l İnternette Geçirdiğiniz Vakti Faydalı Hale Getirecek 10 İnternet Sitesi - CEOtudent

İnternette Geçirdiğiniz Vakti Faydalı Hale Getirecek 10 İnternet Sitesi

Dicle Temiz

Dicle Temiz

Editör - Bilgi Unv.

İnternette Geçirdiğiniz Vakti Faydalı Hale Getirecek 10 İnternet Sitesi 1
Erişimin kolaylaşmasıyla birlikte internet, hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Geçirilen saatlerin günden güne artmasıyla, boşa harcadığımız zaman da bununla beraber arttı. Telefonda ya da bilgisayarda boş vakit geçirmek yerine ücretsiz üye olabileceğiniz birbirinden farklı siteleri kullanarak, harcadığınız zamanı kendiniz için daha verimli kılabilirsiniz.

1) Vocabulary

İnternette Geçirdiğiniz Vakti Faydalı Hale Getirecek 10 İnternet Sitesi 2
Kullanımı çok kolay olan Vocabulary.com‘un alıştırmalarıyla beraber eğlenceli bir şekilde kelime bilginizi geliştirebilirsiniz.

2) Coursera

İnternette Geçirdiğiniz Vakti Faydalı Hale Getirecek 10 İnternet Sitesi 3

Dünyanın en iyi üniversiteleri ve kurslarının işbirliğiyle hazırlanan bu siteye ücretsiz üye olarak istediğiniz kursa katılabilirsiniz.


3) Speedreeder

İnternette Geçirdiğiniz Vakti Faydalı Hale Getirecek 10 İnternet Sitesi 4

Okuma hızınızı arttırmak için tasarlanmış bu siteyle size sunulan farklı önerileri inceleyebilir ve İngilizce okuma alışkanlığınızı keyifli bir şekilde geliştirebilirsiniz.


4) Lumosity

İnternette Geçirdiğiniz Vakti Faydalı Hale Getirecek 10 İnternet Sitesi 5

İçinde farklı farklı oyunların olduğu sitenin amacı, beynimizin potansiyelinin farkına varmak ve en üst şekilde kullanmak. 7’den 70’e herkes kendine göre bir oyun bulurken aynı zamanda çok daha zeki ve başarılı hissedebilirsiniz.


5) TED

İnternette Geçirdiğiniz Vakti Faydalı Hale Getirecek 10 İnternet Sitesi 6

Hemen her konuyla ilgili, konunun uzmanları tarafından hazırlanan konuşmalar hayatınızda bir şeyleri değiştirmek için etkili bir adım olabilir. Etkili TED konuşmalarıyla ilgili daha fazla bilgiye buradaki içerikten ulaşabilirsiniz.


6) Wiki How

İnternette Geçirdiğiniz Vakti Faydalı Hale Getirecek 10 İnternet Sitesi 7

Merak ettiğiniz binlerce konu hakkında adım adım neleri nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

? (www.wikihow.com)


7) Free Rice

İnternette Geçirdiğiniz Vakti Faydalı Hale Getirecek 10 İnternet Sitesi 8

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı tarafından hazırlanan ve hiçbir kar amacı gütmeyen bu oyun sitesinde, doğru bildiğiniz her soru karşılığında aç insanlara pirinç yardımında bulunuyorsunuz.

? (www.freerice.com)


8) StumbleUpon

İnternette Geçirdiğiniz Vakti Faydalı Hale Getirecek 10 İnternet Sitesi 9

Sosyal ağ ilkelerini kullanarak kendi zevklerinize, ilgi alanlarınıza göre farklı farklı tavsiyelerde bulunan bu siteyle ilginizi çekebilecek yeni siteler, videolar ve müzikler keşfedebilirsiniz.

? (www.stumbleupon.com)


9) HowStuffWorks

İnternette Geçirdiğiniz Vakti Faydalı Hale Getirecek 10 İnternet Sitesi 10

Discovery Communication tarafından hazırlanan bu site, araba motorlarından arama motorlarına, cep telefonlarından kök hücrelere ve bunun gibi binlerce konu hakkında gerçekte nasıl çalıştığına yönelik kolay ve anlaşılır bir araştırma sunuyor.

? (www.howstuffworks.com)


10) GoodReads

İnternette Geçirdiğiniz Vakti Faydalı Hale Getirecek 10 İnternet Sitesi 11

Eğer kitap kurduysanız bu site tam size göre. Kitap önerilerinin olduğu ve sizin de önerilerde bulunabileceğiniz bu site dünyanın en büyük kitap tavsiye sitesi niteliğinde. Siz de kendi sanal rafınızı burada oluşturabilirsiniz.

? (www.goodreads.com)

Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (3) Yorum Yap

Speakingline uygulamasını bende denemek istiyorum. Acaba bir deneme kodu var mıdır?

İnternet üzerinden İngilizce çok rahat öğrenilir. Bende internet üzerinden Speakingline uygulaması ile İngilizcemi geliştirmeye çalışıyorum. Eğitmenleri gayet iyi seviyede İngilzce konuşuyorlar. Ayrıca hepsininde ana dili İngilizce. Bu yüzden ilk başlarda derdimi anlatmakta biraz zorlandım ama şimdilerde akıcı bir şekilde İngilizce konuşabiliyorum

/