Platonik Aşk Acısı

Birçok insanın uzaktan sevip kişinin kendisine belli etmeden devam ettiği aşk acısıdır platonik aşk acısı. Peki platonik aşk acısı nasıl geçer? İşte platonik aşk acısı nasıl geçer konusundaki tavsiyelerim…

1- Hislerinizin Karşılık Bulmadığını Kabullenip Harekete Geçin

Kabullenmek çok önemlidir. O kadar önemlidir ki platonik aşk acısı çekerken kabullenilmemesi durumunda ciddi sorunlar yaratır. Karşı tarafla aranızda hiçbir şey olmayacağını kabullendiğinizde devam etmeniz gerektiğini kendinize söyleyebilirsiniz. Aranızda bir şey olmayacağını kabul edin ve hayata devam etmeniz gerektiğini de kabullendirin kendinize.

2- Kaan Doğan Okuyun

Evet, yanlış duymadınız. Platonik ya da değil; konu aşk acısı olunca Türkiye’nin en iyi yazarlarından biridir kendisi. Hem kitaplarında hem de sosyal medya hesaplarında yazdığı yazılar platonik aşk acısını atlatmak konusunda size oldukça fayda sağlar diyebilirim. Yazdıkları platonik aşk acısı sürecinde size o kadar iyi gelecektir ki bu yazarı daha önce neden okumadım dedirtir. Kendisini Instagram üzerinden “wmkaandogan” şeklinde aratarak bulabilirsiniz.

3- Eğer Karşı Tarafın Sevgilisi Yoksa Mutlaka Duygularınızı Açın

Karşı tarafın hayatında kimse yoksa ona olan duygularınızı açarak aldığınız karşılığa göre hayatınıza şekil verin. Böylece hem aklınız kalmayacak hem de hayatınıza onun size verdiği yanıta göre devam etmeniz gerektiğinin farkına varacaksınız. Birçoğu buna cesaret edemediğinden platonik aşk acısı çeker zaten. Ama buna cesaret ettiğiniz zaman platonik aşk acısını daha kolay atlatmaya başlayabilirsiniz.

4- Duygularınıza Değer Verin

Ona karşı hissettiğiniz duyguların değerli olduğunun farkına varın. Bu duyguların ona karşı harcanmasının muhasebesini yapın. Kendinize duygularınızı doğru bir ilişki için harcayıp harcamadığınızı sorun. Bu size oldukça faydalı olacaktır. Çünkü yanlış bir ilişki için aşkı tükettiğinizin farkına varırsanız bunu kendinize hatırlatır ve hayatınıza bu şekilde devam ederken platonik aşk acısından daha kolay kurtulursunuz.

5- Kendinizi Sevin

Unutmayın. Siz ondan önce de devam edebiliyordunuz ve ona karşı karşılık bulmayan duygularınız olmasa da devam ediyorsunuz. Bu yüzden kendinizi sevin. Eğer kendinizi sevmezseniz sürekli onun size karşı bir şeyler yapmasını bekler ve aynı takıntı noktasında dönüp dolaşıp yine aynı noktaya gelirsiniz. Ondan beklentilere girmek yerine kendi kendinizi sevin ve kendinize değer verin. Bu platonik aşk acısını atlatmanıza yardımcı olacaktır.
Bu beş maddenin içinde en önemlisi ikinci maddedir. İkinci maddeyi dikkate alırsanız yaşadığınız süreci daha kolay atlatabilirsiniz. O yazarın yazıları size oldukça fazla yardımcı olacaktır.
Sevgilerimle…
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/