Canım Sıkıldı Diyenlere Can Sıkıntısı İçin Tavsiyeler

Canım sıkıldı ve Ceotudent’teki bu yazımına da sıkıldım diye başlık atmak istedim aslında. Zaman zaman can sıkıntısı hepimizin sorunu haline dönüşebiliyor. Canım sıkılıyor diyorsanız doğru yazıyı okuyorsunuz demektir. Çünkü Ceotudent’teki bu yazım, canım sıkıldı, sıkıldım diyenlere can sıkıntısı için tavsiyeler içeriyor. Yine kendimden başlayarak anlatacağım. Canım sıkıldı dediğim noktaya geldiğimde ne yapıyorum, sıkıldım diyerek oturuyor muyum yoksa can sıkıntısı gidermek için türlü türlü yollara mı başvuruyorum… İşte benim can sıkıntısı anlarında yaptıklarım… Hemen altta yer alıyor.
1- Çözümleç’te Takılıyorum
Çözümleç, insanların anonim olarak sorunlarını anlattığı bir platform. Burada herkes anonim olarak birbirine yardım ediyor ve mesajlaşıyor. Çözümleç’e kayıt olduktan sonra 5 farklı kişiye yardımcı oluyorsunuz ve sistem size kendi sorununuzu paylaşma hakkı tanıyor. Böylece kendi sorununuzu paylaşabiliyorsunuz ve kendi sorunlarını paylaşmak isteyen başka insanlar da size yardımcı olarak kendi sorunlarını anonim olarak paylaşıyor. Böylece herkes herkese yardımcı olmuş oluyor. En güzel tarafı da bana göre şudur: Çözümleç’te insanların sorunlarına sürekli cevaplar yazdığınızda sistem sizi son 24 saat içinde en çok yardım eden anonimler listesine alıyor ve bu liste sayesinde insanlar size anonim mesajlar göndermeye başlıyor. Bu yüzden ne kadar insana yardımcı olursanız o kadar insan size mesaj atıyor ve anonim olarak sohbet edebiliyorsunuz. Ben genelde Çözümleç’e canım sıkıldı dediğim noktada giriyorum ve sıkıldım diye isyan etmek yerine can sıkıntımı burada gideriyorum. Çünkü o kadar çok insanın o kadar farklı sorunu var ki bunları okurken can sıkıntısı falan kalmıyor üzerimde. Üstelik bir de ben insanlara yardımcı oldukça onlar da bana mesaj atıyor ve çok keyifli vakit geçiriyorum. Siz de canım sıkıldı ne yapabilirim diye düşünüyor ve can sıkıntısı için iyi gelecek bir şeyler arıyorsanız Çözümleç’te çok keyifli vakit geçirebilirsiniz. İnsanlara yardım edebilir, anonim olarak mesaj gönderebilir ve başkalarından yardım alabilirsiniz. Ne kadar insana yardım ederseniz o kadar mesaj alıyorsunuz. Çünkü sistem sizi yardım severler listesine alıyor ve o listeden de sürekli gelen kutunuza anonim mesajlar düşüyor. İnsanlar yardım sever insanlarla konuşmayı seviyor. Haliyle de hiç sıkılmıyorsunuz. 

Google’ye Çözümleç yazarak Çözümleç’e göz atabilirsiniz.
2- Vikibe’ye Öğrendiğim Yeni Şeyleri Ekliyorum
İnternet üzerinde yer alan çok güzel sosyal platformlardan biri de Vikibi. Nedir bu Vikibi? Vikibi, insanların öğrendiği şeyleri paylaştığı bir sosyal platform. Yeni bir şey öğrendiğiniz anda Vikibi’ye girip, öğrendim ki ………….. şeklinde yazan noktalı bölüme öğrendiğiniz bilgiyi yazıyorsunuz. Burada yeni öğrendiklerinizi paylaşırken aynı zamanda insanların öğrendiği ilginç şeylere de göz atma fırsatınız oluyor. Sonuçta bilginin ne zaman ve nerede işinize yarayacağı belli olmuyor değil mi? En ummadık anda ihtiyacınız olan bir bilgi sizi çok ciddi şeylerden kurtarabiliyor bazen. Bu yüzden Vikibi’de vakit geçirerek hem öğrendiğim yeni bilgileri paylaşmayı seviyorum hem de yeni ve çok acayip şeyler öğreniyorum. Bu da canım sıkıldı diyen bir insan için can sıkıntısı gidermesine yardımcı olan büyük bir etken diyebilirim. Sıkıldım diyorsanız Vikibi’de vakit geçirerek çok ilginç şeylerle karşılaşabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra öğrendiklerinizi paylaşabilir, başka insanların öğrendiklerini okuyabilirsiniz.

Google’ye Vikibi.com yazarak Vikibi’ye göz atabilirsiniz.
3- Yeni Kitaplar, Filmler ve Yabancı Diziler Arıyorum
Herkes yeni bir kitap, film ya da yabancı dizinin can sıkıntısı için birebir olduğunu bilir. Sıkıldım diyorsanız ve canım sıkıldı, ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız mutlaka yeni bir film araştırabilir, yabancı dizilere göz atabilir ve son çıkan kitapların arasında kaybolabilirsiniz. Bunu yaptığınızda fark ediyorsunuz ki can sıkıntısı bir anda ortadan yok olmuş ve kaybolmuşsunuz. İşte olay da bu galiba. Yeni olan her şey can sıkıntısına iyi geliyor. Bu yüzden mutlaka yeni kitaplar, filmler ve yabancı diziler arayıp kafanızı meşgul edebilirsiniz.
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/