Johnny Depp Filmleri: Hollywood’un Sevilen Oyuncusunun En İyi Filmleri

Johnny Depp Filmleri

Johnny Depp filmleri dediğimiz zaman, akla ilk olarak oyuncunun Karayip Korsanları serisindeki Jack Sparrow karakteri ve Tim Burton filmlerindeki rolleri geliyor. 58 yıllık hayatına 80’i aşkın film sığdıran Johnny Depp, oldukça başarılı bir kariyere sahip olmasına rağmen Oscar ödülü kazanamamış oyuncular denildiğinde akla gelen ilk isimlerden.

Canlandırdığı hemen her karakteri ikonik birer karaktere çevirmesi, onun alametifarikalarından biri. Öyle ki, hiç Oscar ödülü kazanamamış olsa bile, dünyanın en büyük film yıldızlarından biri olarak kabul edilmektedir. Hatta 2015 yılında “Disney Efsanesi” unvanını kazanmıştır.

Filmografisinde birbirinden değerli filmler barındıran oyuncunun IMDb puanlarına göre en iyi 20 filmini sizler için derledik. Gelin, Johnny Depp filmleri listemize hep birlikte göz atalım.


1) Benny & Joon (1993) | IMDb: 7.2

Johnny Depp Filmleri

 • Yönetmen: Jeremiah S. Chechik
 • Tür: Komedi, Dram, Romantik
 • Oyuncular: Johnny Depp, Mary Stuart Masterson, Aidan Quinn

Johnny Depp filmleri listemizin ilk filmi olan Benny & Joon, zihinsel engelli bir kadın olan Joon ve Buster Keaton’ı kendisine rol model olarak seçen Sam adındaki iki karakterin hikâyesini anlatıyor. Joon, ağabeyi Benny ile birlikte yaşamaktadır. Benny, aynı zamanda bir araba tamircisidir. Kardeşi Joon’u çok sevmesine rağmen zihinsel engelinden dolayı zor bir hayat geçirmektedir.

İki kardeş kendi hallerinde yaşamlarına devam ederken bir gün Sam adında biri çıkagelir. Sam, Buster Keaton hayranıdır. Hatta o kadar seviyordur ki, hayatını Buster Keaton gibi sürdürmektedir. Joon ve Sam kısa sürede birbirlerine aşık olurlar. Benny, kendini bir anda bu iki aşığın arasında bulur. Bir tarafta zihinsel engelli Joon, bir tarafta Buster Keaton gibi yaşayan Sam ve Benny. Bu üçlü, çok daha farklı, keyifli ve renkli bir hayata merhaba derler.


2) Chocolat – Çikolata (2000) | IMDb: 7.2

Johnny Depp Filmleri

 • Yönetmen: Lasse Hallström
 • Tür: Dram, Romantik
 • Oyuncular: Johnny Depp, Juliette Binoche, Alfred Molina

Yeniliklere kapalı olan, katı ahlak kurallarına sahip küçük bir Fransız köyüne gidiyoruz. Bu köye yeni taşınan bir kadın ve kızı, köyde bir çikolata dükkanı açarlar. Bu dükkan, köy sakinlerinin bugüne kadar şahit olmadığı farklılıkta bir dükkandır. Büyük bir merakla dükkanı ziyaret eden köy halkının hayatı bir anda değişmeye başlar. Dükkan sayesinde daha önce hiç yaşamadıkları zevki, eğlenceyi, umudu ve daha pek çok duyguyu yaşarlar.

Öte yandan, başta belediye başkanı olmak üzere köy halkının yaşadığı bu tatmin duygularının karşısında olan insanlar da vardır. İki taraf arasında gizliden gizliye bir savaş başlar. Ancak, dükkanda bulunan her biri birbirinden lezzetli, insana yaşatmadığı duyguları yaşatan çikolataları reddetmek, onlar için de oldukça zor bir sınav olacaktır.


3) Rango (2011) | IMDb: 7.2

Johnny Depp Filmleri

 • Yönetmen: Gore Verbinski
 • Tür: Animasyon, Macera, Komedi, Aile, Western
 • Seslendirenler: Johnny Depp, Isla Fisher, Timothy Olyphant

“Hayattaki tek amacınız kalabalığa uyum sağlamak ise hedefiniz ne kadar yüksekte olabilir ki?” Son yılların en başarılı animasyon filmlerinden biri olan Rango, sinema dünyasına bu sloganla tanıtılmıştı. Johnny Depp, bu filmde Rango ismindeki bir bukalemuna sesiyle hayat veriyor. Rango, birtakım kimlik bunalımları yaşayan bir bukalemundur.

Sıradan bir hayatı vardır ve başına gelebilecek kötülüklere karşı her zaman hazırlıklıdır. Ancak bir gün kendini kuralsızlığın, kanunsuzluğun, kötülüğün kol gezdiği bir vahşi batı kasabasında bulur.

Yıllardır sürdürdüğü korunaklı hayatını bir anda geride bırakmak zorunda kalan Rango, böyle bir kasabada ne yapacağını bilemez. Kasaba halkı ise yıllardır yaşadığı bu kötü ortamda onu farklı bulduğu için çok sevmiştir. Hatta öyle ki, Rango, kasabanın şerifi olur.

Rango için her şey yolunda giderken kasabanın kötü adamları ondan hiç hoşlanmaz. Rango için artık bambaşka bir serüven başlar. Onun yaşadığı dönüşüm hikâyesi, Johnny Depp’in eşsiz seslendirmesiyle çok daha keyifli bir hâl alır.


4) Corpse Bride – Ölü Gelin (2005) | IMDb: 7.3

Johnny Depp Filmleri

 • Yönetmen: Tim Burton
 • Tür: Animasyon, Aile, Fantastik, Müzikal, Romantik
 • Seslendirenler: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Emily Watson

Victor Van Dort ve Victoria Everglot, yakın zamanda evlenmeyi planlayan nişanlı bir çifttir. Van Dort ailesi sosyetede tanınan, Everglot ailesi ise paraya ihtiyacı olan bir ailedir. Çift, düğün hazırlıklarını sürdürürken Victor Van Dort, bir gün bir iskelet bulur ve o iskeletin parmağındaki yüzüğü kendi parmağına takar. Ancak yüzüğün sahibi olan iskelet Emily ya da diğer adıyla Ölü Gelin’dir. Victor Van Dort kendini bir anda ölüler diyarında Emily ile evlenmiş şekilde bulur. Ne yapacağını bilemeyen Victor Van Dort, ölüler diyarındaki eşi Emily ve dünyadaki nişanlısı Victoria arasında tercih yapmak zorundadır.

Sesiyle Victor Van Dort karakterine hayat veren Johnny Depp, oyunculuğunun ardından seslendirme alanındaki başarısıyla da ön plana çıkar.


5) Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street – Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi (2007) | IMDb: 7.3

Johnny Depp Filmleri

 • Yönetmen: Tim Burton
 • Tür: Dram, Korku, Müzikal, Gerilim
 • Oyuncular: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman

Esasen 1936 yılında sahnelenen bir Broadway Müzikali olan Sweeney Todd, Tim Burton’ın eşsiz dokunuşlarıyla 2007 yılında kendine sinema perdesinde yer buldu. Eşi ile birlikte İngiltere’de yaşayan Sweeney Todd, berberlik yapmaktadır. Kendi hâlinde bir yaşantısı varken, bir iftira sonucu hapse atılır. Hatta bununla da kalmayıp sürgüne gönderilir. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan Sweeney Todd, yıllar yıllar sonra yaşadığı yere geri gelir. Ancak her şey o kadar değişmiştir ki…

Kendisine hemen bir berber dükkanı açan Sweeney Todd, ona bu iftirayı atanları bulmaya çalışır. En büyük yardımcısı ise alt katında pastane işleten Bayan Lovett olur. Sweeney Todd, berber dükkanında adeta bir cellada dönüşürken, Bayan Lovett, ünü tüm şehre yayılmış keklerinin ve çöreklerinin kokusuyla herkesi baştan çıkarır.


6) Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest – Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı (2006) | IMDb: 7.3

Johnny Depp Filmleri

 • Yönetmen: Gore Verbinski
 • Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
 • Oyuncular: Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley

Karayip Korsanları serisi, Johnny Depp filmleri listemizin hiç şüphe yok ki en sevilen filmlerinden. Serinin ikinci filmi olan Ölü Adamın Sandığı, ilk filmin yarattığı etkiden sonra dünya genelinde büyük talep görmüştü. İkonik karakter Jack Sparrow’un Uçan Hollandalı olarak da bilinen hayalet geminin kaptanı Davy Jones’a geçmişten kalan bir borcu vardır. Jack Sparrow, eğer borcunu ödemezse hayatının geri kalanını Davy Jones’un kölesi olarak geçirecektir.

Hem Davy Jones hem de tayfası lanetlidir ve bu lanetten kurtulmak için Davy Jones’un kalbine ihtiyaçları vardır. Kalp ise bir sandıktadır. Gerek hikâyesi gerek de yaşattığı görsel şölenle bir kez daha izleyicileri büyülemeyi başaran serinin bu ikinci filmi, Jack Sparrow ve Davy Jones arasındaki aksiyon dolu sahnelerle de izleyenlere büyük bir keyif yaşatıyor.


7) Sleepy Hollow – Hayalet Süvari (1999) | IMDb: 7.3

Johnny Depp Filmleri

 • Yönetmen: Tim Burton
 • Tür: Fantastik, Korku, Gizem
 • Oyuncular: Johnny Depp, Christina Ricci, Christopher Walken

Washington Irving tarafından yazılan Sleepy Hollow Efsanesi romanından uyarlanan film, 1799 yılı New York’unda geçiyor. Ichabod Crane adındaki bir polis müfettişi, işlenen seri cinayetleri aydınlatmak üzere Sleepy Hollow kasabasına gönderilir. Kasabada öldürülen tüm kurbanların tek bir ortak noktası vardır; o da kafalarının kesilerek öldürülmesi! Kasaba halkı bu cinayetleri bir hayaletin işlediğine inanır. Ichabond Crane ise bu söylentilere inanmaz ve olayların gerçek yüzünü ortaya çıkarmak için çalışmalara başlar.


8) Fantastic Beasts and Where to Find Them – Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? (2016) | IMDb: 7.3

Johnny Depp Filmleri

 • Yönetmen: David Yates
 • Tür: Macera, Aile, Fantastik
 • Oyuncular: Johnny Depp, Eddie Redmayne, Katherine Waterston

Fantastic Beasts and Where to Find Them, Fantastic Beasts serisinin ilk filmi. Film, bizleri efsanevi Harry Potter hikâyesinin 70 yıl öncesine götürüyor. Johnny Depp ise karşımıza tarihin en karanlık büyücüsü olarak bilinen Gellert Grindelwald olarak çıkıyor. J.K. Rowling’in aynı isimli kitabından uyarlanan film, Newt Scamander isimli yazarın hikâyesini anlatıyor.

Newt Scamander, uzun yıllardır birtakım fantastik canavarlar üzerine çalışmaktadır. Kimse ona inanmıyordur. O da bu çalışmaların sonucu olarak her biri farklı özelliklere sahip fantastik canavarları bulur ve hepsini bir çantaya toplar. Ardından da onların varlığını kanıtlamak için New York’a gider. Bu seyahat esnasında çantasını bir başkasının çantasıyla karıştırır. Canavarlar teker teker çantadan kurtularak serbest kalmaya başlarlar.


9) Arizona Dream – Amerikan Rüyası (1993) | IMDb: 7.3

Arizona Dream

 • Yönetmen: Emir Kusturica
 • Tür: Komedi, Dram, Fantastik, Romantik
 • Oyuncular: Johnny Depp, Jerry Lewis, Faye Dunaway

Arizona Dream, Johnny Depp filmleri listemizin en dikkat çekici filmlerinden biri. Avrupa sinemasının başarılı yönetmenlerinden Emir Kusturica’nın yönetmen koltuğunda oturduğu film, Berlin Film Festivali’nde hem Altın Ayı hem de Jüri Özel Ödülü’nü kazandı. Johnny Depp ise filmin başrol karakteri olan Axel’e hayat veriyor. Aynı zamanda bu rolle uzun yıllar unutulmayacak bir performansa imza attığını da söyleyelim.

Ailesi öldükten sonra New York’a yerleşen Axel Blackman, bir balıkçılık şirketinde işe başlar. İşi ise oldukça gariptir: Balıkları saymak! Ancak Axel’in hayalleri çok daha büyüktür. O yüzden de uzak bir akrabasının iş teklifi üzerine Arizona’ya gider. Burada akrabası Leo amca ve yeni tanıştığı iki kadınla birlikte bambaşka bir hayata başlar.

Axel, rüya şehir New York’un tam tersi olan Arizona’yı kendi hayalleriyle kendi rüya şehrine çevirir. Arizona bundan böyle çölde yaşayan balıkların, uçan sandalyelerin, Ay’a hasta taşıyan ambulansların ve daha pek çok garipliğin yaşandığı fantastik bir şehre döner.


10) A Nightmare on Elm Street – Elm Sokağı Kâbusu (1984) | IMDb: 7.5

Johnny Depp Filmleri

 • Yönetmen: Wes Craven
 • Tür: Korku
 • Oyuncular: Johnny Depp, Robert Englund, Heather Langenkamp

Korku sinemasının kült filmlerinden biri olan, üstelik sadece korku sinemasının değil tüm sinema tarihinin en ikonik karakterlerinden birini barındıran A Nightmare on Elm Street, Johnny Depp filmleri listemizin en önemli filmlerinden biri. Çünkü bu film, Johnny Depp’in sinema kariyerinin ilk filmi olma özelliğini taşıyor.

Los Angeles’taki küçük bir mahallede ardı ardına ölümler meydana gelir. Ölenlerin hepsi genç yaştadır. Fred Krueger isimli bir yaratık, gençlerin rüyasına girerek onları öldürüyordur. Bunu yapma sebebi ise, yıllar önce hayattayken öldürdüğü çocukların aileleri tarafından linç edilmesidir. Krueger, tüm ailelerden, onların çocuklarını öldürerek intimak alıyordur.

Kırmızı kazağı, kahverengi şapkası ve bıçaklarla dolu eldiveni ile pek çok izleyicinin bilinçaltında yer edinmiş bir karakter Fred Krueger. Böylesine önemli bir filmde genç yaşta yer alan ve ilk sinema deneyimini yaşayan Johnny Depp ise üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaktadır.


11) Dead Man – Ölü Adam (1995) | IMDb: 7.6

Dead Man

 • Yönetmen: Jim Jarmusch
 • Tür: Macera, Dram, Fantastik, Western
 • Oyuncular: Johnny Depp, Gary Farmer, Crispin Glover

Avrupa sinemasının en başarılı yönetmenlerinden Emir Kusturica ile çalıştıktan iki sene sonra Johnny Depp, şimdi de Amerikan bağımsız sinemasının en önemli yönetmenlerinden Jim Jarmusch ile çalışıyor. 1800’lü yıllarda geçen filmde Johnny Depp, William Blake isimli bir karakteri canlandırmakta. Sıradan hayatında yeni heyecanlar arayan William, bir yolculuğa çıkmaya karar verir.

Yolculuğu esnasında tanıştığı Hiç Kimse adındaki bir Kızılderili, Blake’in aynı isimli şair William Blake olduğuna inanır. Ancak şair William Blake çoktan ölmüştür. William ve Hiç Kimse, bir anda yakın bir arkadaşlık ilişkisi kurar. Yolculuğa birlikte devam ederler fakat işler çığrından çıkmaya başlar.

William, silah kullanan, avlanan ve daha pek çok yasa dışı iş yapan birine dönüşür. Yeni heyecanlar aramak için çıktığı bu yolculuk onu hem fiziksel hem de ruhsal anlamda büyük bir değişime uğratır.


12) Fear and Loathing in Las Vegas – Vegas’ta Korku ve Nefret (1998) | IMDb: 7.6

Johnny Depp Filmleri

 • Yönetmen: Terry Gilliam
 • Tür: Macera, Komedi, Dram
 • Oyuncular: Johnny Depp, Benicio Del Toro, Tobey Maguire

Genç yaşında Emir Kusturica ve Jim Jarmusch gibi sinema tarihine iz bırakmış yönetmenlerle çalışan Johnny Depp, şimdi de bir diğer efsanevi yönetmen Terry Gilliam ile birlikte. Film, Vietnam Savaşı’nın devam ettiği bir dönemde, 1972 yılında Amerika’da geçiyor. Savaş tüm ölümcüllüğü ile devam ederken, Raoul Duke ve Doktor Gonzo, Las Vegas çöllerinde araba ile yolculuk yapmaktadır. Hem savaştan hem de geçmişteki yaşadıkları birtakım deneyimlerden psikolojik olarak etkilenen bu iki karakter, problemlerinin üstesinden gelmek için yüksek hız ve halüsinasyon eşliğinde yolculuklarına devam ederler.

Yolculuk esnasında bir otostopçuya denk gelirler. Otostopçuyu arabaya almaya karar veren ikili, içinde bulundukları durumu ona hissettirmemek için ellerinden geldiğince normal davranmaya çalışırlar. Ancak bu hiç de kolay olmayacaktır.


13) Blow – Beyaz Şeytan (2001) | IMDb: 7.6

Blow

 • Yönetmen: Ted Demme
 • Tür: Biyografi, Suç, Dram
 • Oyuncular: Johnny Depp, Penélope Cruz, Franka Potente

Çocukluğunu maddi zorluklar içinde geçiren ve büyüdüğünde bu maddi problemleri bir daha yaşamak istemeyen George Jung, uyuşturucu işine girer. Kısa sürede ve risk alarak işleri büyüten George, her şeyin yolunda gittiğini düşünürken kendini hapiste bulur. Burada tanıştığı biri ona kokain işi teklif eder.

George, hapisten çıkar çıkmaz bu işe girer ve hiç beklemediği kadar büyük paralar kazanmaya başlar. Ancak bir problem vardır. George, hayalini kurduğu paranın katbekat fazlasını kazanmasına rağmen manevi olarak çok hızlı bir çöküşün içine girmiştir.

Film, Pablo Escobar’ın başında olduğu dünyaca ünlü Medellin Karteli’nin Amerika’daki ayağı olan George Jung’un gerçek hikâyesini anlatıyor.


14) Finding Neverland – Düşler Ülkesi (2004) | IMDb: 7.7

Johnny Depp Filmleri

 • Yönetmen: Marc Foster
 • Tür: Biyografi, Dram, Aile
 • Oyuncular: Johnny Depp, Kate Winslet, Julie Christie

Dünyanın en ünlü çocuk kitaplarından biri olan Peter Pan’ın yaratıcısı J. M. Barrie’nin Peter Pan’ı yaratma hikâyesini izliyoruz. Yıl 1904, Londra’dayız. Barrie, sahneye oyunlar koyan, karısıyla arası iyi olmayan, kendi halinde bir yazardır. En büyük hayali ise unutulmayacak bir eser yazmaktır. Sıradan bir gün geçiren Barrie, şans eseri bir aile ile tanışır ve bu aile ile bir yakınlık kurmaya başlar. Bu yakınlığın en büyük sebebi de ailenin çocuklarıdır.

Çocuklarla vakit geçirdikçe yaratıcılığının arttığını fark eden Barrie, onları bir anlamda ilham perileri olarak kabul eder. Zaman geçip, çocuklarla olan ilişkisi geliştikçe Peter Pan fikri aklında daha da belirginleşir.


15) Donnie Brasco – Köstebek (1997) | IMDb: 7.7

Donnie Brasco

 • Yönetmen: Mike Newell
 • Tür: Biyografi, Suç, Dram
 • Oyuncular: Johnny Depp, Al Pacino, Michael Madsen

Joe Pistone’nin aynı isimli kitabından uyarlanan film, gerçek bir hikâyeyi konu ediniyor. Joe Pistone, işini çok iyi yapan bir FBI ajanıdır. Bir gün kendisine bir görev verilir ve yeraltı dünyasına girer. Burada Lefty ile tanışır. Lefty, herkes tarafından saygı duyulan bir mafya babasıdır. Joe, Lefty ile tanışırken kendini Donnie Brasco olarak tanıtır. Hikâyenin dönüşümü de tam olarak burada başlar.

Lefty ile çok samimi bir ilişki kuran Donnie Brasco, zaman geçtikçe kendini ona daha yakın hisseder. Ancak görev icabı orada olduğunu unutmaması gerekir. Kendi içinde, işini çok seven FBI ajanı Joe Pistone ve yeraltı dünyasının parlayan yıldızı Donnie Brasco arasında gidip gelen bir çelişki yaşamaya başlar.


16) What’s Eating Gilbert Grape – Gilbert Grape’i Ne Yiyor? (1993) | IMDb: 7.7

Johnny Depp Filmleri

 • Yönetmen: Lasse Hallström
 • Tür: Dram
 • Oyuncular: Johnny Depp, Leonardo DiCaprio, Juliette Lewis

Bir yanda obezite hastası bir anne, diğer tarafta otizm ile mücadele eden bir kardeş. Gilbert, genç yaşına rağmen annesi ve kardeşi ile ilgilenmek zorunda olan biridir. Üstüne bir de küçük, kendi halinde bir kasabada yaşıyor olması sıradan ve sıkıcı bir hayat sürmesine neden olur. Bir gün, kasabada dolaşırken Becky isimli bir kız ile tanışır ve kısa sürede ona aşık olur. Gilbert, hayatında ilk defa mutlu olduğunu hisseder. Ancak annesinin ve kardeşinin sorumluluğu, Becky’ye duyduğu aşk ile arasında aşılamaz bir engeldir.


17) Ed Wood (1994) | IMDb: 7.8

Ed Wood

 • Yönetmen: Tim Burton
 • Tür: Biyografi, Komedi, Dram
 • Oyuncular: Johnny Depp, Martin Landau, Sarah Jessica Parker

Kimilerine göre sinema tarihinin en kötü yönetmeni, kimilerine göre de kendine has tarzıyla özgün filmler çeken bir dahi… Kimden mi bahsediyoruz? Tim Burton’ın hayran olduğu ve örnek aldığı yönetmen Ed Wood! Tabii, Tim Burton hayranı olduğu Ed Wood’u anlattığı bir filmi çekiyorsa, Ed Wood’u Johnny Depp’ten başkasının canlandırması beklenemezdi. Ed Wood’un çektiği filmlerin, sinema tutkusunun, kısaca kariyerinin ve hayatının anlatıldığı film, Tim Burton’ın da en sevdiği filmlerinden biri.


18) Edward Scissorhands – Makas Eller (1990) | IMDb: 7.9

Johnny Depp Filmleri

 • Yönetmen: Tim Burton
 • Tür: Dram, Fantastik, Romantik
 • Oyuncular: Johnny Depp, Winona Ryder, Dianne Wiest

Modern Frankenstein olarak da tanımlanan film, Tim Burton filmlerindeki en ikonik karakterlerden birini barındırıyor: Edward Scissorhands! Bir mucit tarafından yapılan Edward, mucidin ani ölümü üzerine tamamlanamamıştır. Bu yüzden de ellerinin yerinde uzun makaslar vardır. Kendini eksik hisseden ve mütevazı bir yaşam süren Edward’ın hayatı, Peg Boggs adındaki bir kadının onu evine götürmesiyle değişir. Edward, Suburbia adı verilen bir cennet diyarında fantastik maceralara atılacaktır.


19) Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl – Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003) | IMDb: 8.0

Johnny Depp Filmleri

 • Yönetmen: Gore Verbinski
 • Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
 • Oyuncular: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom

Johnny Depp filmleri listemizin en çok bilinen ve sevilen filmlerinden birinde sıra. Karayip Korsanları serisinin ilk filmi olan Siyah İnci’nin Laneti, aynı zamanda Johnny Depp’e kariyeri boyunca en fazla özdeşleştiği karakterlerden birini canlandırma fırsatı verdi: Jack Sparrow!

Düzenbaz ama bir o kadar eğlenceli korsan Kaptan Jack Sparrow’un hayatta en sevdiği şey, gemisi Siyah İnci’dir. Bir gün, en büyük düşmanı olan Kaptan Barbossa, Siyah İnci’yi ondan çalar. O günden beri Jack Sparrow’un hiçbir işi yolunda gitmez. Siyah İnci ile bir kasabaya saldıran Barbossa, kasabayı yakıp yıkar. Yetmezmiş gibi bir de belediye başkanının kızını kaçırır.

Siyah İnci’nin peşinde olan Jack de aynı kasabaya gelir ve burada Will ile tanışır. Will, Elizabeth’e aşıktır. İkili ilk başta anlaşamasalar da bir süre sonra hedeflerinin ortak olduğu noktasında karar kılarlar. Will, Elizabeth’i kurtarmak, Jack de Siyah İnci’yi geri almak için Barbossa’nın peşine düşerler.


20) Platoon – Müfreze (1986) | IMDb: 8.1

Platoon

 • Yönetmen: Oliver Stone
 • Tür: Dram, Savaş
 • Oyuncular: Johnny Depp, Charlie Sheen, Tom Berenger

Johnny Depp filmleri listemizin son filmine geldik. Chris Taylor öğrencidir fakat okulu bırakıp, gönüllü olarak Vietnam Savaşı’na gider. Savaş koşullarında kısa sürede hastalanır. Chris, fiziksel anlamda zor zamanlar geçirir. Bir de savaşta ölenleri görünce psikolojik olarak da çöküntü yaşar. Film, Chris üzerinden Vietnam Savaşı’ndaki genç, deneyimsiz, ne için savaştığını bilmeyen ve tüm bunların toplamında ölen askerleri konu alıyor.


Ters Köşe Filmler

Doğal Afet Temalı Felaket Filmleri

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/