yüksek

Philippe Dumas

Philippe Dumas

Yeni nesil iş insanı

Araştırmacılar Ocak ayında doğan insanların başarılı ve zengin olma ihtimalinin diğer aylarda doğan insanlara göre daha yüksek olduğunu söylüyor. Peki nasıl? Gelin birlikte bakalım.
Journal of Social Sciences’ta yayımlanan bir makaleye⇗ göre, yılın ilk ayı olan Ocak’ta doğan bireyler daha başarılı oluyor. Bu noktada başarı eğitim, iş ve günlük hayattaki başarılar olarak nitelendiriliyor.
Yapılan araştırmada birbirinden tamamen farklı yaşam tarzları olan 100 ünlü insanın dünleri ve bugünleri mercek altına alındı. Bu insanlar arasında siyasetçiler, oyuncular, girişimciler, şarkıcılar, sporcular, yazarlar ve araştırmacılar da yer alıyor.
Hayatları araştırılan bu insanlardan Ocak ayında doğanların en zenginler arasında oldukları gözlemlenmiş. Bu insanların iş yaşamlarında da ön plana çıkan kişiler oldukları fark edilmiş. Ayrıca başarılı doktorların büyük çoğunluğunun bu ayda doğdukları bilgisine rastlanmış.
Bunlara ek olarak bu araştırmada 20 Ocak ve 18 Şubat tarihleri arasında doğan kişilerin ünlü olma ihtimalinin de daha yüksek olduğu görülmüş. 1992 ile 2009 yılları arasında doğan ve 500 farklı şirkette çalışanların kariyerleri incelendiğinde, bu bireylerin gelecekte CEO olma şansının daha fazla olduğu fark edilmiş.
Oprah Winfrey, Cristiano Ronaldo, Ellen DeGeneres, Bob Marley, Jennifer Aniston, Michael Jordan, Ashton Kutcher, Abraham Lincoln ve Wolfgang Amadeus Mozart’ın Ocak ayında doğdukları göz önünde bulundurulursa, Ocak ayında doğanların ünlü olmaya daha yatkın olduğunu görebilirsiniz.
Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/