İnternette Geçirdiğiniz Vakti Faydalı Hale Getirecek 10 İnternet Sitesi

Dicle Temiz

Dicle Temiz

Editör - Bilgi Unv.

Erişimin kolaylaşmasıyla birlikte internet, hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Geçirilen saatlerin günden güne artmasıyla, boşa harcadığımız zaman da bununla beraber arttı. Telefonda ya da bilgisayarda boş vakit geçirmek yerine ücretsiz üye olabileceğiniz birbirinden farklı siteleri kullanarak, harcadığınız zamanı kendiniz için daha verimli kılabilirsiniz.

1) Vocabulary

Kullanımı çok kolay olan Vocabulary.com‘un alıştırmalarıyla beraber eğlenceli bir şekilde kelime bilginizi geliştirebilirsiniz.

2) Coursera

Dünyanın en iyi üniversiteleri ve kurslarının işbirliğiyle hazırlanan bu siteye ücretsiz üye olarak istediğiniz kursa katılabilirsiniz.


3) Speedreeder

Okuma hızınızı arttırmak için tasarlanmış bu siteyle size sunulan farklı önerileri inceleyebilir ve İngilizce okuma alışkanlığınızı keyifli bir şekilde geliştirebilirsiniz.


4) Lumosity

İçinde farklı farklı oyunların olduğu sitenin amacı, beynimizin potansiyelinin farkına varmak ve en üst şekilde kullanmak. 7’den 70’e herkes kendine göre bir oyun bulurken aynı zamanda çok daha zeki ve başarılı hissedebilirsiniz.


5) TED

Hemen her konuyla ilgili, konunun uzmanları tarafından hazırlanan konuşmalar hayatınızda bir şeyleri değiştirmek için etkili bir adım olabilir. Etkili TED konuşmalarıyla ilgili daha fazla bilgiye buradaki içerikten ulaşabilirsiniz.


6) Wiki How

Merak ettiğiniz binlerce konu hakkında adım adım neleri nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

? (www.wikihow.com)


7) Free Rice

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı tarafından hazırlanan ve hiçbir kar amacı gütmeyen bu oyun sitesinde, doğru bildiğiniz her soru karşılığında aç insanlara pirinç yardımında bulunuyorsunuz.

? (www.freerice.com)


8) StumbleUpon

Sosyal ağ ilkelerini kullanarak kendi zevklerinize, ilgi alanlarınıza göre farklı farklı tavsiyelerde bulunan bu siteyle ilginizi çekebilecek yeni siteler, videolar ve müzikler keşfedebilirsiniz.

? (www.stumbleupon.com)


9) HowStuffWorks

Discovery Communication tarafından hazırlanan bu site, araba motorlarından arama motorlarına, cep telefonlarından kök hücrelere ve bunun gibi binlerce konu hakkında gerçekte nasıl çalıştığına yönelik kolay ve anlaşılır bir araştırma sunuyor.

? (www.howstuffworks.com)


10) GoodReads

Eğer kitap kurduysanız bu site tam size göre. Kitap önerilerinin olduğu ve sizin de önerilerde bulunabileceğiniz bu site dünyanın en büyük kitap tavsiye sitesi niteliğinde. Siz de kendi sanal rafınızı burada oluşturabilirsiniz.

? (www.goodreads.com)

This post is also available in: English

Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/