İlham Veren Yeni Nesil Bir Çalışma Ortamı: P&G Türkiye İstanbul Kampüsü

P&G Careers

P&G Careers

We're developing world-class leaders and providing challenging work with global brands.

Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan P&G Türkiye geçen sene 30.yılını kutladı. Aynı zamanda başarıya giden yolda her zaman yenilikçi adımlar atan P&G Türkiye 30.yılını kutlarken çalışanları için daha esnek ve mobil çalışma imkanı sunan yeni bir ofise taşındı.
İçeriye adım attığınız andan itibaren ilham dolu bir ambiyansla karşı karşıya kalıyorsunuz. Peki bu ofisi farklı kılan detaylar neler? Gelin birlikte bakalım.

Ofiste ilk dikkat çeken nokta her birimin tamamen açık olması.

Toplantı odaları dışında kapalı alan neredeyse bulunmuyor. Buna direktörlerin odaları da dahil!

P&G Türkiye Kampüsünde marka takımları kendi gruplarıyla kendi alanlarında bir aradalar ama bir fark var; tüm grup alanları herkese açık ve masalar kişisel değil.

P&G Türkiye Kampüsünde bir çalışan her sabah dilediği ya da boş bulduğu bir masaya oturup orada çalışabiliyor. Bu yeni ofise geçişten sonra ofis içi yazışmalar %50 oranında azalmış. Bu da yine ekip içi iletişimin daha organik bir noktaya geldiğinin kanıtı.

Kampüste çokça yer alan toplantı odalarının kapısında küçük bir ekran yer alıyor. Bu ekranda toplantı odasının hangi saatlerde meşgul ya da müsait olduğunu görebiliyorsunuz.

Çalışanlar bu arayüze kendi bilgisayarlarından da ulaşabiliyor.

Kapalı odalar dışında yarı kapalı alanlarda da toplantılar yapılabiliyor.

Bir alanda yüksekliği ayarlanabilen masalar da bulunuyor. Yeni trendlerden ayakta çalışma fırsatı da bu sayede çalışanlara sunulmuş oluyor.

Kafeterya ile yemek alanı ferah, çeşitli ve sosyal bir şekilde tasarlanmış.

Yeni ofise geçiş sürecinde şirket içinde bir “ofis dönüşüm” ekibi kurulmuş ve tüm çalışanların yeni ofisle ilgili fikirleri ve geribildirimlerinin alındığına emin olunmuş.

P&G Türkiye çalışanlarının %80’i Y jenerasyonunun bir üyesi.

Tamamen açık ofis olarak tasarlanan bu yeni çalışma ortamı da bu anlamda Y jenerasyonunun beklentilerini büyük oranda karşılamış gibi görünüyor.

Siz de P&G Türkiye’nin bir parçası olmak ve kariyer fırsatlarından haberdar olmak isterseniz sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

P&G Careers’ın internet sitesine buradan, Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/