Yeni İnsanlarla Tanışmanın Psikolojik Olarak Size İyi Geleceğini Gösteren 11 Basit Gerçek

Urbansurf.me

Urbansurf.me

Aktivite arkadaşın.

Ne sıklıkla yeni insanlarla tanışıyorsunuz?

En son tanıştığınız insanı hatırlamayacak kadar nadirse, okumaya devam edin. Çünkü birazdan hayatınızı değiştirecek küçük detaylardan bahsedeceğiz. Dünyada yedi milyardan fazla insan yaşıyor. Tam sayıyı merak ediyorsanız Worldometers’e bir göz atın. Dünya nüfusu sürekli değişirken, hayatımızdaki insanlar neden sabit olsun? Yeni insanlarla tanışmak, bakış açınızı geliştirerek hayatınızı zenginleştirir. Mutluluğu da hüznü de paylaşmak insanlara iyi gelir ve hayatı daha anlamlı kılar. Peki yeni insanları hayatımıza kabul etmek ve sosyal ağımızı genişletmek bize ne sağlar?

1) Geçmişiniz için sizi yargılamazlar

Geçmiş, güzel anılar kadar “keşke yapmasaydım” dediğimiz şeylerle dolu. Yeni insanlarla tanışmak yeni bir sayfa açmak gibidir. Geçmişteki hatalardan ders alarak bu sayfalara harika öyküler yazabilirsiniz. Üstelik yeni tanıştığınız insanlar sizi geçmişiniz için yargılamaz.

2) İletişim gücünüzü geliştirirsiniz

Hep aynı insanlarla aynı sohbetleri sürdürmek, bir yerden sonra iletişim becerilerinizin körelmesine sebep olur. Yeni insanlar yeni enerjilerle karşılaşmak anlamına gelir. Bu yeni arkadaşlıklar sayesinde iletişim gücünüz gelişir.

3) Tanışılan her yeni insan, yeni bir motivasyon kaynağıdır

Arkadaşlarınız kendi işine ve kendi hayatına gömülüp telefonlarınıza çıkmaz, hafta sonu eğlencelerinize gelmez olduysa, yeni insanlarla tanışmanızın zamanı çoktan geldi demektir. Aksi takdirde, modunuz gittikçe düşecektir. Yeni arkadaşlar, motivasyonunuzu yükseltip kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

4) Yeni fikirlere ilham olabilirler

Her bir insan farklı bir bakış açısıyla bakar dünyaya. Bu nedenle tanışacağınız her yeni insan, bakış açınızı zenginleştirerek yeni fikirler düşünmenize yardımcı olur.

5) Yeni arkadaşlar yeni macera demek

Yeni tanışacağınız insan yıllardır “ah bir de ben yapsam” dediğiniz dalış konusunda size yol gösterecek ya da bir türlü cesaret edemediğiniz o Likya Yolu yürüyüşünde size eşlik edecek kişi olabilir. Yeni arkadaşlarla birlikte hayatınıza yeni maceralar eklenir.

6) Yeni arkadaşlarınızın arkadaşlarıyla tanışma imkanı

Tanıştığınız bir insan, sizi kendi arkadaş çevresiyle tanıştırarak kocaman bir sosyal ağa erişmenize yardımcı olabilir. Böylece bir daha asla yalnız kalmazsınız!

7) Özgürce seçim yapabilirsiniz

Bazen ilişkiler tercihten çıkar ve zorunluluk gibi yaşanmaya başlar. Bu sadece romantik ilişkilerde değil, arkadaşlıklarda da böyle olabilir. Ne kadar çok insan tanırsanız, arkadaşlarınızı seçme özgürlüğüne kavuşmanız o kadar kolay olur.

8) Karşınızdaki insan, hiç bakmadığınız bir ayna olabilir

Hep aynı insanlarla sosyalleşmek, gizli kalmış yönlerinizin asla ortaya çıkmaması için gerekli ortamı sağlar. Tabi istediğiniz buysa… Ancak farklı ortamlardan, farklı zevk ve ilgi alanlarına sahip arkadaşlar sayesinde kendinizi tanıma ve potansiyelinizi gerçekleştirme imkanı bulursunuz.

9) Konfor alanınızdan çıkmak size iyi gelecek

Konfor alanlarınızı terk ettiğiniz zaman ne kadar güçlü olduğunuzu göreceksiniz. Sandığınızdan daha fazlası olduğunuzu fark etmek için yeni insanların sizi sarsmasına ihtiyacınız olabilir.

10) Yeni başlangıçlar, kafanızda dolaşan sorunları unutmanızı sağlayacak

Yeni başlangıçlar yaptığınız zaman geçmişin musallat ettiği kederi, yeni ve güzel anılarla ardınızda bırakabilirsiniz. Hayatın çok sayıda alternatifle devam ettiğini fark etmek için yeni insanların hayatınıza girmesine izin verin.

11) Yeni arkadaşlar, eskileri kadar acımasız olmazlar

Yeni tanıştığımız insanlara karşı genellikle daha nazik ve duyarlı davranırız. Bu sevgi dolu halimiz samimiyet ilerledikçe bozulabilir. Sizi pamuklara saracak arkadaşlarla henüz tanışmamış olabilirsiniz. Onlara hayatınızda yer açın ve yeni insanlarla tanışın.
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/