Yalnız Seyehat Ederek Kendinizi Daha Güçlü Yapabilirsiniz

Daha önce yalnız seyahat etmediyseniz, şu an tam doğru zamandasınız demektir.

Yalnız seyahat bambaşka bir deneyim demektir. Bilmediğin bir yerdesin, yalnız uyandın ve rotanı bilinmezliğe doğru devam ettiriyorsun ve bunun sana bazı faydaları olacak.

1. Kendinize Olan Güveniniz Artar

Mali durumunu kontrol etmeyi, harcamalarınızı takip etmeyi, kıyafetlerini katlamayı yani daha organize olmayı öğreneceksiniz. Ayrıca sizi koruyacak, savunacak kimse yok. Başının çaresine bakabilmelisin.


2. Duygularınızla Başa çıkmayı Öğreneceksiniz

Can sıkıcı durumlar olacaktır ve bunları halletmeniz gerekecek. Bir miktar sinirleneceksiniz, keşke ailem burada olsa yada eve dönüp kurtulsam diyeceksiniz. Sonuçta şunu fark edeceksin, düştüğün kötü durumlara sen sebep oldun, hayat sebep olmuyor. Sıkıntıları çözecek olan hayat değil, sadece sensin.

Duygularınıza gerçekte neyin etki ettiğini fark edecek ve  onlarla başa çıkmaya çalışacaksınız.

3. İnsan İlişkileriniz Gelişecek

Birçok farklı insanla tanışacaksın. Böylece sosyal zekanız gelişecek. Bu önemli bir özelliktir, gittiğiniz yerlerde bunun faydasını göreceksiniz mesela banka hesabına erişemedin normalde panik olunur ve banka yetkilileriyle verimli iletişim kurulamaz böyle anlarda, ancak sen sakinliğin ve tatlılığınla bu durumu kolaylaştıracaksın.
Karşındakinin beden dilini daha iyi algılamayı öğreneceksin. Ayrıca gittiğiniz farklı bölgelerdeki konuşulan aksanları da deneyimlemiş olacaksınız. 

4. Hayatının Akışını Sen Belirliyorsun

Yalnız bir gezgin, kimseyi beklemek zorunda kalmıyor, bir şeyleri ertelemen gerekmiyor, karar verdiğinde anında uygulayabilirsin. Kaderin senin ellerinde.


5. Dünya’da Ne Kadar Küçük Yer Kapladığınla Yüzleşiyorsun

Sadece coğrafi büyüklük değil, insan topluluklarının büyüklüğü. Sırf yabancı olduğun için sana yardımcı olmaya çalışan birçok insanla karşılaşacaksın. Dünyanın ve dünyadaki toplulukların büyüklüğünü görmek, seni daha mütevazı yapacak.

6. Kendine Güvenin Olacak

Sırt çantanı bağladığında ve kapıdan çıktığında ne kadar da güçlü olduğunu farkedeceksin. Artık daha dinamik, tehlikeli ve beklenmedik durumlarla yüzleşmiş birisin. Kendini sınadın, artık gücünü ve limitini biliyorsun.

Yalnız seyahat etmek hayatın bir gerekliliğidir. Bir daha ki sefere cesur ol.

Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/