Dünyanın En Başarılı İsimleri Neler Yiyor?

Dilara Avlupınar

Dilara Avlupınar

Boğaziçi Ekonomi

Bir kişinin yeme alışkanlıkları o kişinin enerjisi ve sağlık durumu hakkında bilgi verir. Bu nedenle, dünyanın en zengin ve en güçlü liderlerinin yeme alışkanlıklarını öğrenerek başarı ve verimlilik konusunda fikir edinebiliriz. Elon Musk, Mark Zuckerberg, Warren Buffett gibi 9 büyük ismin yemek rutinlerini sizler için paylaşıyoruz. Kendinizi favori liderinizle karşılaştırmayı unutmayın!

1) Warren Buffett

Tıpkı 6 yaşındaki bir çocuk gibi yediğini söyleyen Buffett, buna sebep olarak 6 yaşındakilerin dünya genelindeki en düşük ölüm oranına sahip olmasını söylüyor. 87 yaşındaki yatırımcı, kahvaltıda çikolata parçacıklı dondurma yiyor. Ayrıca, cömert miktarda patates kızartmasıyla birlikte günde 5 adet Coca-Cola tüketiyor.

2) Steve Jobs

Steve Jobs’ın uçlarda yaşayan bir birey olduğunu söyleyebiliriz sanırım. Kendisinin bu özelliği yeme alışkanlıklarına da yansımış durumda. Vejetaryen olan Jobs, bazen bir hafta boyunca tek çeşit gıda (elma/havuç) yiyerek beslenirken, bazen haftalarca oruç tutuyor. Japonya ziyaretlerinde ise suşi yiyerek vejetaryen diyetine ara veriyor.

3) Elon Musk

“Kesinlikle daha zayıf olabilirdim.” diyen Elon Musk, kahvaltı yapmaya çok fazla zaman bulamadığını, zamanı olduğunda ise çikolata barı yediğini söylüyor. Evet, SpaceX ve Tesla’nın CEO’su kahvaltıda çikolata yiyor! Öğle yemeğini geçiştiren Musk, kalorilerini iş yemekleri sırasında alıyor. Ayrıca bir de kurtulmaya çalıştığı günde 8 kutu diyet kola içme alışkanlığı var.

4) Mark Zuckerberg

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg 2011 yılından beri sadece kendi avladığı hayvanların etini yiyor. Bunu yapmasındaki sebebin daha düşünceli ve değer bilen bir tüketici olmak istemesi olarak gösteren Zuckerberg, “Bir çok sağlıklı yiyecek yiyorum. Ayrıca hayvan yetiştirme ve sürdürülebilir tarım konsunda çok şey öğrendim. “ diye ekliyor.

5) Richard Branson

Richard Branson çaya bayılıyor ve günde 20 bardaktan fazla İngiliz çayı içiyor. Şimdiye kadar okuduklarınız arasında en sağlıklı beslenmeye sahip olan Branson, kahvaltılarda ise meyve salatası ve müsli tüketiyor. Ayrıca bazı zamanlar ayakta kalabilmek için küçük yağlı bir balık yiyor.

6) Jack Dorsey

Twitter’ın varsayılan profil fotoğrafının yumurta resmi olduğunu düşünerek, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kahvaltılarda 2 adet haşlanmış yumurta yemesine hiç şaşırmadık doğrusu. 40 yaşındaki girişimci yumurtasında tuz yerine soya sosunu tercih ediyor. Her gün aynı şeyi yapmaya önem veren Dorsey bazı günler 18 saat çalışıyor.

7) Arianna Huffington

Arianna Huffington sadece iyi uykuyu değil sağlıklı beslenmeyi de savunuyor. Çok basit ve sağlıklı yeme alışkanlıkları olan Huffington ızgara balık e sossuz sebze yiyor. Yıllar önce ise rafine şeker kullanmayı bırakmış. Güne 2 bardak cappuccino ile başlayan 67 yaşındaki medya ustası, nadiren aldığı kırmızı şarap dışında alkol kullanmıyor.

8) Henry Ford

Henry Ford ise yiyecekleri yalnızca hammadde olarak görürdü. Öyle ki bahçesinden topladığı yabani otları öylece ya da sandviç yaparak yemek onun için yeterliydi.

9) Jeff Bezos

Jeff Bezos da sağlıklı beslenen idollerden. Güne eşi ve dört çocuğu ile kahvaltı yaparak başlıyor ve toplantılarını günün bu saatine denk getirmemek için çaba gösteriyor.
Bezos her zaman geleneksel kahvaltılar yapmıyor. Örneğin bir şirketin CEO’su ile yaptığı bir kahvaltıda “patates ile hazırlanmış ahtapot, pastırma, yeşil sarımsaklı yoğurt ve haşlanmış yumurta” siparişi vererek yeniliğe olan açlığını gösteriyor.
Kategoriler: Başarı, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/