Google’ın 4 Ekim’deki Etkinliğinde Tanıtılacak Olan 5 Ürün

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

Google, 4 Ekim’de gerçekleştireceği lansmanını Android teknolojisinin en önemli etkinliği olarak tanımlıyor. Peki bu lansmanda hangi ürünler tanıtılacak?


1) Google Pixel

Google, Nexus isimli ürününe bir son vererek yeni akıllı telefonlarını Google Pixel adıyla duyuracak. Google Pixel ile Google Pixel XL bu etkinlikte tanıtılacak.

Etkinlik öncesi de teknolojik detayları sızdırılan ürünün bazı özellikleriyse 5 inç tam HD ekran, 12.3 MP kamera, parmak izi okuyucu olarak sıralanıyor. Google Asistan özelliğinin ise oldukça öne çıkması bekleniyor.

148 gram ağırlığındaki Pixel’in 4 çekirdekli 2.15 GHz hızında bir işlemciye sahip olacağı ve 4GB RAM taşıdığı paylaşılıyor. Pixel’in ekran çözünürlüğü 1080 x 1920p ve ön kamera çözünürlüğü 8 MP olarak veriliyor.


2) Google Home

Akıllı ev teknolojileri üzerine de çalışmalarını sürdüren Google, ilk kez I/O 2016 etkinliğinde bahsettiği Google Home isimli akıllı asistanıyla özellikle IoT alanında dahice bir adım atıyor. Google servislerinin tamamını destekleyen ürün her fırsatta Amazon’un Echo ürünü ile karşılaştırılıyor.

Google Home sayesinde evinizdeki elektriği açıp kapatabilir, istediğiniz bir müziği dinleyebilir, sesli mesaj kaydedebilir, yemek siparişi verebilir, istediğini bir televizyon kanalını açabilirsiniz.


3) Andromeda

Bir diğer ürün ise Google’ın Android ve Chrome OS işletim sistemlerini harmanlayarak oluşturduğu yeni işletim sistemi Andromeda. Bilgisayardan akıllı telefona, tabletten TV’ye kadar Google’ın hemen hemen her cihazında kullanacağı ortak işletim sistemi Andromeda olacak.


4) Daydream VR

Yine ilk olarak Google I/O 2016 etkinliğinde duyurulan ve sanal gerçekliği Google teknolojisi ile deneyimleyeceğimiz Daydream de, 4 Ekim’deki lansmanda tanıtılması merakla beklenen ürünlerden biri.

Yüksek performanslı bir sanal gerçeklik ürünü olacağı düşünülen Daydream VR’ı şu an piyasada bulunan çoğu telefonun desteklemeyeceği düşünülüyor. Fakat Google Pixel ve Pixel XL telefonlarının Daydream’i ile uyumlu olacağı beklentiler arasında.


5) Chromecast Ultra

Google’ın lansmanda duyurmayı planladığı bir başka cihaz da yeni 4K Destekli Chromecast Ultra olacaktı. Fakat bu üstün televizyon teknolojisine sahip ürünün de etkinlikten önce görüntüleri internete sızmış durumda.

Apple TV karşısında sürdürdüğü rekabette uygun fiyat farkı ile öne çıkan Chromecast Ultra’nın yeni özelliklerini ve sıra dışı detaylarını lansmandan hemen sonra sizlerle paylaşmış olacağız.


Facebook'ta Paylaşnew-twitter-paylas

Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/