Karantinaya Birebir: Netflix’te İzleyebileceğiniz Bir Gecede Bitirmelik 15 Mini Dizi

Netfleaks

Netfleaks

İzlemelere doyamadığım benim ❤️

Netflix mini dizileri son dönemlerin ilgi gören türlerinden. Bizce bunun en önemli sebebi her geçen gün dizi yapımlarının artması ve bu dizilerin sahip olduğu yüksek bölüm sayıları… Hangi diziyi bitirdik? Hangi dizide kalmıştık? O dizi kaç sezonmuş? Bu dizi kaç bölümmüş? Bu gibi sorular sorarken kaybolduk gittik Netflix’in içinde.
netflix mini dizileri
Netflix mini dizileri bu acılarımıza derman oldu. Bunu fark eden Netflix de bu yapımlara son dönemlerde ağırlık vermeye başladı. Bu içerikte de When They See Us, Unorthodox, Alias Grace  gibi son dönemlerin en iyi Netflix mini dizileri sizin için derlendi. Bazıları bir gecede, bazıları birkaç saatte bitirebilecek çerez tadında diziler. Netflix kısa diziler olarak da bilinen bu yapımların Koronavirüs sebebiyle karantinada olacağımız bu iki gece için birebir olduğunu hatırlatalım.

En iyi Netflix mini dizileri!
1. When They See Us (IMDb: 8,9)

Gerçek bir hikayeyi konu edinen When They See Us, Central Park Five ismiyle anılan beş gencin işlemedikleri bir suç yüzünden haksız sebeple yargılanmasını konu edinir. Central Park’ta koşuya çıkmış bir kadını cinsel bir saldırıda bulunduklarına dair bir iddiayla tutuklanan bu beş genç ülke çapında ses getiren bir davanın içinde kendilerini bulacaklardır. Bu yapım aynı zamanda Netflix mini dizileri arasındaki IMDb puanı en yüksek yapım.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat 13 dk – Toplamda 1 Sezon 4 bölüm
IMDb: 8,9 Rotten Tomatoes: %96 Google: %96 CEOtudent: 8,7
Eleştirmen Puanı (Metascore): 86/100
Tür: Biyograf, Suç, Drama
İnceleme ve yorum: Tek sezonluk ve 4 bölümlük bir mizi dizi olan When They See Us, her şeyden önce gerçekliğiyle etkiliyor. Senaryosu da gerçek bir hikayeye dayanan dizi, ırkçılığın dünya için ne kadar büyük bir sorun olduğunu tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Dizi haksızlığın, adalet sistemindeki çarpıklıkların, insanlar için çaresizliğin ne demek olduğunu çok iyi anlatıyor. Dizinin yapımcılarının Oprah Winfrey ve Robert De Niro olduğunu da belirtelim.

NETFLIX’TE İZLE2. Love, Death & Robots (IMDb: 8,5)

Çıktığı andan itibaren Netflix dizileri 2020 listemizin olmazsa olmaz yapımlarında biri: Animasyon severlere hitap eden Netflix dizisi Love Death & Robots‘un her bir bölümü 5-15 dakika arasında değişiyor ve her bölüm farklı bir konuyu ele alıyor. Tim Miller ve David Fincher gibi önemli isimlerin yapımcılığını üstlendiği dizinin konuları bilim kurgudan komediye, komediden fantastiğe, fantastikten korkuya kadar geniş bir yelpaze çiziyor. Farklı bir deneyim yaşamak isteyenlere eşsiz bir fırsat sunan dizi, 2019 yılının çok konuşulanları arasında yerini almıştı.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 15 dk – Toplamda 2 Sezon 19 bölüm
IMDb: 8,5 Rotten Tomatoes: %77 Google: %96 CEOtudent: 9,2
Eleştirmen Puanı (Metascore): 65/100
Tür: Animasyon, Mini Dizi, Komedi, Bilim Kurgu
İnceleme ve yorum: Love Death + Robots harika bir animasyon antolojisi. Yani her bölüm birbirinden bağımsız senaryolardan ve konulardan oluşuyor. Bilim kurgu, fantastik, fütüristik, siberpunk, biopunk gibi iddialı türlerin tamamına dahil olabilecek bir yapım. Animasyon olması da diziye bu anlamda çok özgür bir alan tanıyor. Kısa kısa hikayelerden oluşan dizinin bölüm sonlarında çarpıcı bir final ile karşılaşıyorsunuz. Bu yapım, bir dizi izlemenin ötesinde bir şey. Bizce eşi benzeri olmayan bir deneyim!

NETFLIX’TE İZLE
3. Unbelievable (IMDb: 8,4)

Dizi gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Marie genç bir kızdır. Tecavüze uğradığı için şikayette bulunur. Ancak bu şikayetin asılsız olduğu söylenerek Marie suçlanır. Bu olaya ise bakması için iki kadın dedektif görevlendirilir. Marie gerçekten doğruyu mu söylüyordur yoksa karşısındaki insanları kandırmaya mı çalışıyordur?
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 47 dk – Toplamda 1 Sezon 8 bölüm
IMDb: 8,4 Rotten Tomatoes: %98 Google: %92 CEOtudent: 8,8
Eleştirmen Puanı (Metascore): 83/100
Tür: Suç, Drama
İnceleme ve yorum: Dizinin başrol oyuncusu Kaitlyn Dever, Unbelievable’ı başarılı yapan başlıca neden. Kaitlyn’in oyunculuğu sıradan bir soruşturmayı büyük bir gizeme dönüştürmeye yetiyor. Suçlunun kim olduğuna dair yapılan tahminlere, mantık yürütme çabalarına, doğruların sorgulanmasına dahil olmadan duramıyorsunuz. Dizi bu anlamda seyircisini hikayeye dört dörtlük bir biçimde dahil etmeyi başarıyor. Bizim en beğendiğimiz noktalardan biri de konunun işlenişi ve ele alınışı. TV yapımlarında, dizilerde ve filmlerde incelenmesi ve konuşulması zor olan bir konu olan tecavüzün, kişilerde yarattığı psikolojik ve dramatik enkaz çok başarılı bir şekilde anlatılıyor.

NETFLIX’TE İZLE


4. Godless (IMDb: 8,3)

1880’ler Batı Amerika’sında korku saçan kanun kaçağı Frank Griffin, eskiden ortağı olan ve sonrasında düşmanı olan Roy Gode’un peşine düşer. Bu kovalamacanın sonunda, La Belle adında tamamı kadınlardan oluşan kasabaya yolları düşmüştür.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 64 dk – Toplamda 1 Sezon 7 bölüm
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %85 Google: %95 CEOtudent: 8,6
Eleştirmen Puanı (Metascore): 75/100
Tür: Vahşi Batı, Drama
İnceleme ve yorum: Godless, çekim teknikleriyle, kostümleriyle, dekoruyla modern Western türünün eşsiz bir örneği. Vahşi batı hasreti çekenleri aşırı tatmin edecek bir yapım. Konu olarak Western türünden biraz farklılaşıyor. Soluk benizli, kızılderili, siyah adam gibi temalardansa dönemin acımasızlığını konu ediniyor. Bazen diziyi bir sanat filmi havasına büründüren sahnelerle karşılaşıyorsunuz, bazen aksiyon bir an bile dinmiyor. Dinamiği ve matematiği alışılmışın dışında bir dizi. Mutlaka bir şans verin! Netflix dizileri arasında görebileceğiniz nadir vahşi batı temalı yapımlardan.

NETFLIX’TE İZLE5. Rise of Empires: Ottoman (IMDb: 8,0)

Netflix mini dizileri listesinde olup olmayacağını tartışırken senaryosu gereği olması gerektiğini düşündüğümüz bir yapım olan Rise of Empires: Ottoman aslında bir belgesel dizi. Ana dili İngilizce olan dizi, Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselme dönemi yıllarını ele alıyor. Fatih Sultan Mehmet adıyla bilinen II. Mehmet’in dillere desten fetih öyküsü belgeselsi bir bakış açısıyla anlatılıyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 44 dk – Toplamda 1 Sezon 6 bölüm
IMDb: 8,0 Rotten Tomatoes: %91 Google: %91 CEOtudent: 8,9
Tür: Belgesel Dizi, Tarih, Biyografi

NETFLIX’TE İZLE


6. Unorthodox (IMDb: 8,0)

Bazen yaşadığınız toplumda kendinizi sıkışmış ve bunalmış hissediyor musunuz? Peki, buna cevabınız evet ise kaçmaya yeltendiniz mi hiç? Unorthodox, Yahudi bir genç kız olan Esty’nin katı kurallarla çevrili topluluğundan kaçışını konu alıyor. Tıpkı annesi gibi o toplulukta farklı ve sıkışmış hisseden Esty’nin peşini ise bırakmıyorlar. Tek başına, daha önce tek başına hiç hareket etmemiş birisi başka bir ülkede nasıl yaşama uyum sağlayabilir? Merak ediyorsanız Unorthodox sizi bekliyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 53 dk – Toplamda 1 Sezon 4 bölüm
IMDb: 8,0 Rotten Tomatoes: %95 Google: %95 CEOtudent: 8,5
Eleştirmen Puanı (Metascore): 85/100
Tür: Drama
İnceleme ve yorum: Unorthodox, gerçek bir hikayeden uyarlanan ve sinematografisi çok başarılı olan film gibi bir dizi. Bir kadının özgürlüğe kaçış hikayesi çok dokunaklı detaylarla karşımıza çıkıyor. Müzikleriyle, görüntü yönetmenliğiyle çok zengin ve sanatsal anlatımı çok güçlü bir yapım. Yeni Netflix dizileri arasında da öne çıkıyor.

NETFLIX’TE İZLE7. The Spy (IMDb: 7,9)

İsrail’in en ünlü ajanlarından olan Eli Cohen’in 1960lı yıllardan geçen hikayesine tanıklık ediyoruz. Suriye’de İsrail adına casusluk yapan Cohen yeni görevi nedeniyle Şam’da yaşamaya başlar. Cohen kısa bir süre içinde kendini Suriye’nin önde gelen ailelerine ve yüksek sosyetesine kabul ettirir ve başarılı bir şekilde içeri sızar. Bu bağlantılar sayesinden dönemin politikalarına da yön vermeyi başarır. Komedi filmleriyle tanıdığımız Sacha Baron Cohen’i başrolde izlediğimiz The Spy’ın senaryosunu ise Gideon Raff kaleme alıyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 53 dk – 1 Sezon 6 Bölüm
IMDb: 7,9 Rotten Tomatoes: %86 Google: %92 CEOtudent: 7,9
Eleştirmen Puanı (Metascore): 68/100
Tür: Drama, Tarih
İnceleme ve yorum: Senaryosunu gerçek olaylara dayandıran The Spy tarih düşkünleri ve Orta Doğu’yu keşfetmeyi sevenler için güzel bir seçenek oluşturuyor. İsrail ve Suriye arasında geçmişten günümüze gelen anlaşmazlığı kavramak açısından bilgilendirici bir özelliği olan The Spy’da komedi rolleriyle adından sıkça söz ettirmiş Sacha Baron Cohen’i bu rolle izlemek ise oldukça hayranlık uyandırıcı ve önyargıları kıran cinsten. İyi çekimler, başarılı oyunculuk ve gerçek bir hikaye birleşince “kesin izlenmeli” listesine eklemenizi tavsiye ediyoruz. Netflix mini dizileri arasında dikkat çeken yapımlardan biri.

NETFLIX’TE İZLE


8. Maniac (IMDb: 7,8)

Maniac günümüzde dünyasına benzer bir dünyada geçiyor. Dizi, gizemli bir ilaç firmasına deneklik yapan iki yabancı olan Annie Landsberg (Emma Stone) ve Owen Milgrim’in (Jonah Hill) hikayesini konu alıyor. Annie aile ile olan ilişkilerini kaybetmiş ve amaçsızca yaşamını sürdürür. Zengin ve varlıklı bir iş adamının beşinci oğlu olan Owen da bütün yaşamını bir türlü netleşmeyen bir şizofreni teşhisi ile geçirmiştir. Hayattan pek de bir beklentisi kalmayan bu ikiliye Dr. James K. Mantleray ciddi bir farmasötik tedavi önerisinde bulunur. Bu ilacın, deneklerin yaşadığı bütün problemlere sonsuza kadar çözüm getireceği iddia edilir. Fakat işler hiç de beklenildiği gibi gitmez.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 40 dk – 1 Sezon 10 Bölüm
IMDb: 7,8 Rotten Tomatoes: %85 Google: %92 CEOtudent: 7,7
Eleştirmen Puanı (Metascore): 76/100
Tür: Komedi, Drama, Bilim Kurgu
İnceleme ve yorum: Maniac olay içinde, olay içinde, olayların yaşandığı çok katmanlı bir senaryoya sahip. Fakat o kadar iyi bir kurgusu var ki bu çok katmanlı yapıyı en sade biçimde anlatabiliyor. Bu sebeple de seyircisini fazlasıyla mutlu etmeyi başarıyor. Dizinin başrollerinde Oscar’lı oyuncu Emma Stone var ve muazzam bir performans sergiliyor. Konu olarak da klişelerden sıyrılmayı başaran çok farklı bir yapım. Güçlü ve bambaşka bir hikayesi var.

NETFLIX’TE İZLE9. Alias Grace (IMDb: 7,8)

Grace Marks, İrlanda’dan Kanada’ya göç eder ve Thomas Kinnear adında birinin yanında hizmetçilik yapmaya başlar. Çalışmaya başladıktan belli bir süre sonra, bir adamın ona yardım etmesi ile birlikte evin sahibini ve de kahyasını korkunç bir şekilde öldürmekle suçlanır. Hüküm giyer ve 16 yaşında olduğu için ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. Grace’nin olay gününe dair hiçbir şey hatırlamıyor oluşu halkı ikiye ayırır. Grace’nin hafızasını yerine getirmek için Amerika’nın başarılı psikologlarından Dr. Simon Jordan, Grace ile çalışmaya başlar.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 44 dk – 1 Sezon 6 Bölüm
IMDb: 7,8 Rotten Tomatoes: %99 Google: %94 CEOtudent: 7,9
Eleştirmen Puanı (Metascore): 81/100
Tür: Biyografi, Suç, Drama
İnceleme ve yorum: Margaret Atwood’un Damızlık Kızın Öyküsü adlı kitabından uyarlanan The Handmaid’s Tale’i biliyor ve hatta izlemiş olabilirsiniz. Alias Grace konu olarak değil ama tema olarak bu diziye benzetilen bir yapım. Zaten yine Margaret Atwood’un Nam-ı Diğer Grace adlı kitabının bir uyarlaması. Bir kadının kendini anlatabilme mücadelesi ve özgürlük savaşı işleniyor. 6 bölümlük ve ikinci sezonunun çekilip çekilmeyeceği hala belirsiz olan yapım. Devam etmesi muhtemel çünkü ilk sezon hikayeyi açıklığa kavuşturan bir sonla bitmiyor. Dizinin görselliği ve dönemi yansıtış biçimi çok başarılı. “Bir gecede izleyip bitiririm” denilecek türden bir yapım.

NETFLIX’TE İZLE


10. The English Game (IMDb: 7,6)

1880’ler İngiltere’sinde futbol sınıfsal bir spor. Zenginler ligleri ellerinde tutuyor ve işçi sınıfına zorluk çıkarıyor. Ancak tahmin edemeyecekleri bir şeyle karşılaşıyorlar. İşçiler futbolda resmen devrim yapıyor. Aristokratlar kuralları yazıyor ve ligi yönetiyorlar. İşçiler ise fabrikada saatlerce çalıştıktan sonra yaptıkları kısıtlı antrenmanlarla ligde yer edinmeye çalışıyor. Yönetmen koltuğunu Birgitte Stærmose ve Tim Fywell’in paylaştığı dizi modern futbolun köklerini seyirciyle buluşturuyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 45 dk – 1 Sezon 6 Bölüm
IMDb: 7,6 Rotten Tomatoes: %53 Google: %95 CEOtudent: 7,8
Eleştirmen Puanı (Metascore): 62/100
Tür: Drama, Tarih, Spor
İnceleme ve yorum: Eğer futbola gönül vermiş ya da “Nedir bu futbol?” diyen biriyseniz bence bu diziye bir şans vermelisiniz. Futbola karşı önyargılarınızı bir köşeye bırakın. Felsefeci Simon Critchley, “Futbol Düşünürken Aslında Ne Düşünürüz?” kitabında “Futbol zaman deneyiminde özel bir boyut açar. En çok da maçı canlı izlediğimizde olur bu: Her şeyin askıya alındığı bir şimdide, maçın şimdisinde asılı kalırız. Bu şimdinin her ânında gelecek açık ve belirsizdir.” diye açıklıyor futbolu.

NETFLIX’TE İZLE11. I Am Not Okay with This (IMDb: 7,6)

Telekinetik güçlere sahip olduğunuzu düşündünüz mü hiç? Nasıl olur? 15 yaşında bir lise öğrencisi olan Sydney telekinetik güçlere sahiptir. Bu yeni ortaya çıkan yetenekleri onda büyük bir heyecan oluşturur ve onları keşfetmeye çalışır. Bunun yanında ise her genç gibi ailesiyle arasındaki sürtüşmelere, yeni keşfedilen cinselliğe ve okula ayak uydurmaya çalışır. Birbirinden farklı maceralar artık onu bekliyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 30 dk – 1 Sezon 7 Bölüm
IMDb: 7,6 Rotten Tomatoes: %86 Google: %95 CEOtudent: 7,9
Eleştirmen Puanı (Metascore): 68/100
Tür: Komedi
İnceleme ve yorum: 7 bölümlük mini dizi olan I Am Not Okay with This, kendi süper güçlerini keşfeden ergen bir kızın hikayesini anlatıyor. Bu dizi de Netflix’in diğer gençlik yapımları gibi bolca cinsel öğe barındırıyor. Karakterlerin gelişimleri, olay örgüleri gayet başarılı. Bir çırpıda izlenebilecek türden.

NETFLIX’TE İZLE


12. Fatma (IMDb: 7,5)

Fatma toplum tarafından görünmeyen, fark edilmeyen biridir ve temizlikçilik yaparak yaşamını sürdüren yalnız bir kadındır. Fatma’nın kocası Zafer kısa bir süre önce cezaevinden tahliye olmuştur. Tahliyesinden çok kısa bir zaman sonra adam ortadan kaybolur. Fatma kocasını aramaya kararlıdır. Fakat bu arayış Fatma’yı büyük bir kaosun içine çeker. Bu kaosun ilk adımı Fatma’nın kendini içinde bulduğu bir cinayet ile başlar. Fatma bir yandan yaşamın zorlukları ile baş etmeye çalışırken, diğer yandan kendi iç yolculuğunu da tamamlamak zorundadır.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 40 dk – 1 Sezon 6 Bölüm
IMDb: 7,5
Tür: Suç, Dram, Gerilim

13. The Haunting of Bly Malikânesi (IMDb: 7,4)

Dizi, İngiltere’de 1980 yıllarında geçiyor. Henry Wingrave, yeğenlerinin bakımını üstlenen yatılı bakıcının trajik bir şekilde hayatını kaybetmesi üzerine yeni bir yatılı öğretmen aramaktadır. Amerikalı Dani 6 aydır Londra’dadır ve amca Henry Wingrave’in ilanına başvurur. İşe alınan Dani, Bly’daki malikaneye gider. Miles ve Flora görünüşte çok tatlı ve akıllı çocuklardır. Dani ise malikaneye ve çevreye bayılmıştır. Fakat zaman geçtikçe karanlık sırlar tek tek açığa çıkacaktır, çocuklar da ev de garipliklerle doludur. The Haunting of Hill House’un devamı niteliğinde olan The Haunting of Bly Manor, gerilim dolu anlar yaşamak isteyenler için bire bir. Küçük bir öneri; izlerken detaylara dikkat edin, bazı sürprizler sizi bekliyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 54 dk – 1 Sezon 9 Bölüm
IMDb: 7,4 Rotten Tomatoes: %86 Google: %87 CEOtudent: 8,0
Eleştirmen Puanı (Metascore): 62/100
Tür: Drama, Korku, Gizem
İnceleme ve yorum: Dizi ilk bölümden seyirci koltuğunda oturanları germek için söz vermiş gibi. Bir sürü odası olan kocaman bir ev, karanlık çevre ve bir de göl varsa başından bir şeylerin iyi gitmeyeceğini anlıyorsunuz. Detayları fark ettikçe şaşırıp daha da gerileceğiniz bu dizide oyuncuların mimikleri, çocukların soğukkanlı halleri karşısında sinirleriniz biraz bozulabilir. Akşam olunca çekinerek izlediğim bu diziyi gerilimle arası olmayanlara gündüz izlemelerini öneriyorum. Bölüm sürelerinin uzunluğu ve bölüm sayısının 9 olması sebebiyle bu yapım Netflix mini dizileri arasında olmalı mı diye çok düşündük. Fakat sürükleyiciliği öylesine güzel ki bizi ikna eden şey de bu oldu.

NETFLIX’TE İZLE14. Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker (IMDb: 7,3)

Kendinizi, hayat mücadelenizi sorguladığınız zamanlar oluyor mu? “O ne yapmış?” “Bu şunu nasıl başarmış?” gibi sorular hayatımızın her alanında bizimle birlikte. Self-Made Amerika’nın ilk imparatorluk kurmuş ve milyoner olmuş kadını Madam C.J Walker’I konu alıyor. Gerçek ismi Sarah Breedlove olan Walter 1867 yılında dünyaya geliyor. Bir girişimci ve aktivist olan Walker aynı zamanda son derece hayırsever bir kişi. Ilham dolu bir hikayeye sahip olan dizi izleyicilerine her sahnede umudu aşılıyor. Yönetmen koltuğuna Nicole Asher’in oturduğu dizinin uygulayıcılı yapımcılarının arasında başarılı basektbolcu LeBron James yer alıyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 47 dk – 1 Sezon 4 Bölüm
IMDb: 7,3 Rotten Tomatoes: %68 Google: %94 CEOtudent: 6,9
Eleştirmen Puanı (Metascore): 64/100
Tür: Drama
İnceleme ve yorum: Yaşadığımız dönem gereği pek çoğumuz karamsarlık içindeyiz. Büyük bir belirsizlik içinde yarınımızın ne olacağını bilmeden yaşamaya çalışıyor ve her geçen gün umudumuzu kaybediyoruz. Walter küçük yaşta anne ve babasını kaybettikten ve evlenip çamaşırcı olduktan sonra milyoner olabileceğini öngörebilmiş midir? Bu dönemde geleceğe dair umudu yitirmemek için bu tarz yapımlar izlemek iyi gelecektir. Dönemin ayrıntılarına yer verilen dizinin oyuncu kadrosu da büyük bir alkışı hak ediyor.

NETFLIX’TE İZLE


15. Into the Night (IMDb: 7,1)

Kozmik olaylar sonucu Güneş, dünya ve insanlık için tehdit olmaya başlamıştır. Into The Night, karanlık tarafa geçip hayatta kalmak için batıya gitme mücadelesi veren bir adamın öyküsünü anlatıyor. Güneş artık dünyadaki yaşamını yok etmeye başlar. Kahramanımız ise güneş doğmadan karanlığın hakim olduğu coğrafyalara gitmek için yola çıkar. Gece saatlerinde Brüksel’den havalanan bir uçağı kaçıran kahramanımız, güvenli karanlığa ulaşmak adına pilotları uçağı batıya doğru yönlendirmelerini söyler. Ayrıca dizinin oyuncu kadrosunda Mehmet Kurtuluş da yer almaktadır.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 37 dk – 1 Sezon 6 Bölüm
IMDb: 7,1 Rotten Tomatoes: %86 Google: %91 CEOtudent: 7,7
Tür: Gerilim, Drama, Bilim Kurgu

NETFLIX’TE İZLE16. Dracula (IMDb: 6,8)

Dracula, bizi 1897 senesinin Transilvanya’sına davet ediyor. Kana susayan Kont ve Viktorya dönemindeki Londra için kurduğu planları izleyeceğiz. Dracula’nın önceki versiyonlarını sevenler için yine karanlık dünyada unutulmaz bir macera vaat ediyor. Netflix ve BBC ortaklığında hayata geçirilen ikonik Dracula’da başrolde Claes Bang’i izliyoruz. Dizi bazı izleyenler tarafından Bram Stoker’ın romanına sadık kalınmamasıyla eleştirilse de revize edilmiş versiyonuyla çoğu izleyici tarafından tam not aldı.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 90 dk – 1 Sezon 3 Bölüm
IMDb: 6,8 Rotten Tomatoes: %70 Google: %87 CEOtudent: 7,4
Eleştirmen Puanı (Metascore): 75/100
Tür: Drama, Korku
İnceleme ve yorum: Dracula yeni versiyonu, çok iyi anlatılan bir hikayenin çok ilginç bir dönüşü olarak karşımıza çıkıyor. Dizi şiddetli, güzel ve şaşırtıcı derecede romantik. Güçlü hikayesi ve Claes Bang’in Dracula’ya kattığı derinlik ile dizi tam bir görsel şölene dönüşüyor. Bu yapım ayrıca Netflix mini dizileri arasında bölüm sayısı en düşük olan dizi.

NETFLIX’TE İZLE


Netflix mini dizileri dışında önerebileceğimiz diğer listeler:

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version