Kampüse Dönmenin Keyif Verici 5 Özelliği

Sonunda döndük kürkçü dükkanlarına! Hüzünle yaz tatiline veda ederken, içten içe kampüsü de özledik. İtiraf etmekte zorlanıyoruz çünkü final dönemleri gelip çattığında “Özledim!” dediğimiz günler için pişman olacağımızı çok iyi biliyoruz.

Yine de kampüsün getirdiği döngüye girdiğimiz için mutlu hissettiğimiz noktalar olmuyor değil! Okula dönmenin mutluluk veren 5 güzel yönünü sizler için toparladık. Umarız bu özlem bir sene boyunca sürer. Sınavsız okul yapsalar iyiydi ama…

1) Karşılaşmalar keyiflidir!
“Aaa çok özledim seni!” 

Yaz tatili boyunca uzak kaldığınız arkadaşlarınızı gördüğünüz zaman merhabalaşmak, sarılmak, kapı arasında iki çift laf edebilmek okulun başlamasının en pozitif yönüdür. Gülen yüzler görmek ve gülümsemek karamsarlığa son verdiren en doğal yöntemlerdendir. Kullanın, kullandırtın!


2) İlkler her zaman temiz başlangıçlardır. 
Bu motivasyon “İyi oldu okulun açılması ya!” dedirtir. Dikkat!

İlk hafta bittiğinde kendinizde büyük bir motivasyon hissedersiniz çünkü yaz tatilinde alınan kararlar uygulamaya geçmek için tetikte beklemektedir. Temiz defterler, özenle tutulmuş ilk notlar, okul ajandası derken yeni dönemden ve kendinizden beklentiniz büyüktür.


3) Merdivenlerdeki “geyik muhabbeti” iple çekilir. 
O basamaklar kürkçü dükkanının en güzel mekanıdır.

Derslerin yoğunlaşmadığı, hocaların giriş konuşması yapıp “Haftaya başlıyoruz.” dediği o güzide hafta ilk haftadır. Bize de yapacak tek şey kalır. Bol bol boş vakit varken bütün yazın kritiğini yapmak! Kampüste mutlaka arkadaşlarla çekilip derin muhabbetlere dalacak bir merdiven basamağı vardır. O basamaklar kürkçü dükkanının en güzel yeridir. Sınavların “s”si bile akıllarda yokken, aylaklık etmenin tadı hiçbir yerde bulunmaz!


4) Sonbaharda hayat öğrenciye güzeldir. 
Ortak nokta okuldur, kimi arasan bulursun.

Deniz ve güneşle vedalaşıp şehre dönmek kolay olmasa da sonbahar şehirde öğrenci hayatı için oldukça güzel bir dönemdir. Kampüste yapılan spontane planlar ve etkinliklere katılmak okula dönmenin en keyifli yanıdır. Yaz boyunca iki farklı uçta tatil yaptıktan sonra her arkadaşının bir telefon uzağında olduğunu bilmek yüzde gülümseme yaratır!


5) Aynı zamanda her başlangıç finish’e doğru atılmış bir adımdır.
“Büyüdük mü yaşlandık mı bilmem ama buralar benden sorulur.”

Her yeni dönem bir başka macerayı da beraberinde getirir. Kimi zaman yeni bir seçmeli ders, kimi zaman taze bir uzun dönem stajı olabilir bu macera. Fakat her yeni başlangıç mezuniyete, yani sonun başlangıcına doğru giden büyük bir adımdır. Artık okulunuz, kampüsünüz, arkadaşlarınız eviniz; hatta aileniz olmuştur. Okula dönünce hissettiğiniz aitlik hissi, biriktirdiğiniz özlemi bitirecek cinstendir.

Facebook'ta Paylaş new-twitter-paylas

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/