ERKEN KALKMANIN SİZE VE KARİYERİNİZE FAYDALARI 

ERKEN KALKMANIN SİZE VE KARİYERİNİZE FAYDALARI 
Yapılan araştırmalara göre sabahları erken uyanmanın insan sağlığına birçok faydası var. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak erken uyanmanın olumlu etkilediği bilimsel bir gerçek. 
Geç uyuyup sabahları bir türlü kalkamayan insanlar akşamları erken yatıp sabahın ilk ışıklarıyla birlikte uyuyan insanlara göre daha düzensiz bir hayat yaşarlar. Uyku açığından dolayı ortaya çıkan yorgunluk hissi gün boyunca peşlerini bırakmaz ve yapacakları işe de etki eder. Bu yüzden daha düzenli bir hayat istiyorsanız erken kalkma düzenini oturtun ve güne erken başlayın.
Sabahları erken saatte uyanan insanlar kendilerini daha enerjik hissederler. Güne erken başlayarak yapacağınız işleri planlamak sizi daha rahat hissettirir. 
Geç yatıp geç kalkan insanlar daha fazla yemek yemeğe meyillidirler. Geç kalkmayla birlikte öğün saatleri değişir, geç kahvaltı yapmak, geçmek akşam yemeği yemek kilo problemine sokabilir. 
Sabah erken saatlerde kalkıp zihninizi boşaltacak şeyler yapıyorsanız eğer (yürümek, yoga vs) negatif düşünceler uzaklaşıp içinizi pozitif enerjinin sardığını hissedeceksiniz. 
İş hayatınız varsa normalde işe gitmek için trafikte harcadığınız zamanı biraz daha erken yola çıkarak yok edebilirsiniz. Sabah trafik çekmemek, istediğini yere sorunsuz varmak sizi pozitif etkileyecektir.
Sabahları erken kalkmak yaratıcı fikirler üretmenizi yardımcı olur. Çevrenizde dikkat dağıtıcı etkenler bulunmadan yorulmamış beyninizle yeni fikirler üretebilirsiniz. 
Sabah sporu sadece vücudunuz için değil, aynı zamanda zihniniz için de oldukça önemli. Sabahları bir saat erken kalkıp yapacağınız spor, gün boyunca kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlayacak ve uzun vadede size düzenli bir hayat tarzı kazandıracak. 
Sabah siz uyurken kaçırdığınız çok fazla şey olmuyor. Fakat bitmeyen işler nedeniyle iş çıkış saati geldiği halde, hala çalışmak zorunda olduğunuzda dışarıda sizi bekleyen çok şey oluyor. Arkadaşlarınızla gidebileceğiniz bir yemeğin ya da sinema seansının ofiste kalıp çalışmaktan çok daha eğlenceli olacağı kesin. Üstelik erken biten işler sayesinde ofisten biraz erken kaçıp şehrin tadını çıkarabilirsiniz.
İşe erkenden başlamanız sizi rahatlatacak ve stres altına girmenizi önleyecek. Sabah hallettiğiniz işlerin tatmin duygusuyla, günün geri kalanında da oldukça başarılı işlere imza atacaksınız.
Erken kalkmayı alışkanlık haline getirdiğinizde bu size sağlıklı bir uyku düzeni olarak geri gelecek. Geceleri erken yatıp yeterli miktarda uyuduğunuzda kendinizi daha mutlu ve rahat hissedeceksiniz. Bu, iş hayatınızı, kişisel gelişiminizi pozitif yönde çok etkileyecek.  
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/