İş Hayatında Mutluluğun Sırrını Çözmüş Güçlü Liderlerin Asla Zaman Harcamadığı 7 Şey

Anadolu Grubu

Anadolu Grubu

Anadolu’yu dünyaya, dünyayı Anadolu’ya bağlayan yıldız.

İş hayatında hem başarılı olup hem de mutlu olmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat öyle liderler var ki her gün işe son derece mutlu ve enerji dolu gelip gün boyu bu ruh halini koruyabiliyorlar.
Mutlu olmanın sırrını çözmüş bu güçlü liderlerin nasıl böyle olabildiklerini merak ediyorsanız, onların asla zaman harcamadığı şu 7 maddeye mutlaka bakmalısınız.

1) Mükemmel zamanın gelmesini beklemiyorlar.

Güçlü ve mutlu liderlerin en belirgin özelliklerinden biri kafalarına koydukları şeyleri yapmak için hemen yola koyulmaları. Çünkü biliyorlar ki mükemmel zamanı beklerlerse o zaman hiçbir zaman gelmeyecek.

2) Gerçek dışı hedeflerin peşinden koşmuyorlar.

Hayaller kurmak ve onların arkasından heyecanlanıp sevinmek her insan için motive edici bir duygu. Fakat başarılı liderler hayal kurmanın sınırlarını çok iyi çiziyorlar ve asla kendilerine gerçekleşmesi mümkün olmayan hedefler koyup onların peşinde zaman kaybetmiyorlar.

3) Sosyal medyayı gereğinden fazla kullanmıyorlar.

Sosyal medyanın faydalı birçok yönü olduğu gibi zarar verici, kötü tarafları da var. Mutlu ve başarılı liderler sosyal medyanın her iki yönünü de gayet iyi biliyorlar ve sosyal medyayı stratejik bir şekilde kullanıp zamanlarını doğru planlıyorlar.

4) Kontrol edemedikleri durumlar için endişelenip üzülmüyorlar.

Başarılı insanların odak noktası her zaman kendileridir. Çünkü onlar, kontrol edemedikleri durumlara takılmanın hiçbir yararının olmadığını bildikleri gibi bunun büyük bir zaman kaybına neden olduğunun da farkındadırlar.

5) Başka insanların neler yaptığıyla ilgilenmiyorlar.

Diğer insanlardan ilham almak ve onlar gibi olmak istemek kötü bir durum olmasa da mutlu liderler, başkalarının yaptıklarıyla ilgilenerek zaman geçirmek yerine daha fazla çalışıp kendilerini geliştirmeye odaklanıyorlar.

6) Geçmişte yaptıkları hatalara odaklanıp şimdiki zamanı kaçırmıyorlar.

Her insan hayat boyu istemeden de olsa birçok hata yapar. Güçlü liderlerin de hata yapa yapa başarıya ulaştıklarını biliyoruz. Ancak mutlu liderlerin bu başarı yolunda yaptıkları hatalar üzerinde fazladan düşünerek zaman kaybetmedikleri de bir gerçek. Onlar hatalarından ders çıkararak yollarına tam gaz devam ediyorlar.

7)  Negatif insanlarla bir arada bulunmuyorlar ve herkesle arkadaş olmaya çalışmıyorlar.

Liderlerin iş hayatlarında başarılı ve mutlu olmalarını sağlayan noktalardan biri de sosyal çevreleriyle olan ilişkileri. Sosyalleşmek her insan için çok önemli bir konu olsa da liderler bu konuda da doğru davranıp dengeli seçimler yapıyorlar.

Anadolu Grubu güçlü bir lider olma yolunda zamanının ne kadar değerli olduğunu biliyor ve seni ‘Gençliğin Hakkını Veriyoruz’ mottosuyla oluşturduğu CYO (Chief Young Officer) Staj Programı⇗‘na davet ediyor!

Detaylı bilgiye ve başvuru sayfasına buradan⇗ ulaşabilirsiniz.

Benzer kariyer fırsatları için Anadolu Grubu’nun Facebook sayfasına⇗ göz atabilirsiniz.
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/