Karşınızdaki İnsanın Sizin Enerjiniz Üstündeki Etkisi

Karşınızdaki kişinin psikolojisi sizi de etkisi altına alıyor. Bundan dolayı kiminle görüştüğünüze dikkat etmeniz gerekiyor. Bilim adamlarının yaptığı bir araştırma, bitkilerin diğer bitkilerden alternatif bir enerji kaynağını nasıl çıkarabileceğini kanıtladı. Bu kanıt, insanların aynı şekilde başkalarından enerji çekebilme yeteneğine sahip olduklarını gösteren kanıtlar sunabilir. Başka bir deyişle, insanların kendilerini çevreleyen kişilerin enerjinizi emebileceği anlamına gelir. Yeni biriyle tanıştığında ve kendinizi negatif bir enerjiyle dolduğunuzu hissettiğinizde, aslında karşı tarafın enerjisini emiyorsunuz demektir. Psikologlara göre, bitkilerin gelişmesi için suya ve ışığa ihtiyacı vardır. Aynı şekilde insanlarda pek farklı sayılmaz. Bedenlerimiz süngerlere benzer ve çevreyi emebiliriz. Bundan ötürü bazı arkadaş gruplarında duygusal karmaşıklık yaşayan kişilerin, çevresindeki dostlarında da moral bozucu bir etki bırakmasının nedeni budur. 

İnsanlar çiçeklere benzer

İnsan organizması, duygusal durumları beslemek için gerekli enerjiyi alan bir bitkiye çok benziyor ve bu öz, hücreleri harekete geçirebilir veya kortizol ve hücrelerde artışa neden olabilir ve duygusal tetiklemeye bağlı olarak katabolize olur. Uzmanlar bir dizi deneyle, Chlamydomonas reinhardtii’yi yetiştirerek, enerji sıkıntısı ile karşılaştıklarında, çiçeklerin komşu bitkisel selülozdan enerji ürettiklerini göstermeyi başardılar. Profesör Kruse, “Böyle bir davranışın bitkisel organizmada doğrulandığı ilk kez görülüyor” diyor. Aynı şekilde insanlara uygulanabileceğine inanılıyor ve enerji çalışmaları önümüzdeki birkaç yıl içinde daha da ilerlediğinde, bunun zamanla insanlara da aktarıldığını göreceğiz.

Enerji çalışmaları yakın gelecekte daha gelişmiş hale geldiğinde, bunun insanlara da çevrildiğini göreceğiz..                                                                                                               Bader-Lee

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/