Popüler Türkçe Şarkılardan Çıkarılabilecek 5 Küçük Hayat Dersi

Edanaz Aksoy

Edanaz Aksoy

Editör - Bilgi Hukuk

“Müzik doğruca ruha sesIenir, ruh da kendisini ancak müzik yardımıyIa en iyi şekiIde anIatabiIir. ” -Johann Wolfgang von Goethe

1) Ben Böyleyim

Yanlış da yapsak, düşüp geri de kalksak, doğrularımızı yanlışlarımızı değiştirsek de geriye kalan tek şey benliğimiz olacak. Değişebiliriz iyi veya kötü, yine de yıkılmadan ayaktaysak biz de böyleyiz!

2) Unut Ne Varsa Vazgeçtiğin

Hayatta kazandıklarımız yanında kaybettiklerimiz de olacak. Kaçıp gitmek çözüm değil ve bu vazgeçtiğimizin bir göstergesi. Cem Adrian duymak istediklerimize bir kere daha yer vermiş şarkısında.

3) Dur Bakalım

Her derdin devası olmaz ama zamana bırakmak çözümsüz sorunların bile devası olabiliyor. Sabır taşı olmasak da beklemek çoğu zaman faydamıza. Duman, umudu kaybetmeden yaşamak vardır diyenlerden.

4) Gururluyuz

Büyüğü küçüğü fark etmeden, bir işlere atılıyoruz. Yaşamdan zevk almak için çabalıyoruz, unutmadan; içimizdeki çocuğu bir açıdan da dinç tutmaya çalışıyoruz. En güzel yaşımız 19, yolun yarısına gelmeden bir durak öncesi, yaşımız ilerlese de korkmadan döneriz gururluyuz!

5) Zor Bir Daha Güvenmek

‘Bu iş sende’ dediğimiz insanların güvenimizi boşa çıkarması ve beraberinde gelen buruk bir hissin, kolay bir tarifi yok. Zor kararlar alırken, güvenmek daha da zor. Emin olmadığımız adımlar atmanın ne bize ne de karşıdakine faydası var. Nev, pop kültürünün eski ama kalıcı şarkı sözleriyle hafızalara yer edinen sanatçısı olup, yıllar geçse de dinletiyor.
Kategoriler: Sanat, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/