Stajınız Bitmeden Mutlaka Birlikte Öğle Yemeği Yemeniz Gereken 5 Kişi

Dilara Avlupınar

Dilara Avlupınar

Boğaziçi Ekonomi

Staj başvuruları son hızla devam ediyor. Hayallerinizin stajını kaptığınızda, stajınız bitmeden tanışmanız gereken kişiler olacaktır. Onlarla yemeğe çıkmayı ya da bir kahve içmeyi ihmal etmeyin.

1) Danışman

Başlangıç olarak danışmanınız ile bir kahve içmek güzel olabilir. Kiminle çalışacağınızı ve ekip ruhunuzu iyi anlamış olmanız iyi bir staj deneyimi için önemlidir. Ayrıca bu sayede stajınız boyunca destek alabileceğiniz insanlar edinmiş olacaksınız.


2) Yönetici

Kıdemli bir yönetici ile kısa bir süre konuşmak istemez misin? Çekimser olmayın, teklifte bulunmak size hiçbir şey kaybettirmez. Büyük bir teknoloji şirketinin eski bir stajyeri, bir şirket lideriyle öğle yemeği yemenin düşündüğünüz kadar zor olmadığını ve kendisinin sadece bir e-posta atarak çalıştığı şirkette çok kıdemli birisiyle öğle yemeği yediğini belirtiyor.


3) Çalışmak istediğiniz pozisyonda çalışan kişi

Belki de birkaç yıl içinde çalışacağınız pozisyonda olan kişiyle tanışın ve kendisini yemeğe davet edin. Onun başardıklarını ve sizin bunları nasıl başarabileceğinizi öğrendiğiniz verimli bir sohbet eşliğinde yenecek bu yemek size çok şey katacaktır.


4) Diğer stajyerler

Çoğu zaman en iyi yemek arkadaşları akranlarınızdır. Birlikte çalıştığınız diğer stajyerler ile en azından bir kez öğle yemeği yemelisiniz. Böylece, ileride çalışmak istediğiniz şirkette bir pozisyon edindiklerinde size referans olabilirler.


5) Gerçekten ilginizi çeken kişi

Fikirlerine ilgi duyduğunuz o kişiyle bir kahve için ve öyle çok da resmi olmayan şeylerden bahsedin. Yemek/kahve eşliğinde işiniz ile alakalı ancak resmi olmayan bir sohbet, iki tarafın da güzel vakit geçirmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda güzel bir iletişim ağı da yaratmış olacaksınız.


Stajyer olduğunuz şirkette kişisel bağlarınızı güçlü tutmak, daha samimi bir çevre oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca yanlarında rahat hissettiğiniz insanlarla birlikte daha kolay ve daha verimli çalışabilir, stajınızın size katabileceklerini fazlasıyla alabilirsiniz.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2 

Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/