16 yaşındaki öğrencinin kurduğu şirkete 23 milyonluk teklif!

Minorpreneurs

Minorpreneurs

Minorpreneurs çocuk ve gençleri girişimci olarak yetiştirerek onlarla dünyayı değiştirir.

İngiltere’de yaşayan 16 yaşındaki İngiliz öğrencinin kurduğu internet sitesine 5 milyon pound’luk (yaklaşık 23 milyon TL) yatırım teklif edildi. Anne babasının evinde yatak odasında yarattığı web sitesinde Amerikalı bir yatırımcıdan 5 milyon pound teklif edilen Muhammed Ali teklifi reddetti.
12 yaşındayken ilk şirketini kuran Muhammed Ali, yarattığı video oyunu ve finans uygulaması ile şimdiye kadar 40 bin pound’dan fazla para kazandı. Yorkshire, Dewsbury’li genç, 60 yaşındaki iş ortağı Chris Thorpe’le fiyat karşılaştırma sitesi açmaya hazırlanıyor ve rakipsiz olduğunu iddia ediyor.
Bir grup Amerikalı yatırımcının kendisiyle görüşmek üzere Londra’ya geldiğini anlatan Muhammed Ali teklif karşısında şaşırsa da bu teklifi geri çevirmiş. Muhammed Ali, “Yatırımcılarla Londra’da tanıştık. Küresel bir datayla çalışan bir şirketti ancak benim yarattığım teknolojisi ilişkisinin farkına varamadılar” dedi.

Muhammed Ali ‘Eğer fikrimizin teknoloji ve konsepti milyonlarca dolar değerindeyse, insanlar kullandığında ne kadar edeceğini düşünün’ diyerek 23 milyon TL’ lik teklifi neden reddettiklerini anlattı.

Muhammed Ali, “Bunun benim için büyük bir risk olduğunun farkındayım ama bazı şeyleri kendim başarmak istiyorum” diye konuştu.

Muhammed Ali, geliştirdiği programın rakipsiz olduğunu vurguluyor. Ali, sigorta alanlarında bulabileceğiniz önceden belirlenmiş sabit teklifler yerine gerçek zamanlı fiyat teklifleri sunan bir algoritma geliştirerek 16 yaşında geleceğin liderleri arasında gösteriliyor!

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

www.minorpreneurs.com
Kategoriler: Girişimcilik, İş

Yorumlar (0) Yorum Yap

/