Psikolojik Sorunları Olduğunu Düşünenlere 5 Güzel Tavsiye

1- Yeni Arkadaşlar Edinin

Psikolojik sorunların başında gelen en büyük unsur arkadaşsızlıktır. Ne kadar az arkadaşınız olursa gündelik hayattan da o kadar uzaklaşırsınız. Bu da size psikolojik sorunlar olarak geri döner. Yeni arkadaşlar edinerek gündelik hayatın akışına devam ederseniz psikolojik sorunlarınızın üstesinden daha çabuk gelirsiniz. Hem kim iyi arkadaşlara yok diyebilir ki? Her şeyin üstesinden tek başınıza gelemeyeceğinizi fark etmelisiniz.

2- Çözümleç’te Takılın

Sorunları olan kişilerin sürekli takıldığı bir platform olan Çözümleç, başkalarının sorunlarına yardımcı olarak size sorunlarınızı paylaşma hakkı tanıyor. Herkes kendi sorununu paylaşmak için önce başkalarının sorunlarına yardımcı olmak durumunda kalıyor. Böylece herkes herkese yardım etmiş oluyor. Çözümleç’te başkalarına yardımcı olmaya çalışarak kendi sorunlarınızı paylaştığınızda insanların size uzun uzun çözüm yanıtları yazdığını fark edeceksiniz. Bu da platformu düzenli kullandığınızda birçok sorunun üstesinden gelmenizi sağlayacak.
Tıklayın ve inceleyin, size iyi gelecek: Çözümleç

3- Gündemi Takip Edin

Gündemden ne kadar uzaklaşırsanız o kadar psikolojik sorun sahibi olursunuz. Bunun sebebi toplumdan uzaklaşmaktır. İnsan toplumsal bir varlıktır ve yaşadığı çağa ayak uyduramayıp her şeyden bi’ haber yaşarsa kesinlikle sorunları da artar. Sabahları uyandığınızda Sözcü, Milliyet, Hürriyet gibi gazetelere bir göz atmanız çağa ayak uydurmanızı ve yakından takip etmenizi sağlar. Bu çok önemli bir kriter. Mutlaka denemelisiniz.

4- İçinize Kapanmayın

İçine kapanık bir hayatı tercih ettiğinizde en küçük sorunlarınızı kafanızda büyütür ve çığ haline getirirsiniz. Kendi içinize kapanmayıp sorunlarınızı paylaşırsanız hem rahatlar hem de çözümler üretmesi için başkalarına şanslar tanırsınız. Mutlaka ama mutlaka içinize kapanık yaşamaktan uzak durun. Başka insanlarla sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. Aileniz bunların başında gelir. Arkadaşlarınızı mutlaka sorunlarınızda arayın ve anlatın. Kendi kendinize üstesinden gelemeyeceğiniz şeyler size psikolojik sorunlar yaratabilir.

5- Hayatınızda Sorun Yaratan Her Şeye Mesafe Koyun

Bazen insanlar hayatınızda sorunlar yaratır. Bazen izlediğiniz bir dizi. Bazen bir kitap. Bazen bazen bazen diye uzar bu. Fakat hayatınızda size sorun yaratan insanları hayatınızdan çıkarırsanız psikolojik sorunlarınız da azalacaktır. Sadece insanları değil. Eski bir televizyon bile sürekli sorun yaratıyorsa, çöpe atın. Eskiciye verin. Mutlaka yeni bir televizyon bulun kendinize. Hayatınızda ne kadar az sorun olursa psikolojik sorunlarınız da o kadar azalacak çünkü.
Bu yazımın da sonuna geldik. Umarım keyifle okumuşsunuzdur.
Sevgiler, selamlar.
Merve Şahin
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/