Apple Pay Türkiye’de Nasıl Kullanılır ? 

Geçtiğimiz pazar günü itibariyle Apple iOS 11’i WWDC(Worldwide Developer Conference)’da duyurdu. Apple Pay ise telefondan kablosuz olarak ödeme yapmanızı sağlayan bir ödeme yöntemi. Ancak çoğumuzun merakla beklediği Apple Pay Türkiye de halen aktif olmadı.

Apple Pay Türkiye’de Çalışıyor Mu ? 

Türk Kredi Kartlarınızı direk wallet uygulamasına ekleyerek Apple Pay’i Türkiye’de kullanamazsınız.Ancak Resmi olarak Türkiye’de aktif olmayan Apple Pay’i Türkiye’de kullanmanın bir kaç yolu var. 
Size bunun en basit yöntemini anlatacağım. 
Wildcard adlı İngiliz Firmanın Boon Adlı bir uygulaması mevcut.  Bu uygulamayı kurmadan önce Ayarlar-Dil ve Bölge Bölümünden Bölgenizi İngiltere olarak ayarlamanız gerekmekte ve ek olarak 3D Secure(3 Boyutlu Ödeme Sistemini) destekleyen bir kredi kartınız olmak zorunda. Uygulamayı bu ayarları yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra sisteme basitçe üye oluyorsunuz ve size para eklemeden önce basic üyelik seçeceği ile üyelik açılıyor. Ardından oluşturulan sanal kartı apple wallet’e ekleyebileceğiniz bir buton çıkmakta. Ancak Basic üye olduğunuz için sanal karta para yükleyebilmeniz mümkün değil. Bu nedenle üyelik tipini yükseltmelisiniz.
Üyelik tipini yükseltmek için bir İngiltere adresi girmeniz gerekmekte. Nereyi gireceğinizi size kalmış. Ben Londra’da yaşarken kaldığım otelin adresini verdim. Ardından sistem üyeliğinizi otomatik yükseltip para yüklemenize izin veriyor.  
Para yükledikten sonra temassız ödeme destekleyen bir restorana veya mağazaya gidip(Starbucks Destekliyor.) temassız ödeme yapacağınızı belirterek wallet uygulamasını açın ve boon Kartını orada seçin ardından temassız ödeme işlemi pos’da hazır olduğunda  ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. 
Ve bu yolla Apple Pay’i Türkiye’de kullanabilirsiniz. 
Kategoriler: Teknoloji, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/