Matematik ve Bilimi Sevenler için En İyi Instagram Hesapları

Hüseyin GÜZEL

Hüseyin GÜZEL

EEE / PM / MSc / huseyinguzel.net

Eğer matematik öğretmeyi seviyorsanız veya bu sizin işiniz ise, takip etmeniz gereken bir çok harika instagram hesabı var, lakin bunlardan bazılarını takip etmek isteyebilirsiniz diye düşündük ve 7 tanesini sizlerle paylaşmak istedik. Ayrıca bilim öğrenmeyi ve öğretmeyi seviyorsanız, bununla ilgili de bir çok instagram hesabını makalenin sonunda bulabilirsiniz, keyifli okumalar ve öğrenmeler… 🙂

Matematik Öğretmenleri için Takip Etmeleri Gereken En İyi 7 Instagram Hesabı

Zaman zaman herkesin biraz ilham alması gerekiyor. Bu özellikle matematik öğretmenleri için de geçerli bir durum. İşte matematik öğreten herkes için 7 harika Instagram hesabı:
1. @mmmmkacietravis oldukça iyi bir hesap
Kacie Travis, matematiği öğrenmek isteyenlere, konuları kendine özgü farklı bir perspektiften ele alarak öğretmek isteyen bir matematik öğretmenidir. Yayınında düzenli olarak yaratıcı fikirler, sınıf fotoğrafları ve ilham verici görüntüler paylaşıyor. Eğer bir matematik öğrencisiyseniz ya da bir matematik öğretmeni iseniz, her matematik meraklısının sevebileceği bir şeyler bulabilirsiniz.
2. @mathgiraffe çok eğlenceli bir hesap
mathgiraffe, matematiği seviyorsanız takip etmeniz gereken bir diğer büyük matematik hesabıdır. Hesap matematik öğretmenlerini hedef alıyor, fakat matematikten hoşlananlar için de çok eğlenceli.
3. @8thgrademathteacher matematik felsefesini öğrenmek için diğer harika bir hesap
8themdemathteacher matematik öğretmeyi sevenler için diğer harika hesaplardan biri. Matematik öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek için düzenli olarak harika ipuçları ve püf noktaları paylaşılıyor. Bu hesapta ayrıca öğrencilerin sınıfta fikirlerini eyleme geçirdiklerini gösteren resimler de yayınlanıyor.
4. @ms_boyers_cabin da diğer harika bir hesap ve matematik kaynağı
Ms. Boyer’s Cabin, matematik eğitimcileri için büyük ve harika bir Instagram hesabıdır. Ayrıca Bayan Boyer, 5. ve 6. Sınıf matematik öğretmenidir. Hesap, matematik öğretmenlerinin yönetim ve organizasyon görevlerine yardımcı olması açısından da harika fikirlerle doludur.
5. @divid3andconquer hesabı da harika
divid3andconquer kelimeler üzerine güzel bir oyundur ve aynı zamanda matematik meraklıları için harika bir hesaptır. Emma Lurker tarafından işletilen bu hesap, takipçilerine matematik için harika ve benzersiz öğretim stratejileri sunuyor. Ayrıca sıklıkla, takipçileri aydınlatmak için bazı matematikle ilgili anılar da paylaşılıyor.
6. @smithcurriculumconsulting da büyük bir kaynaktır
Jennifer Smith tarafından işletilen @smithcurriculumconsulting hesabı, matematik öğretmenleri için harika bir kaynaktır. 4. sınıftan 8. Sınıf öğretmenlerine kadar herkese ilham veren Jennifer Smith, bir Personel Geliştiricisi ve Matematik Müfredatı Tasarımcısıdır. Matematik eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmek için bazı harika ipuçları ve püf noktaları için onun hesabını mutlaka takip etmelisiniz.
7. @theunhelpfulteacher ile biraz eğlenin
Ve son olarak, biraz manevi desteğe ihtiyacınız varsa, @theunhelpfulteacher hesabını da ziyaret edebilirsiniz. Bu hesabı takip ederek sıkıcı ve yorucu matematik öğrenim sürecinizde çok ihtiyaç duyduğunuz mizah duygusuyla eğlenerek rahatlayabilir, kendinize moral ve motivayon enjekte edebilirsiniz. Bu hesapta düzenli olarak öğretmenlerin söylediği komik ve can sıkıcı şeylerin bazılarını ifade eden komik resimler paylaşılıyor.

Instagram’daki en iyi bilim insanları kimlerdir?

Eğer hem bilimi hem de matematiği seviyorsanız, şu harika hesaplardan bazılarını da göz önünde bulundurmayı düşünebilirsiniz.
influencerintelligence.econsultancy.com sitesinden öğrendiğimize göre, Instagram’daki en iyi bilim insanlarından bazıları şunlardır:
Dianna Cowern ( Dianna Leilani Cowern bir bilim iletişimcisidir. Ayrıca çeşitli fiziksel olayları açıklayan videoları PBS Digital Studios aracılığı ile “physicsgirl” kanalında yayınlayan bir YouTuber’dır da.) 
Natalie Panek (Natalie Panek, havacılık ve uzay mühendisliği alanında çalışan ödüllü bir Kanadalı. Uzay teknolojisi şirketi MDA’nın robotik ve otomasyon bölümünde çalışıyor.) 
Phil Torres (Phil Torres, Amerikalı bir bilim adamı, gazeteci, televizyon sunucusu, fotoğrafçı ve kaşiftir.) 
Mitchell Moffit (Mitchell Moffit, “Four Aces (2009)” filmi ile tanınan bir oyuncu ve editördür.) 
Neil Harbisson ( Neil Harbisson, New York’ta yaşayan ve İspanyol kökenli Kuzey İrlanda doğumlu bir cyborg sanatçısıdır. Kafatasına yerleştirilmiş bir anteni bulunan, dünyada ilk kişidir ve yasal olarak bir hükümet tarafından cyborg olarak tanımlanan da ilk kişidir.)
Abigail Harrison (Abigail Harrison, 2013 yılında Mars’a ayak basan ilk astronot olmayı hayal etmiş 15 yaşında bir kız çocuğu idi ve “Astronot Abby” olarak da tanınmıştır. Yıllar boyunca ABD uzay programı STEAM (bilim, teknoloji, mühendislik, sanat, matematik)’de uzay elçisi olarak gerçekleştirdiği çalışmaları, sosyal medyada bir milyondan fazla insanın ilgisini çekmiştir.) 
Pardis Sabeti ( Pardis Christine Sabeti, İran asıllı bir Amerikalı bilişim uzmanı, tıbbi ve evrimsel genetikçidir. Doğal seleksiyona maruz kalan genomun bölümlerini tanımlayan ve genetiğin; hastalığın evrimi üzerindeki etkilerini açıklayan bir algoritmayı biyoinformatik bir istatistiksel yöntem olarak geliştirmiştir.) 
Athena Brensberger (Athena Brensberger uluslararası bir model ve bilim insanıdır. Astrofizik ve yaratıcı sanatlarda bir geçmişe sahip olan Athena’nın misyonu, eğlence ve bilim arasındaki boşluğu kapatmaktır. Aynı zamanda mankenlik kariyerine devam ediyor ve doktora derecesini de Astrofizik dalında tamamlamıştır.)

Peki, Instagram’daki bilim ile ilgili en popüler hesaplar hangileridir?

Bilimle ilgili daha fazla Instagram hesabı hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bunlardan bazılarını da göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz:

Takip etmek isteyebileceğiniz en iyi eğitici-öğretici Instagram hesapları hangileridir?

Instagram’da ilginizi çekebilecek çok sayıda eğitici hesap var.Diygenius.comveThe Huffington Postgibi web sitelere göre, eğitim amaçlı en iyi Instagram hesaplarından bazıları:
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/