10 Yıl Önce Alamadıkları Evin 10 Yıl Sonra Sokağını Satın Alan Çift

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

Tina Lam ve Michael Cheng adındaki emlak girişimcisi çift, bundan tam 10 yıl önce evlendiler ve hemen sonrasında San Francisco’da yaşayacakları güzel bir ev bakıyorlardı. Presidio Terrace isimli sokaktaki bir evi çok beğendiler ama ne yazık ki ev için ayırdıkları bütçe bu evi satın almak için yeterli değildi. Evin sahibinden biraz indirim yapmasını istediler fakat ev sahibi Nuh dedi peygamber demedi. Çift bu duruma çok içerledi. 10 yıl sonra ise San Francisco’ya geri dönerek o evden büyük bir intikam aldılar. 🙂

10 yıl önce çok beğendikleri bir evi paraları yetmediği için satın alamayan Tina ve Michael, evin bulunduğu sokaktaki tüm değişimleri ve gelişimleri 10 yıl boyunca yakından takip ettiler.

Ve o bekledikleri gün geldi çattı: beğendikleri evin bulunduğu sokak olan Presidio Terrace sokağı açık arttırma ile satılığa çıkarıldı. Bunu öğrenen hırslı çift Tina ve Michael hemen harekete geçtiler.

Peki nasıl oluyor da bir sokak satılığa çıkarılıyordu? Her evin ödemesi gereken 14 dolarlık düşük bir verginin kayıtlarının farklı bir muhasebeciye gitmesinden dolayı cadde satın alınmış. 1980’den beri yanlış muhasebeciye giden vergiler, 994 dolar tutarında vergi, harç ve faiz ödemeleri ortaya çıkarınca bizzat sokak açık artırmaya çıkmıştı. Kimse bunun farkına varmamıştı.İşinde oldukça başarılı olan emlak girişimcisi çiftimiz bu fırsatı kaçırmadı ve açık arttırmaya girmeye karar verdi.

Açık arttırmanın sonuçları açıklandı. 90.000$ karşılığında Tina Lam ve Michael Cheng çifti sokağın yeni sahipleri olmuşlardı ve intikam yemeği yine soğuk yeniyordu.

Çiftimiz şu an için ellerinde bulunan sözleşmeden dolayı sokağa geri satmama hakkına da sahipler. Belediyenin çifte para ödeyerek sokağı yeniden satın alması bekleniyor fakat çift bu ihtimale sıcak bakmıyor. 🙂Hırs denen kavramın gözümüzü bürümesi elbette doğru değil fakat içinizde hırs kıvılcımları yaratan olaylara profesyonelce ve büyük bir soğukkanlılıkla yaklaşıp süreci takip ettiğinizde sizi mutlu edecek o başarılara kısa sürede ulaşmanız mümkün!
Kategoriler: Girişimcilik, İş

Yorumlar (0) Yorum Yap

/