Sahaların Durdurulamayan Adamı Cristiano Ronaldo’dan 8 Alıntı

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

Dünyanın en büyük tartışmalarından birisidir, Ronaldo mu Messi mi? Nice yiğitler telef oldu bu tartışmada karşı tarafı haksız çıkarmak için. Bana sorarsanız böyle bir ikilemin içine girmeden, ikisini de aynı dönemde aynı ligde izleyebildiğimiz için ne kadar şanslı olduğumuzu düşünmeliyiz. Şimdi, bu bitirim ikiliden birisinin sözlerine kulak verelim.

1) “Futbolu bir sanat, futbolcuları da birer sanatçı olarak görüyorum. Eğer en iyi artist sensen yapacağın son şey zaten önceden yapılmış bir eseri tekrar yapmaktır.”

Ronaldo, kendine has oyun tarzıyla izleyiciyi büyülemeyi başarabilen bir futbolcu. Fantastik bir romanın başkahramanı kendisi, mümkün olmayanı mümkün kılarak her maçta yeni bir macera yaşatıyor bizlere.

2) “Mükemmeliyetçi birisi değilimdir ama her şeyin iyi yapıldığı duygusunu severim. Bundan daha önemlisi, sonsuz bir öğrenme, gelişme ve evrilmeye ihtiyacım olduğunu hissediyorum.”

Ronaldo’nun maçlarda ne kadar hırslı olduğunu görmüşsündür. Mükemmeliyetçi birisi olduğunu, bu yüzden kendine bu kadar kızdığını düşünebilirsin ama kendisini bir şeyleri hatalı yapmayı sevmiyor, o kadar.

3) “Çalışma olmadan yetenek hiçbir şeydir.”

Antrenmanlarda en yoğun çalışmayı yapan isim her zaman Ronaldo’dur. Hakkında belgesel çekilecek kadar çılgın bir antrenman programı var kendisinin. Bu yüzden, hiçbir zaman yalnızca yeteneğine güvenip çalışmayı boş vermiyor.

4) “Sevginiz beni güçlü kılar, nefretiniz ise durdurulamaz.”

Ronaldo, dünyanın en çok sevilen, aynı zamanda en çok nefret edilen futbolcusu olabilir. İnsanların duyduğu bu duyguları kendini motive etmek için kullanmayı biliyor Ronaldo.

5) “Asla uyanmak istemediğim bir rüyayı yaşıyorum.”

Birçok genç futbolcunun kendisine örnek aldığı bir isim Ronaldo. Geleceğin yıldızlarının odalarında duvarları süslüyor posterleri. O da bunun farkında ve bunu bir rüya olarak görüyor ve bu rüyadan uyanmak istemiyor.

6) “Hayallerimizi söylemek istemeyiz, onları göstermek isteriz.”

Ronaldo, hayalleri olan bir futbolcu. Başarılarının artarak devam etmesini istiyor. Bunun için yapması gereken şeyi yapıyor ve sürekli çalışıyor.

7) “En iyisi olma isteğimi asla saklamadım.”

Ronaldo, iddialı açıklamalar yapmayı seven bir isim. Bu açıklamalarında en iyi olmayı istediğini net bir şekilde belirtiyor. İsminin bir efsane olması onun en büyük dileklerinden birisi.

8) “Başkalarının neler düşündüğüne takıntılı olarak yaşayamayız. Bu şekilde yaşamak imkansız. Tanrı bile tüm dünyayı memnun etmeyi başaramadı.”

Dünyanın en çok eleştirilen isimlerinden birisi Ronaldo. Her hareketi, sözü acımasız bir şekilde eleştiriliyor. İnsanların duyguları onu motive ederken kendisine yapılan eleştirilere takılmıyor. Kafayı takarsa yaşamanın imkansız imkansız olduğunu biliyor o da.

This post is also available in: English

Kategoriler: Alıntılar, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/