GirVak Fellow 2.Aşama Başvuruları Devam Ediyor 

Umarım bu yazıyı okurken başarılı bir şekilde 1. Aşamayı geçmişsinizdir, ve sizi yeni heyecanlar beklemektedir. Peki ya bu uzun zevkli yolda sıradaki aşama hangisi ? 2. Aşama video aşaması, bu aşamada herkesin aklına ilk gelen sorular ben ne konuşacağım, nasıl bir yerde olmalıyım, ne kadar süre çekmeliyim gibi sorular. 

Peki ya bu video aşamasında yapılması gerekenler neler onlara geçelim.  Video aşamasında maksimum 3 dakikada Girişimcilik Vakfı Fellow Programı’na başvurma motivasyonun ne? sorusunu yaratıcı, açık ve güzel bir şekilde cevaplaman bekleniyor. Yaratıcılık kısmı aslında biraz size kalıyor isterseniz film kesitleriyle, isterseniz yurt dışında bir yerde veya üniversitenizde anlatabilirsiniz fakat önemli olan sizin kendinizi ve motivasyonunuzu nasıl anlattığınız. Videoyu çektikten sonra peki ne yapmanız gerekiyor? O da çok basit, video çekildikten sonra kesinlikle Youtube’a yüklemeniz gerekiyor. Youtube’da videonuzun başlığına adınızı,soyadınızı ve #Fellow2017 yazması gerektiğini ve videonun herkese açık olması gerektiğini unutmayın! Bunları yaptıktan sonra 27 Temmuz 2017 günü linki yollayabilmek için son gün, Youtube videonuzun linkini www.gvfellowprogrami.com ‘a girişinizi yaptıktan sonra uygun bölüme eklemeniz gerekiyor, ekledikten sonra iletildiğine dair size geri dönüş olacaktır. Peki ya eklediniz fakat videoda bir şeyleri değiştirmek istediniz, değiştirebilmeniz için de son gün 20 Temmuz, o zamana kadar yaptıktan sonra yeni Youtube linkinizi iletmeniz gerekiyor fakat değişiklik yaptığınızı da belirtmeniz gerekiyor. Şimdiden hepinize bol şanslar, bol ilhamlar verebileceğim en büyük tavsiye lütfen rahat bir şekilde kendinizi ve motivasyonunuzu açık, yaratıcı bir şekilde anlatmaya çalışın.

Şahsi olarak vermem gereken tavsiyeler ise şunlar;

1. Ben mükemmelim ve seçilmiş kişiyim imajından kaçının.
2. Girişimciliğin çocukken bileklik satmak olmadığını bilin.
bileklik ile ilgili görsel sonucu
3. Yaratıcılık Katın 
Kamera karşısında 3 dakika boyunca kendinizi anlattığınız bir video emin olun ki kimseyi heyecanlandırmıyor veya eğlendirmiyor.
yaratıcılık ile ilgili görsel sonucu
Sizin için seçtiğim videolardan bazıları ;

Kategoriler: Girişimcilik, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/